25. hodina (2002)

Absolutně mě to nenadchlo.. Dvě hodiny téměř o ničem.. Poslední půlhodina byla super, ale jako vytržená z kontextu jako krátkometrážní film by snad byla lepší.. Herci hráli dobře, ale režie to položila.. Nakonec jsem si i vzpomněla, že už jsem to nejméně jednou viděla.. :-) Takový "nezapomenutelný" snímek :-D

Šňup (2002)

Opět si rozšiřuji obzory a pátrám po neviděných filmech s Brittany Murphy.. "Šňup" na mě vyloženě působí jako kdyby byl zfetovanýma lidma natočen a né, že o nich pojednává.. Zběsilej střih, rádoby humor, spousta ujeťáren, ale do Tarantina nebo "Trainsppotingu" nebo "Requiem za sen" má takhle karikatura hodně daleko..

Podivná tajemství (2002)

Relativně zajímavý příběh, který by měl být natočen spíše jako komorní psychologický atmosférický film, ale je divákovi podáván jako odlehčená prvoplánová záležitost, takže se kapku míjí účinkem.. Herci trošku působí, že hrají proti režisérovi.. Prostě celé je to nějak špatně uchopeno a pointa také vyznívá vcelku do ztracena..

Království ohně (2002)

No, o komedii se sice nejedná, ale přesto jsem se velmi bavila.. Hlavně nad nesmyslností scénáře (draci můžou za zkázu dinosourů, spálili je na popel a tím se živili, když popel došel, šli spinkat a vzbudili se až byla země hustě osídlená, aby mohli zase pálit další lidi nebo rajčata na prach, navíc když je draků tisíce a jen jedinej je samec).. Vidět po dlouhé době mladší verze pánů - Matthew McConaughey, Christian Bale a Gerard Butler - je mírná nostalgie.. Jejich herecké výkony by se mohly hodit maximálně do ochotnického divadla (asi za to může režisér nebo co) :-D Matthew je vážně zoufalej :-D Sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo :-D

Aféra s náhrdelníkem (2001)

Mám ráda historické filmy, mám ráda Hilary Swank a éru Ludvíka XVI., ale tahle adaptace je zvrhlost od začátku až do konce.. S režisérem na gilotinu :-D

8. míle (2002)

Už jsem to tehdá viděla, ale nějak jsem zapomněla jak to na mě působilo, tak jsem si to pustila znovu - bez otitulkovaných songů, což je celkem na prd, ale ději to beztak na kvalitě nepřidá :-D Jediným světlem ve tmě hereckých výkonů (ono se to celé tváří spíš jako velký videoklip, kde si na střídačku Eminem honí triko a dělá za sebe děsnýho chudáčka) je Brittany Murphy, která tu měla asi nejhorší roli své kariéry.. Tuhle roličku zahraje každá, která umí na chlapa zahrát obdivovatelku a podržet, takže její herecký um tu nešel ani aplikovat.. Ps: Upřímně holku lituju, ale líbat bych se s Eminemem fakt nechtěla :-/

Vzorec pro vraždu (2002)

Béčková, ale velmi pěkně vydařená detektivka.. Sandra Bullock i oba mladiství hrají moc pěkně (asi první role Ryana Goslinga, kde jsem ho viděla).. Škoda, že se moc řeší bubáci ve skříni hlavní vyšetřovatelky a menší zřetel je na dva pomatené studenty.. Ale i po těch letech nenudí a má to grády..

Nowhere Boy (2009)

Spíše nekomerční snímek o začátcích hudební kariéry Johna Lennona, za které se schovává výborná vztahovka.. Herec Aaron Taylor-Johnson jako mladý John byl fakt šlápnutí vedle.. Nejvíce se mi (jak herecky, tak i příběhově) líbily Lennonova matka a její sestra v podání Kristin Scott Thomas a Anne-Marie Duff.. Film zaujme, neznalce překvapí, ale rychle upadne v zapomnění..

Dlouhá cesta (2002)

Hroznej blábol, kterej se pokouší pokouší oprášit "Love Story", ale absolutně se mu to nedaří.. :-P Děsně obsazeno, děsně zrežírováno, museli tam nacpat tuctové líbivé písničky a hromadu náboženství.. Červená knihovna hadr..

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Ale jo, nakonec se z toho vyklubala slušná parodie :-D Ubrala bych trošku fekální humor, ale jinak jsem se bavila :-) Navíc super obsazení.. Nejpovedenější byl páreček Giovanni Ribisi a Sarah Silverman ;-) Naříkám, že jsem se u všeho chlámala smíchy a místy už opakování humoru nebylo kapku nudnějšího rázu, ale celkově hodnotím velmi pozitivně ;-)