Oko dravce (2008)

Zase trošku jinak zpracované téma na "BigBrother".. Rozhodně se nejedná o originální dílko s překvapivým obsahem a má to celkem svižnej rytmus, takže i přes dvouhodinovou stopáž divák neusíná.. První polovina filmu se kapku tváří "mysteriózně", ale po odhalení zápletky člověk zbytek spíše přetrpí..

Můj milý, můj drahý (2009)

Lehce nadprůměrná komedie s nahořklým nádechem zasazená (do mých oblíbených) 50. let s roztomilou Renée Zellweger, která na "stará kolena" začíná zjišťovat, že se potřetí s největší pravděpodobností nevdá, protože už není tak atraktivní jako slečny ve věku jejich synů.. Navíc v roli sebestředné matky z vyšší vrstvy a nižším IQ naráží na opravdu podivné situace.. Vyprávěno z pohledu jejího syna, který naopak rozumu pobral asi po tatínkovi ;-)

V odborné péči (2008) (seriál)

S01E01 - Zkusila jsem americkou verzi "Terapie", které jsem viděla obě série S Karlem Rodenem.. Nevím proč jsem si myslela, že se nejede podle jednoho scénáře, ale příběhy pacientů se liší.. Bohužel to tak není.. S překvapením musím konstatovat, že herecky se mi mnohem více líbí (po prvním díle USA verze) ten český seriál.. Roden prostě mnohem lépe vystihuje roli frustrovaného, nevyrovnaného, ale charismatického cvokaře než Gabriel Byrne.. Navíc Táňa Pauhofová je jako svůdkyně, kterou máte potřebu chránit, mnohem přesvědčivější než Melissa George.. Zvědavá bych snad byla jen na Mia Wasikowskou, kterou mám moc ráda a naopak její český protějšek v podání Míši Doubravové mi moc nesedl.. Ale myslím, že si celkový zážitek z "Terapie" nebudu americkou verzí kazit a na tu III. sérii se počkám taky až ČR dotočí ;-) Možná, že kdybych seroš viděla obráceně, tak bych nemohla české verzi přijít na jméno, ale takhle zůstanu fandou na domácím poli ;-)

Let's Dance (2006)

"Hříšný tanec" byl tehdá trhák a tak proč to neoprášit.. Opět zlobivej kluk a holka světice + hromada tance + big love.. Jediná výhoda tohoto love story je, že je prošpikovaná fajn muzikou, boží choreografií a bezva kombinací moderního tance a klasiky.. Na další volná pokračování asi nemám správnou kuráž a zůstanu u relativně koukatelné jedničky ;-)

Lemra líná (2006)

Tento film jsem si pustila jen díky své oblíbenkyni Zooey Deschanel.. Jde o prvoplánovou komedii průhlednou jako sváteční sklo od začátku až do konce.. Celkem příjemně obsazené (až na Sarah Jessicu Parker) a kdyby autoři vynechali megatrapné scénky se zvířátky, tak by nejen ušetřili rozpočet filmu, ale pozvedli by úroveň komedie o několik řádů výše..

3 dny na zabití (2014)

Chudák Kevin Costner se v tomhle filmu ocitl jaksi omylem :-( Scénář je na dvě věci (CIA propustí agenta do důchodu, když zjistí, že má rakovinu v konečném stádiu a jiná agentka CIA si jej najme, aby pro ně udělal další zabijáckou sérii výměnou za experimentální lék na rakovinu), všichni herci (krom hlavního hrdiny a jeho rodiny) stojí za prd a celkově je film rozpolcený (hlavní hrdina se snaží plnohodnotně zvládat svou práci a znovuobjevený vztah s dcerou, ale většinou musí být zároveň na dvou místech).. Nekvalitní kravina, která už hranicí s nekvalitním béčkem..

Na hraně zítřka (2014)

Moje závity zase lehce nepobírají časové pospolitosti - ty dějové linie běží paralelně nebo ta současná realita je ta správná apod. Ale jinak mi přijde, že se konečně Hollywood odprošťuje od vážné stránky filmu a vkládá do něj konečně zase humor ;-) Toma Cruise zrovna nemusím a vidět ho v jednom příběhu tolikrát umřít je pro mě naprosto skvělý zážitek :-) Zase až tak blbé to nebylo - daleko lepší než třeba "Oblivion" :-D Moc pěkný střih - opakování téhož bylo vždy originální a nenudilo ;-) Za mě opravdu příjemný kinozážitek :-D

Zlato (2009)

Jako vlastník anglického buldoka jsem z tohohle filmu přímo nadšená, i když tady ta láska ke psům už hraničí :-D

NON-STOP (2014)

Takový ten klasický teroristický výlet letadlem s jedním drsným zásadovým chlapem, který umí udělat pořádnej bengál s trochou oživujících celkem originálních prvků.. Menší paranoia než ve snímku "Tajemný let".. Rozhodně neurazilo, ale za "96 hodinami" značně pokulhává.. Liam Neeson si našel svého akčního hrdinu, kterého se snaží promítat ve více rolích ;-)

Láska a jiné pohromy (2006)

Zpestřila jsem si filmografii Brittany Murphy o tento film a nakonec jsem byla tak spokojená, jak jen člověk s béčkovou komedií může být ;-) Celé to stojí a padá s Brittany Murphy :-) Zbytek je jen jejími chodícími rekvizitami :-)

Časové pásmo bylo změněno