Reklama

Reklama

George Roy Hill

George Roy Hill

nar. 20.12.1922
Minneapolis, Minnesota, USA

zem. 27.12.2002 (80 let)
New York City, New York, USA

Biografie (2)

George Roy Hill se narodil 20. prosince roku 1921 v největším městě Minnesoty, Minneapolis. Jeho rodiči byli George Roy Hill a Helen Frances Owens Hill ze zámožné římsko-katolické rodiny, vlastnící největší Minnesotské noviny Minneapolis Tribune. Navštěvoval soukromou školu Blake School v Minneapolis. Jeho velkou láskou bylo létání; často navštěvoval letiště a jeho idolem byl pilot Speed Holman. Sám získal pilotní průkaz již ve svých 16 letech. Láska k letadlům se… (více)

Zajímavosti (12)

Nakládačka (1977)

  • Pod filmom je podpísaná scenáristka Nancy Dowd, ktorej vzťah k hokeju bol veľmi úzky, pretože jej brat Ned profesionálne hrával. Pôvodne zamýšľala pojať film ako dokumentárny, ale režisér George Roy Hill ju prehovoril, aby z neho urobila hranú komédiu. (classic)

Podraz (1973)

  • Režisér George Roy Hill požiadal skladateľa Marvina Hamlischa, aby pôvodnú skladbu "The Entertainer" upravil, ale ten ako autor pôvodných melódií nechcel podobnú vec urobiť. Nakoniec jeho názor zmenil prvý zostrih filmu, ktorým bol nadšený. (classic)

Podraz (1973)

  • Henry Gondorff (Paul Newman) měl původně vypadat jako stárnoucí podvodník, přičemž postavu původně ani neměl hrát Newman. Když se však Newman bavil s režisérem a George Roy Hill mu řekl, že točí fim s Robertem Redfordem, Newman chtěl, aby mu ihned poslali scénář. Text se mu zalíbil, načež ho George Roy Hill do role obsadil. (kyLuke)

Galerie (1)

Reklama

Režisér

Producent

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(68)

Reklama

Reklama