foto

Dacre Montgomery

  • nar. 22.11.1994 (23 let)
    Perth, Western Australia, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Australský herec Dacre Montgomery se narodil Judith Barrett-Lennard a Scottu Montgomery-Harveymu. Jeho matka má předky z Austrálie a Kanady a otec pochází z Nového Zélandu, díky čemuž má jak australské, tak kanadské občanství. Jeho nezvyklé křestní jméno odkazuje na starobylý rod baronů Dacre, z něhož pochází jeho matka a díky kterému je potomkem anglického krále Karla II. Stuarta stejně jako např. herci Kit Harington a Rose Leslie.

Jeho rodiče se seznámili v Perthu, kde oba pracovali pro filmový průmysl a Dacre se tak od útlého dětství pohyboval v zákulisí nejrůznějších produkcí, kde mohl sledovat všechny členy štábu při práci. Tato zkušenost ho inspirovala k tomu, aby ve dvanácti letech začal navštěvovat kurzy herectví, navzdory snahám rodičům, kteří se ho spíše snažili držet dál od světa showbusinessu. Díky svému nadšení pro hraní se dokázal vyrovnat i se šikanou ze strany spolužáků, kterou zažíval kvůli své nadváze.

Na střední škole studoval obor se zaměřením na vizuální a múzická umění a získal mnohá ocenění za své herecké výkony ve školních představeních. V této době se také objevil ve svém prvním filmu, kterým byl krátkometrážní fantasy snímek Bertrand the Terrible. Po dokončení střední školy byl přijat na bakalářský program se zaměřením na herectví na Western Australian Academy of Performing Arts (WAAPA) v rodném Perthu, který úspěšně zakončil v roce 2015.

Hned po promoci byl obsazen do komedie A Few Less Men a bláznivého hororu Better Watch Out. Větší filmovou příležitost dostal až v akčním filmu Power Rangers: Strážci vesmíru, kde si zahrál jednu z hlavních rolí. Snímek natočený podle populárního kresleného seriálu z 90. let však nezaznamenal větší úspěch u kritiky ani diváků.

V roce 2016 přijal nabídku na roli Billho Hargrovea v druhé série populárního mysteriózního seriálu Stranger Things. Pro ztvárnění postavy drsného a vypočítavého teenagera, který terorizuje svou nevlastní sestru, čerpal Dacre mimo jiné i z vlastních zkušeností se školní šikanou. Poté jsme tohoto nadějného australského herce mohli vidět např. v dramatu The True History of the Kelly Gang natočeného podle úspěšného románu australského spisovatele Petera Careyho.

Mimo televizní a filmovou produkci si Dacre zahrál i ve videoklipech australské heavy metalové kapely Make Them Suffer nebo indie dua Angus & Julia Stone. Jeho hereckými vzory jsou mimo jiné krajané Hugh Jackman nebo Heath Ledger.

pusheen

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace