foto

Jonathan Liebesman

  • nar. 15.9.1976 (41 let)
    Johannesburg, Jihoafrická republika
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jonathan Liebesman se narodil 15. září 1976 v jihoafrickém Johannesburgu. Studoval filmařinu na AFDA, posléze na Newyorské univerzitě, kde v roce 2000 natočil krátký snímek GENESIS AND CATASTROPHE, který vyhrál cenu za nejlepší krátkometrážní film na filmovém festivale v Austinu. Liebesman téhož roku získal cenu "Hollywood Young Filmmaker Award" na hollywoodském filmovém festivalu.

V roce 2003 debutoval na filmovém plátně snímkem PROPAD DO TEMNOT. I přes poměrně špatné ohodnocení kritiky i veřejností, snímek vydělal celosvětově téměř 50 milionů dolarů. Liebesmanův další projekt - KRUHY - 15-ti minutový bonus ke Kruhu 2 napsal spolu s Ehrenem Krugrem. Tento snímek slouží jako výborný přechod mezi prvním dílem a druhým. Jeho filmové úspěchy jej dovedly až ke spolupráci s Michaelem Bayem, jehož produkční společnost Platinum Dunes Liebesmanovi poskytla 16 milionů dolarů na prequel TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU: POČÁTEK. Snímek byl uveden do kin v roce 2006 a celosvětově vydělal více než 50 milionů dolarů. Další Liebesmanův počin měl být remake Pátku třináctého (opět z produkce Michaela Baye), jenže nakonec se režie ujal Marcus Nispel. V roce 2008 dokončil svůj třetí celovečerní film - KR 13, který debutoval na Sundance Film Festival.

Téhož roku v Columbia Pictures oznámili, že Liebesman bude režírovat sci-fi snímek BATTLE: LOS ANGELES, jehož scénář napsal Christopher Bertolini. Natáčení začalo na podzim roku 2009, premiéra je stanovena na březen 2011.

V roce 2009 Warner Brothers rozhodli, že Liebesman bude režírovat film ODYSSEUS, založený na Homérově eposu. Rok na to byl jmenován do role režiséra pokračování Souboje Titánů - WRATH OF THE TITANS. Natáčení by mělo začít v létě roku 2011.

Vladimír "Coldrex" Minařík

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2005 Kruhy
2000 Genesis and Catastrophe

Herecká filmografie

Dokumentární

2003 Making of 'Darkness Falls', The

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace