foto

Jonathan Liebesman

  • nar. 15.9.1976 (43 let)
    Johannesburg, Jihoafrická republika

Biografie

Jonathan Liebesman se narodil 15. září 1976 v jihoafrickém Johannesburgu. Studoval filmařinu na AFDA, posléze na Newyorské univerzitě, kde v roce 2000 natočil krátký snímek GENESIS AND CATASTROPHE, který vyhrál cenu za nejlepší krátkometrážní film na filmovém festivale v Austinu. Liebesman téhož roku získal cenu "Hollywood Young Filmmaker Award" na hollywoodském filmovém festivalu.

V roce 2003 debutoval na filmovém plátně snímkem PROPAD DO TEMNOT. I přes poměrně špatné ohodnocení kritiky i veřejností, snímek vydělal celosvětově téměř 50 milionů dolarů. Liebesmanův další projekt - KRUHY - 15-ti minutový bonus ke Kruhu 2 napsal spolu s Ehrenem Krugrem. Tento snímek slouží jako výborný přechod mezi prvním dílem a druhým. Jeho filmové úspěchy jej dovedly až ke spolupráci s Michaelem Bayem, jehož produkční společnost Platinum Dunes Liebesmanovi poskytla 16 milionů dolarů na prequel TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU: POČÁTEK. Snímek byl uveden do kin v roce 2006 a celosvětově vydělal více než 50 milionů dolarů. Další Liebesmanův počin měl být remake Pátku třináctého (opět z produkce Michaela Baye), jenže nakonec se režie ujal Marcus Nispel. V roce 2008 dokončil svůj třetí celovečerní film - KR 13, který debutoval na Sundance Film Festival.

Téhož roku v Columbia Pictures oznámili, že Liebesman bude režírovat sci-fi snímek BATTLE: LOS ANGELES, jehož scénář napsal Christopher Bertolini. Natáčení začalo na podzim roku 2009, premiéra je stanovena na březen 2011.

V roce 2009 Warner Brothers rozhodli, že Liebesman bude režírovat film ODYSSEUS, založený na Homérově eposu. Rok na to byl jmenován do role režiséra pokračování Souboje Titánů - WRATH OF THE TITANS. Natáčení by mělo začít v létě roku 2011.

Vladimír "Coldrex" Minařík

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2005 Kruhy
2000 Genesis and Catastrophe

Herecká filmografie

Dokumentární

2003 Making of 'Darkness Falls', The

Fanoušci tvůrce