foto

Brian Taylor

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Brian Taylor je americký filmový režisér, kameraman, producent a scenárista. Je známý svou spoluprací s Markem Neveldinem - Neveldine / Taylor.

Narodil se ve Valley a strávil dva roky v UCLA (putovní punk kytarista, zpěvák, skladatel a novinář, nakonec dospěl k filmu). Navštěvoval Los Angeleské filmové školy v Hollywoodu, Kalifornii a začal svou kariéru jako kameraman, pracující na sérii nezávislých filmů a nízko-rozpočtových kraťasů. Později se spojil s Markem Neveldinem a stali se známými pro své technické dovednosti s kamerou. Vymysleli "Roller Dolly" a okamžitě si to nechali patentovat.

V roce 2003 dělal vizuální efekty k filmu BIKER BOYZ / MOTORKÁŘI. O tři roky později natočil společně s Neveldinem film CRANK / ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ. Dále se podílel jako producent, scénárista a kameraman na filmu PATOLOGIE (2008). V roce 2009 natočila dvojice pokračování filmu CRANKk, pod názvem ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ 2 - VYSOKÉ NAPĚTÍ a film GAMER. V tom samém roce se ještě podílel jako výkonný producent na kraťasu KID REVOLVER.

Taylor, spolu s Markem Neveldinem, měli režírovat připravovaný film JONAH HEX (2010), ale vypadli z projektu, kvůli "tvůrčím rozdílům". Nicméně, zůstali podepsáni pod scénářem.

Karel "beran-ek" Beran

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace