foto

Brian Taylor

Biografie

Brian Taylor je americký filmový režisér, kameraman, producent a scenárista. Je známý svou spoluprací s Markem Neveldinem - Neveldine / Taylor.

Narodil se ve Valley a strávil dva roky v UCLA (putovní punk kytarista, zpěvák, skladatel a novinář, nakonec dospěl k filmu). Navštěvoval Los Angeleské filmové školy v Hollywoodu, Kalifornii a začal svou kariéru jako kameraman, pracující na sérii nezávislých filmů a nízko-rozpočtových kraťasů. Později se spojil s Markem Neveldinem a stali se známými pro své technické dovednosti s kamerou. Vymysleli "Roller Dolly" a okamžitě si to nechali patentovat.

V roce 2003 dělal vizuální efekty k filmu BIKER BOYZ / MOTORKÁŘI. O tři roky později natočil společně s Neveldinem film CRANK / ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ. Dále se podílel jako producent, scénárista a kameraman na filmu PATOLOGIE (2008). V roce 2009 natočila dvojice pokračování filmu CRANKk, pod názvem ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ 2 - VYSOKÉ NAPĚTÍ a film GAMER. V tom samém roce se ještě podílel jako výkonný producent na kraťasu KID REVOLVER.

Taylor, spolu s Markem Neveldinem, měli režírovat připravovaný film JONAH HEX (2010), ale vypadli z projektu, kvůli "tvůrčím rozdílům". Nicméně, zůstali podepsáni pod scénářem.

Karel "beran-ek" Beran

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Mamka a taťka
2010 Jonah Hex
2009 Gamer
Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí
2008 Patologie
2006 Zastav a nepřežiješ

TV seriály

2020 Brave New World (TV seriál)
Pilot (E01)
2018 Happy! (TV seriál)
Válka o Velikonocích (S02E01)
Já jsem budoucnost (S01E08)
2017 Happy! (TV seriál)
Když Vánoce byly Vánoce (S01E03)
Svatý Nick (S01E01)

Režijní filmografie

Tvůrcovská filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce