Reklama

Reklama

Andy Whitfield

nar. 17.07.1972
Amlwch, Wales, Velká Británie

zem. 11.09.2011 (39 let)
Sydney, New South Wales, Austrálie

Biografie (1)

Andy Whitfield, australský herec, model a bývalý inženýr. Narodil se v roce 1974 v Amlwchu, Walesu a v roce 1999 se přestěhoval do Austrálie. Než se stal hercem, pracoval jako inženýr.Účinkoval v několika australských televizních seriálech, jako je například ALL SAINTS, THE STRIP, PACKED TO THE RAFTERS a MCLEOD'S DAUGHTERS. Svou první významnou roli získal v australském filmu GABRIEL. V roce 2010 získal hlavní roli v televizním seriálu SPARTACUS: BLOOD AND SAND,… (více)

Zajímavosti (3)

Spartakus (2010)

  • Spartakus (Andy Whitfield / Liam McIntyre) je jediná postava, která se objevuje ve všech 33 epizodách. Crixus (Manu Bennett) se sice také objevuje ve všech 33 epizodách, ale v předposlední se objevuje jen jeho hlava a v poslední jen ve flashbacku. (PatrikP4)

Spartakus (2010)

  • Ve skutečnosti byli vůdcové povstání Spartakus, Gannicus, Castus, Crixus a Oenomaus a všichni v době vzpoury byli v gladiátorské škole Batiatuse jako gladiátoři. V seriálu byli vůdcové povstání jen Spartakus (Andy Whitfield / Liam McIntyre), Crixus (Manu Bennett) a Agron (Daniel Feuerriegel). Oenomause (Peter Mensah), Gannicus (Dustin Clare) se připojili až později a Castus (Blessing Mokgohloa) se dokonce objevil až v poslední sérii. (PatrikP4)

Galerie (12)

Reklama

Herec

Ovládací panel

Fanklub

(147)

Reklama

Reklama