Mystérium sexu - Série 1 (2013) (série)

Jeden z nejlepších seriálů všech dob - skvěle a autenticky zachycena atmosféra padesátých let z výborným hreckým obsazením. Michael Sheen mi teda trochu vadil svou prkenností, ale to nebylo ani tak o herci jako o roli.. Všechny jeho ženy jsou parádní, zejména Lizzy Caplan :-) Velmi chytlavý seriál, který mě doslova pohltil :-) Je to plné sexu, ale rozhodně ne lascivní nebo laciné :-D Věřím, že zasponzorovat tenhle seroš muselo být stejně náročné jako shánět grant pro samotný výzkum v seriálu.. Pro úchyláky příliš cudné, pro ctnostné občany příliš nespoutané.. Promítala bych to jako součást výuky na středních školách :-D Konec je příjemně rozehraný pro další řadu :-)

Nebeská stvoření (1994)

Mistr Peter Jackson perfektně umí fantastické dobrodružné výpravy a buduje celé nové světy.. Snímek "Nebeská stvoření" z jeho počátků kariéry se dle mého názoru zrovna dvakrát nevyvedl.. Těšila jsem se na ranou práci hereckého dua - Kate Winslet a Melanie Lynskey (šílené role jí koukám šly už před seriálem "Dva a půl chlapa" - ale k prožitku Peter Jackson nedal divákovi příliš prostoru.. Místo, by se zabýval psychologického přerodu křehkých duší v chladnokrevné zabijáky, zmateně se komíhá mezi několika rádoby uměleckými prvky (snové představy a hysterický běh hlavních představitelek).. Peter Jackson může být zdatný režisér na poli fantasy, ale dívčí duši by se měl vyhnout obloukem.. Film "Nebeská stvoření" mi absolutně nic nedal, připravil mě pouze o téměř dvě hodiny života, které ani jindy úchvatná Kate Winslet nezachránila..

Světlo mezi oceány (2016)

Nejbolestivější romantické drama, jaké jsem v poslední době viděla.. Válkou poznamenaný Tom v podání Michaela Fassbendera přijímá práci jako správce majáku na osamělém ostrůvku mezi dvěma oceány.. Po čase se k němu připojuje krásná novomanželka Isabel, kterou ztvárňuje Alicia Vikander.. Mladému páru by na odlehlém ostrůvku nic nechybělo, kdyby se jim podařilo donosit alespoň jedno dítě.. Isabela je nešťastná, protože postupně přichází o naději na vysněnou rodinu, Tom trpí pocitem bezmoci.. Shoda náhod je uvrtá do osudového rozhodnutí, které se zprvu tváří jako nejlepší možnost na světě, ale posléze rozjíždí další kolo těžkých životních ztrát a proher.. Vynikající příběh mistrovsky ožit (ano, odžit nikoliv zahrán) ústřední dvojicí Michaelem Fassbenderem a Alicií Vikander, která v současnosti tvoří také pár nenechá jedno oko suché a hluboce se svou hořkostí zakousnou do hloubi Vaší duše.. Mužská "Sophiina volba" - šťastná rodina nebo správná věc?

Nezvěstní - Série 1 (2014) (série)

Nakonec jsem si pustila tolik velebený britský seriál "The Missing".. Bohužel první pilotní díl jsem absolutně nikde nesehnala a pravděpodobně se bez něj absolutně nechytám, protože druhý díl mě rozhodně žádným výrazným nadšením nenabudil.. Další kriminální drama, které spíše řeší okolní vztahy než hlavní detektivní zápletku.. Po shlédnutí S01E02 vzdávám..

Nezvěstní (2014) (seriál)

Westworld (2016) (seriál)

S01 - Málem mě tenhle nadupaný seriál „Westworld“ z produkce HBO minul, ale jakmile jsem si pustila první díl, musela jsem dofetovat zbytek :-) V první řadě se autorům (Jonathan Nolan a spol.) podařilo vytvořit naprosto fascinující, propracovaný svět na základě inspirace původního autora Michaela Crichtona.. Díky moderní technologii si dnešní „Westworld“ mohli dovolit udělat mnohem dynamičtější, hmatatelnější, reálnější.. Seriál „Westworld“ se snaží divákovi vnuknout řadu filosofických otázek zejména ohledně lidství a humanity.. Baví mě propracovaná sci-fi, která se schovává za tradiční western, obě žánrové kategorie jsou mé oblíbené.. Akčníé podívané je tu pomálu, spíše se jedná o konverzační drama na pomyslném pozadí divoce západních jatek.. Autoři si chytře pohrávají s linkou času.. Rozehrávají inteligentní hru na slepou bábu – kdo je člověk? kdo robot? kdo ovládá koho? a proč? Ovšem zklamu Vás, po celé jedné sérii jsem odpovědi na své otázky nedostala.. Zvučná jména vábí a scény s výtečnými staříky Anthonym Hopkinsem a Edem Harrisem považuji za ty nejzdařilejší vůbec.. Obě postavy jsou klíčové, ale nenazvala bych je hlavními, jsou relativně upozaděny, aby dostaly prostor i nové méně známé či zcela neznámé tváře. Mě osobně trošku vadilo, že se děj díky snům a herním smyčkám vrací stále na začátek a omýlá se již omleté stále dokola, ale chápu, že do koncepce příběhu to bylo nutností. Vadí mi, že se hodně soustředí na vývoj postav, ale nikdo mi nevysvětlil základní technické zákony tohohle světa (např. kde berou roboti energii, jak fungují příběhy, jedou si hlavní postavy divokého západu smyčku každý den to samé a pokud přiberou člověka, tak se děj na několik dní rozjíždí apod.).. Z děje jsem něco prokoukla dávno, něco mi bylo podsouváno jinak, ale divákovi je celou dobu jasné, že nic není tak jak má být.. Seriál „Westworld“ je výborně propracovaný a perfektně vystavěný, ale „něco“ mi tam na 5* chybělo.. Btw – původně jsem neměla ani tucha, že je prapůvodním otcem příběhu Michael Crichton, ale instinktivně jsem vytušila, že jde o silnou provazbu na „Jurassic Park“ (díky technologii uměle vytvořený uzavřený svět, který se člověk snaží ovládat, dokud se všechno nezačně kvůli hamižnosti hroutit + ideologický papaláš, který to vlastně myslel dobře apod.), takže komu lahodí podobný styl (jen bez dinosaurů), tak rozhodně doporučuji povinně shlédnout :-) Už se těším na další sérii a modlím se za minimální úrovňový propad :-D

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Pasažéři (2016)

První film nového roku v kině byl pro mě snímek "Pasažéři" a nevedl si nijak špatně :-) Hvězdné obsazení - Jennifer Lawrence a Chris Pratt - pohodlně herecky utáhly celé dvě hodinky. Krásně sekundoval i robot Michael Sheen, kterého jsem si oblíbila už v seriálu "Masters of Sex".. Co se týče obsazení, vizuálního potěšení, hudební nálady a celkové atmosféry, nedá se "Pasažérům" naprosto nic vytknout.. První polovina filmu se rozjela na 5* a zápas Jima se samotou a nejtěžším rozhodnutím v jeho životě mě bavilo.. Druhá polovina už scénáristicky upadá a děj sklouzává v přeslazenou romantiku.. Osobně bych film zakončila mnohem drastičtěji a pro mě reálněji.. Mainstreamovější verze "Gravitace" s romantickým koncem.. Btw - scéna s bazénem byla naprosto unikátní a nezapomenutelná :-)

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Hodnoceno po 1. díle: Chtěla jsem si pustit VB seriál "The Missing" (2014) a místo něj si omylem pustila seriál USA/CR "Missing" (2012).. Osudová chyba.. Naprosto nesmyslný pilot déčkového ražení o bývalé agentce, která jde hledat do Evropy svého ztraceného (zřejmě uneseného) syna je už podle příběhu jasnej propadák na všední den dopoledne.. Jasně jde to dělat i jinak, jak nám ukázal skvělý Liam Neeson v prvním filmu "96 hodin".. Slovo prvním prosím podtrhnout.. Potom už se s dvojkou a trojkou snažili vydělat ještě trošku peněz, když byl z jedničky kasovní trhák.. Ovšem nutno podotknout, že ani trojka !96 hodin" není tak ubohá a zoufalá jako pilotní díl tohohle "akčního thrilleru".. Jediná opravdu zajímavá věc bylo v Římě identifikovat české lokace :-) Bacha na to, co pouštíte.. Tomuhle seroši se vyhněte obloukem ;-)

Dospívání po americku (1993)

"Dospívání po americku" se mě dotklo až po více než 20 letech od svého vzniku ve věku lehce přes 30 let.. Jeden z mála filmů, který mi chyběl k doplnění filmografie Leonarda DiCapria, kterého jsem do filmu "Titanic" pro jeho herecké teen umění milovala, během "Titanicu" nesnášela a od filmu "Chyť mě, když to dokážeš" v něm vidím dalšího budoucího Jacka Nicholsona.. Příběh drobného dramatu "Dospívání po americku" rozhodně není dějově nic převratného.. Vypráví o jednom maloměstě; jedné rozhárané matce, která hledá klidné místo na dožití; jednom vzteklém otčímovi, kterým velmi často zmítá jeho královský majestát a velmi často si minimálně slovně rád svou rozmrzelou nesebevědomou náladu na někom vybije; jednom pubertálním synkovi, který rád zkouší prolomit mantinely.. Tohle komorní drama o všech možných i nemožných formách vzteku mě dostalo.. Zejména bravurním hereckým koncertem vynikajícího Roberta De Niro, skvělé Ellen Barkin (proč proboha tahle ženská zapadla???) a talentovaného Leonarda DiCaprio.. Jako bonus navíc - hraje tu anglický buldok :-D

Časové pásmo bylo změněno