foto

Vanessa Parise

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Vanessa pochází z početné italsko-americké rodiny. Vyrůstala v malém městečku Watch Hill na západním pobřeží Rhode Islandu jako prostřední z pěti dětí.

Její cesta k filmu nebyla přímá. Nejdříve studovala na Harvardu, kde úspěšně promovala z biologie a dokonce byla přijata i na Harvard Medical School. Nikdy tam ale nenastoupila, protože se zúčastnila letního programu divadelní školy Cirle in the Square v New Yorku. Po dokončení tohoto programu dostala dvouleté divadelní angažmá. Objevila se tak na newyorské nekomerční divadelní scéně. Tam za své ztvárnění Sarah ve hře „Seascape“ získala zvláštní ocenění The New York Times.

Filmové plátno ji však táhlo mnohem více, proto se vydala do Hollywoodu, aniž by zde měla jakékoliv kontakty. Musela tvrdě dřít, aby si zahrála v několika televizích a nezávislých filmech. Pak se však pustila do vlastní tvorby. Krátký film LO A JO (1998) sama napsala, režírovala, produkovala a dokonce v něm i hrála. Tento krátkometrážní film se dostal na mnoho festivalů a získal řadu ocenění. Dlouho tak na sebe nenechal čekat její první celovečerní film, komediální drama POLIBTE NEVĚSTU (2002), na kterém se opět podílela scénáristicky, režisérsky, herecky i jako producent. Film dostal 4 festivalová ocenění (za hudbu, scénář, režii i herecký výkon). Jejím posledním dílkem je romantická komedie PROTIKLADY SE PŘITAHUJÍ (2008).

Nyní Vanessa žije se svým přítelem v Los Angeles. Když zrovna netočí žádný film, ráda cestuje, běhá, cvičí jógu nebo poslouchá dobrou hudbu (mezi její favority patří např. Coldplay, Norah Jones, U2, Annie Lenox). Její mi oblíbenými filmy pak jsou Americká krása, Rocky, Kmotr II nebo Casablanca. Jejím největším hrdinou je ale prý její skvělá prababička.

Iva "J.Austen" K.

Herecká filmografie

Filmy

2008 Protiklady se přitahují
1998 Lo and Jo

TV seriály

2015 Projekt Mc² (TV seriál)
2009 Jsem v kapele (TV seriál)
2007 On Set, on Edge (TV seriál)
1997 Věřte nevěřte (TV seriál)

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2008 Protiklady se přitahují

TV seriály

2014 When Calls the Heart (TV seriál)
Love Comes First (S01E10)

Producentská filmografie

Filmy

2002 Polibte nevěstu

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace