foto

Eddie Deezen

  • nar. 6.3.1958 (61 let)
    Cumberland, Maryland, USA

Biografie

Edward odmala toužil být bavičem. Co by dítě obdivoval komediantské ikony jako byli Charlie Chaplin nebo Jerry Lewis. Nestačilo mu však být třídním šaškem a po studiích odjel za svým snem do Hollywoodu.

Jeho teprve druhá filmová role Evžena v kultovním muzikálu Pomáda zpečetila jeho osud. Díky celosvětové úspěšnosti tohoto filmu je navždy zapsán v očích diváků jako stereoetyp „šprta“, což mu vůbec nevadí, protože o tento typ charekteru celý život usiloval.

Pro svůj vzhled brýlatého kluka a díky svým tradičním grimasám a „otravnému“ hlasu tak coby mladý muž ztvárnil celou řadu vedlejších rolí „otloukánků“ a „nerdů“ jako v případě klasického protiválečného snímku Válečné hry.

Úloha šprta se mu nevyhýbá ani při dabování animované tvorby. Mezi nejvýraznější patří Mandrak ze seriálu Dexterova laboratoř nebo postava Chytrolína ve známém rodinném fantasy Polární expres.

Pro svůj vysoký „nosový“ projev také často dabuje kačery a jiné kreslené „ptačí“ postavy.

Jeník "jenovef" O.

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace