Reklama

Reklama

Nigel Terry

nar. 15.08.1945
Bristol, Anglie, Velká Británie

zem. 30.04.2015 (69 let)
Bristol, Anglie, Velká Británie

Biografie (1)

Britský herec je svým aristokratickým zjevem přímo předurčen pro role středověkých rytířů. Bohužel na filmovém plátně dosud dostal jen velmi málo prostoru předvést svůj nesporný talent a tak zůstane zřejmě navždy spojován pouze s jedinou postavou – králem Artušem v patrně nejslavnějším zpracování staroanglické legendy EXCALIBUR v režii Johna Boormana.Nigel zahájil svoji hereckou dráhu na divadle, kde se uplatnil v shakespearovských hrách a dodnes je mnohem častěji… (více)

Zajímavosti (2)

Caravaggio (1986)

  • Caravaggio (Dexter Fletcher, Nigel Terry) nosí u sebe nůž, na jehož čepeli je vyryt latinský nápis „nec spe, nec metu“, v překladu „bez naděje, beze strachu“, což bylo motto pouličních výtržníků. (ČSFD)

Caravaggio (1986)

  • Michelangelo Merisi, zvaný Caravaggio (Dexter Fletcher, Nigel Terry), tvořil ve filmu tato díla: Hlava Medúzy, Koš ovoce, Chlapec loupající meruňky, Chlapec s košem ovoce, Nemocný Bakchus, Hráč na loutnu, Chlapec kousnutý ještěrkou, Hudebníci, Obrácení sv. Pavla, Mučednictví sv. Matouše, Nevěřící Tomáš, Vítězný Amor, Sv. Jan Křtitel, Mladý Bakchus, Kajícná Magdaléna, Smrt Panny Marie, Sv. Jeroným a Ukládání do hrobu. (ČSFD)

Galerie (79)

Reklama

Herec

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama