foto

Noah Jupe

  • nar. 25.2.2005 (15 let)
    Islington, London, Anglie, Velká Británie

Biografie

Noah Jupe se narodil herečce Katy Cavanagh a britskému filmaři a producentovi Chrisu Jupeovi. Má dva sourozence – Jemmu a Jacoba.

Noah vyrůstal ve Velké Británii a předtím, než ve věku 10 let přistoupil na svou první roli v britské sérii Penny Dreadful v roce 2015, navštěvoval školu Cheadle Hulme, Cheshire (poblíž Manchesteru), kde byl členem týmu štafetového plavání. Když zrovna není zaneprázdněn natáčením, hraje hokej pro hokejový klub Alderly Edge.

Jupe začal svou hereckou kariéru v letech 2015/2016, a to především menšími rolemi v televizních seriálech: Penny Dreadful a Panství Downton. Později v roce 2016 si zahrál významnější roli v seriálu Noční recepční spolu s Tomem Hiddlestonem. V roce 2016 také hrál v seriálu Houdini & Doyle.

V roce 2017 začal svou kariéru ve filmech. Jedna z jeho prvních filmových rolí byla ve snímku Smrtihlav (2017), dramatu z období druhé světové války, ve kterém hrál společně s Jasonem Clarkem a Rosamund Pike. Ten rok se objevil i v britském filmu The Good Night, kde měl jednu z hlavních rolí. Poté se objevil ve filmu Suburbicon, který režíroval George Clooney. Zahrál si také ve snímku (Ne)obyčejný kluk, kde ztvárnil jako Jack Will nejlepšího přítele hlavního hrdiny Augieho Pullmana.

V roce 2018 hrál se Samem Worthingtonem a Tomem Wilkinsonem ve sci-fi filmu The Titan. Také si zahrál vedle Emily Blunt a Johna Krasinski v hororovém filmu Tiché místo. Režisér Krasinski, který film natočil, obsadil Jupeho na doporučení Clooneyho.

Kristýna "Kuci016" Kučerová

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2017 The IMDb Show (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky