foto

Tereza Srbová

  • nar. 23.6.1983 (37 let)
    Praha, Československo

Biografie

Tereza Srbová, narozená v Praze a žijící mezi Londýnem a Los Angeles, je česká herečka. Svou hereckou kariéru odstartovala rovnou v britských a amerických filmech. Její filmový debut přišel v podobě role ve filmu Davida Cronenberga Východní přísliby. Poté získala (hned na svém druhém castingu) roli hraběnky von Ihama v koprodukčním historickém dramatu Eichmann, který se odehrává během druhé světové války.

Tereza Srbová se před svou hereckou kariérou během studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy věnovala modelingu na nejvyšší úrovni, jako modelka pracovala především v Paříži a nafotila kampaně pro mnoho kosmetických a módních značek. Mezi nejprestižnější práce patří kampaň pro značku Christian Dior, Clarins nebo Astor. S nástupem herecké kariéry bývalá úspěšná modelka téměř ukončila aktivity na poli modelingu.

Po menších rolích ve vysokorozpočtových filmech a hlavních rolích v nezávislých snímcích získala jednu z ústředních ženských rolí ve dvou sezónách amerického HBO seriálu Strike Back. V roce 2018 se po boku oscarové Judi Dench objevila v jedné z hlavních rolí ve špionážním dramatu Red Joan, jež mel premiéru na prestižním mezinárodním festivalu v Torontu (TIFF). Tereza občas zavítá pracovně i do České republiky a v roce 2020 ji diváci mohli vidět jako tajemnou Helgu v české filmové parodii Případ mrtvého nebožtíka.

Jirka "Georgeus" Lindner

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Meanders

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Meanders

Host

TV pořady

2010 Show Jana Krause (TV pořad)

Fanoušci tvůrce