foto

Bijou Phillips

  • nar. 1.4.1980 (40 let)
    Greenwich, Connecticut, USA

Biografie

Bijou Lilly Phillips se narodila v Connecticutu roku 1980. Její otec John Phillips je hudební skladatel a matka Geneviéve Waïte je zpěvačka. Zajímavostí je, že kmotrem Bijou je režisér Andy Warhol, který byl dlouhá léta rodinným přítelem. Už od dětství, tak byla obklopována umělci a světem módy, divadla a filmu. Rodiče ji dopřály to nejlepší vzdělání (studovala například v New Yorku, Kalifornii a nebo v Jižní Africe). Ve třinácti letech odstartovala kariéru modelky.

Brzy ji však zlákala cesta herečky. Poprvé se objevila ve snímku ČERNÁ A BÍLÁ. O svých hereckých kvalitách přesvědčila ve filmech NA POKRAJI SLÁVY a v dramatu ŠIKANA. Velkou zkušeností pro ni bylo natáčení snímku DVEŘE V PODLAZE, kde se setkala s Kim Basinger a Jeffem Bridgesem.

U nás ji, ale proslavila hlavně spolupráce s režisérem Eli Rothem, se kterým natáčela v České Republice pokračování hororu HOSTEL. Neproslavil ji však její poměrně slušný výkon, ale její nepěkné vyjadřování o zdejších obyvatelích. To se ve výsledku ukázalo jako pouhý bulvární výmysl.

Bijou má celkem tři sourozence. Nějaký čas byl jejím partnerem Sean Lennon. I její kamarádství s Paris a Nicki Hiltonovými skončilo poměrně brzy. Jejími vzory jsou Janis Joplin nebo Ella Fitzgerald. Doma chová dna psy a koně. Odmítla roli ve filmu Zodiac. Žije v Los Angeles. Blízcí ji přezdívají B nebo Bij. Její jméno se správně vyslovuje Bi-žu.

Jan "Reiniš" Bodnár

Host

TV pořady

1999 GNW Night Lite (TV pořad)
The Teen Choice Awards 1999 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky