Pozor, hodný pes! (2003)

Na tento naprosto stupidní dětský film jsem objevila naprostou náhodou a přetrpela ho celý až do konce, jelikož jsem čekala na buldoka, který se bohužel neobjevil..

Ostrov samoty (2005)

Moc povedené ostrovní drama o vážně nemocném otci, který se staral po celý život o svou dceru a společně vedli přírodní, hodně alternativní, ekologický život.. Bojí se, aby dcera, která žije většinou na samotě nezůstala na světě sama a tak si do domu přivede příležitostnou milenku a její dva dospívající syny.. Tím se rozpoutává vztahová bouře.. Hodně komorní a nezávislé americké drama (v původním názvu je uvedena "balada") s velmi pěknými hereckými výkony a nepředpokládanými zvraty ráda doporučím všem, který mají rádi tento žánr ;-)

Případ Mahowny (2003)

Nejzajímavější na tomto snímku jsou zejména dvě věci - tou první je, že tento příběh napsal sám život a tou druhou je vynikající Philip Seymour Hoffman.. Dál už nic.. Celé je to podáno bohužel dost nezáživným způsobem :-( Chtělo by tomu filmu dodat víc šťávy a pak by se stal opravdu nezapomenutelným.. Takhle o něm týden po shlédnutí neštěkne ani pes :-(

Hra o trůny (2011) (seriál)

Původní předlohu jsem nečetla a díky tomuto seriálu se ani moc nechystám.. Produkci HBO miluju, ale tady mě trošku minula, i když dle hodnocení si seriál vede dobře.. Já osobně mám ráda bitky, krveprolití, akci, pohádková zviřátka a jiné příšerky.. To, co nemám ráda je politika.. A na ní dost staví "Game of Thrones" - sem tam nějaká pranice proběhne, holky ukazují vnady o stošest, dráček nebo vlk se sem tam taky objeví, ale jinak je drtivá většina času prokecaná a prointrikovaná.. Na konec dalšího dílu šlehnou nějakou tu napínavou akci a divák se těší, že se to od dalšího dílu rozjede a on se zase celej prokecá a nakonec ukážou zase něco zajímavého.. Herci jsou vydařeně zvolení, ale to na scénáři nic nemění.. Vydržela jsem s jistým úsilím koukat do poloviny III. série..

Piková trojka (2003)

Když jsem film viděla před 10 lety, vůbec se mi nelíbil.. Myslela jsem, že jsem na něj třeba ještě moc mladá, nemám z něj rozum a dostatek zkušeností.. Dneska už můžu s nadhledem říct, že je to pěkně debilně obsazená krávovina s naprosto příšerným scénářem, kterej těží jen z nahých ňaděr Meg Ryan, která snad prvně dostala nějakou "dospělou" roli..

Piráti na vlnách (2009)

K tomuhle filmu jsem se vrátila hlavně kvůli dnes již zesnulému Philipu S. Hoffmanovi.. Po shlédnutí mě překvapilo vysoké hodnocení, protože já můžu dát maximálně * za výborně zvolenou muziku a * za skvostné obsazení (mimo jiné i část IT CROWDS).. Zbytek byl tak nějak o ničem.. Vláda si dělá schválnosti s rádiem, které vysílá na černo.. A to je tak nějak všechno.. Humor mnohdy sklouzává až na hranici nevkusu.. Zlaté "Na pokraji slávy", kde mimo jiné taky Phillip hrál ;-)

Pět minut v nebi (2009)

Hodně zvláštní film, který je pojat jako "dokument".. Snaží se před televizní obrazovku dostat vraha a bratra zavražděné oběti po velké řádce let.. Hodně komorní drama s vynikajícími hereckými výkony a prapodivným koncem..

Life of a King (2013)

Mám ráda klasické americké sportovní drama a je mi jedno jestli se jedná o fotbal, baseball, basketbal nebo třeba krasobruslení.. Tenhle film se zaobírá hry v šach, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak je děj zasazen mezi černošskou pouliční spodinu.. Takže něco ve stylu "Nebezpečných myšlenek" nebo "Mezi řádky".. Cuba Gooding Jr. se snaží seč může, ale Morgan Freeman by byl asi mnohem přesvědčivější ;-) Příjemná "true story", která mění svět (nebo alespoň čtvrť) ;-)

Malí obři (1994)

Odlehčená sportovní podívaná s občasným trapným humorem, ale díky dětem outsiderům neskutečně milé ;-) Scénář jsem odhadla během prvních 10 minut, ale přesto jsem se nenudila ;-) Aneb návrat do dětských let v letech 90. :-D

Umírající zvíře (2008)

Pro mě jako pro diváka je koncept filmu dost nevyrovnaný a díky tomu na mě působil dosti nudně.. Něco se stane na začátku, pak dlouho nic a najednou se něco děje na konci.. Možná je to tím, že mám zkušenosti se vztahem s o generaci starším mužem, ale film mě ničím nepřekvapil, nezaujal, nedojal.. Zkrátka nechytil za srdce..