Reklama

Reklama

Al Mulock

Al Mulock

nar. 30.06.1926
Toronto, Ontario, Kanada

zem. 01.05.1968 (41 let)
Guadix, Španělsko

Biografie (1)

Al Mulock celým jménem Alfred Mulock Rogers se narodil rodičům Adèle Cawthra Mulock a Alfredu Rogersovi. Navštěvoval školu A Story Studio Lee Strasberg v New Yorku. Poté ale začal studovat v The London Studio. V padesátých letech začal působit v britském filmovém průmyslu, hrál například ve kriminálce Kill Me Tomorrow nebo v thrilleru Interpol. Poté se ale přesunul i k americkým filmů, například si zahrál ve válečném dramatu Nejdelší den, ale hlavně se proslavil… (více)

Zajímavosti (4)

Tenkrát na Západě (1968)

  • Herec Al Mulock, který ztvárnil pistolníka Knucklese, se den po natočení scény zabil skokem z okna v kostýmu, ve kterém hrál. Když Mulocka nakládali do auta, aby ho odvezli do nemocnice, režisér Sergio Leone volal: „Vezměte ten kostým! Potřebujeme ho!“ (fimler)

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

  • Al Mulock hrající gangstera, který se snaží zabít Tuca (Eli Wallach) při koupeli, si nikdy nemohl zapamatovat těch pár vět, které měl pronést. Sergiu Leonemu už došla trpělivost, a proto mu řekl, aby počítal italsky od jedné do deseti a jeho projev byl do filmu přidán v postprodukci. (Kulmon)

Reklama

Reklama

Reklama