foto

Steven Price

  • nar. 22.4.1977 (43 let)
    Nottingham, Anglie, Velká Británie

Biografie

Steven Price se narodil 22. dubna 1977 v anglickém městě Nottingham. Jeho vášeň pro hudbu se projevovala už od mládí, kdy začal hrát od pěti let na kytaru, až k dosažení titulu v oboru hudby na universitě v Cambridge. Po studiu začal pracovat v londýnském studiu Gang of Four.

Steven Price poté pokračoval v práci s filmovým skladatelem Trevorem Jonesem a poskytoval dodatečnou hudbu pro filmy jako TŘINÁCT DNÍ, LIGA VÝJIMEČNÝCH, CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ, televizní seriál DINOPTIA a CROSSROADS, kde vystupoval jako sólista na kytaru spolu s Londýnským symfonickým orchestrem.

Po doporučení od Abbey Road Studios pracoval převážně jako hudební editor s takovými jmény jako například Howard Shore nebo Christopher Nolan až dosáhl svého prvního většího projektu, filmu režiséra Edgara Wrighta U KONCE SVĚTA. I poté nadále spolupracoval a učil se od skladatelů jako Hans Zimmer, James Newton Howard, Harry a Rupert Gregson – Williams, Patrick Doyle, George Fenton, Dario Marianelli a Anne Dudley.

Skládal hudbu pro reklamy jak v USA, tak i ve Velké Británii. Částečně se podílel na hudbě k filmu PIRÁTI NA VLNÁCH. Složil též hudbu pro film ÚTOK NA VĚŽÁK, za kterou získal dvě ocenění od Austin Film Critics Association a na Sitges – Catalonian International Film Festival.

V roce 2013 dokončil hudbu pro svůj největší a také nejočekávanější film GRAVITACE režiséra Alfonso Cuaróna. Film získal celkem 7 sošek včetně Oscara za hudbu a tak Steven Price proměnil svou první nominaci rovnou v zisk toho nejvyššího ocenění.

Vojtěch "wooozie" V.

Skladatelská filmografie

Host

TV pořady

2014 Oscar's Red Carpet 2014 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(115)