foto

Mark Neveldine

  • nar. 11.5.1973 (45 let)
    Watertown, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mark Neveldine je americký filmový režisér, producent, scenárista a kameraman. Je známý svou spoluprácí s Brianem Taylorem - Neveldine / Taylor.

Narodil se ve Watertownu v New Yorku. Navštěvoval Hobart a William Smith Colleges v Ženevě. V New Yorku pak studoval drama a psychologii. Po promoci se přestěhoval na Manhattan, kde začal svou kariéru jako herec (téměř třicet inscenací). Později přešel do tvůrčí filmové práce, jako kameraman videoklipů, dokumentárních filmů a televizních pilotů.

Prvním jeho filmem, což byl i první film dvojice Neveldine / Taylor byl CRANK / ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ (2006). Zde působil jako režisér, scénárista a kameraman. Dále se podílel jako producent, scénárista a kameraman na filmu PATOLOGIE (2008). O rok později následovalo pokračování filmu CRANK pod názvem ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ 2 - VYSOKÉ NAPĚTÍ (2009) a ten samý rok film GAMER (2009), kde u obou stál u režie a scénáře.

Neveldine, spolu s Brianem Taylorem, měli režírovat připravovaný film JONAH HEX (2010), ale vypadli z projektu, kvůli "tvůrčím rozdílům". Nicméně, zůstali podepsáni pod scénářem.

Karel "beran-ek" Beran

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2016 Officer Downe
Urge
2008 Patologie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(23)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace