foto

Táňa Malíková

  • nar. 13.2.1991 (28 let)
    Nový Jičín, Československo

Biografie

Herečka Táňa Malíková se narodila v Novém Jičíně a mládí prožila v nedaleké Kopřivnici. Už během studií na ostravské Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde kromě hudebně-dramatického umění vystudovala i loutkoherectví, Táňa hostovala v divadlech Petra Bezruče nebo Jiřího Myrona. Následně se přesunuje na brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění, kde pokračovala studiem činoherního herectví.

Od roku 2013 ztvárňovala komediální postavu Nicky Tučkové, jejíž falešný zpěv a signifikantně špatná angličtina se stala jedním z prvních českých virálně šířených obsahů na YouTube. Úspěch prvního videoklipu Rich boy, který nasbíral přes 4 miliony zhlédnutí, následovaly další klipy a později i videa s komentáři tehdejší politické scény.

Po úspěšném absolvování JAMU v roce 2014 nastupuje Táňa do stálého angažmá v brněnském Hadivadle, kde působí dodnes. Kromě působení v divadle se Táňa věnuje i televizní tvorbě a moderovala také kanál Škoda Auto na YouTube.

P "pesva" s

Herecká filmografie

Filmy

2017 Dištanc (studentský film)
Kowboi (studentský film)
2016 Vyhnání Gerty Schnirch (divadelní záznam)

TV seriály

2018 Stylista (TV seriál)
Soutěž modelek (E07)
Mazlíček roku (E03)
2017 Četníci z Luhačovic (TV seriál)
Udavač (S01E11)
Bestie (S01E10)
Dopis se záhrobí (S01E09)
další epizody (5)
2005 Ulice (TV seriál)

Host

TV pořady

2017 Podtrženo, sečteno! (TV pořad)
2016 Pirátské vysílání (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace