Akta X - Série 10 (2016) (série)

Jako dítě jsem Akta X milovala :-) Akta X pro mne znamenal kultovní seriál, který běžel na komerčních televizích pozdě večer a směla jsem se na něj dívat na prázdninách u babičky.. Tou dobou celý dům spal a já musela přes temný dům do svého pokojíku.. Do postele jsem skákala s rozeběhem, aby mne ten noční bubák nechytil za kotník.. Akta X mne naučily milovat záhady, sci-fi a horory.. Cokoliv tajemného.. Lačnila jsem po podobných žánrech, ale porevoluční televize nenabízela velký výběr podobných filmů a seriálů.. Digitální efekty se zatím nenosili a největší hrůzu budili příšery, které nebyli vidět.. Dnes jsou všichni bubáci jasně hmatatelní.. VFX mimozemské lodě jsou na filmovém plátně reálné stejně jako herci.. Pokud nevybouchne půlka státu, tak to není pořádné akční drama.. Všechno chceme vidět minimálně v HD kvalitě a zrnitý PAL už by nikoho neuspokojil... Hromada dialogů a minimum opravdové akce nudí.. Akta X za dnešní superhypermoderní dobou pokulhávají.. Tato (zatím) poslední řada vznikla vloženě pro skalní fanoušky jako milá retro vzpomínka.. Je ódou na devadesátá léta.. Čekala jsem mnohem nadupanější díly a dostala sérii věrohodně zachovalou včetně archaických efektů.. To bylo milé.. Některé díly byly více, jiné méně koukatelné.. Jediné, co mi opravdu tehdá i dnes vadilo bylo veškeré nevyřešení záhad a neukončené konce dílů.. :-) Ale o tom všem prostě Akta X asi jsou :-D

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

S01E03 - Po naprosto příšerných mělkých a rozbředlých prvních dílech nové série mi tenhle díl konečně sedl.. Jasně, šlo o jeden z těch humorných, odlehčených a trošku víc (než je zvykem) přitažených za vlasy dílů, ale já jsem se konečně cítila uvolněně, příjemně jsem se bavila a stará dobrá atmosféra let devadesátých na mne dýchla za záhrobí času :-D

Akta X - Zakladatelova mutace (2016) (epizoda)

S01E02 - Dětské, moderním filmem nenasáklé, oči se jen tak vrátit nedají.. Z původního seroše "Akta X" si dějové příliš nepamatuji.. Spíš jen tu chladnou atmosféru a ledové hrdiny, kteří si chladnokrevně drží odstup a s osobním nasazením se snaží celé záhadě přijít na kloub.. Po pilotním díle jsem si asi už trochu zvykla, nebo si zvykl režisér, ale druhý díl u je povedenější.. Je to stále návrat do devadesátek formou, obsahem i tempem, ale konečně se tam začíná na pozadí rozvíjet nějaká minimální zápletka.. Zatím mne to střídmě baví :-)

Aladin (2019)

Myslela jsem si, že verzi Aladin (1992), kde džina dabuje Robin Williams, nemůže absolutně nic ani zdaleka dostihnout. Opak je však pravdou a Guy Ritchie ukázal, že umí dělat i výpravné pohádky pod taktovnou Disneyho. Aladin a Jasmína mi nepřišli příliš charismatické postavy, ale bohatě to vykompenzoval Will Smith jako super cool rapující džin. Písničky dostaly nový, modernější kabát, virtuální bordel dokázal epicky vykouzlit pořádnou greenscreenovou zábavičku. Určitě si ještě někdy pustím znovu.

Albert Nobbs (2011)

Hodně krutý příběh z drsné doby, kdy služebnictvo bylo jen majetek a ženy neměly absolutně žádná práva.. Doba, kdy bylo výhodnější být muž.. Pravděpodobně životní role Glenn Close.. A Mia Wasikowska skvěle táhne linii svých "osudových" žen :-) Velmi zdařilé :-)

Alfa (2018)

SPOILER: Člověk těsně před úsvitem civilizace a vlčí tematika je silným lákadlem.. Jenže.. Zase to někdo podělal.. Osobně bych se spokojila s výraznější survival dějovou linií s o dost hlubším důrazem na vtah mládence s vlkem.. Nechápu retrospektivní intro na začátku.. Nechápu vymodelovanou vyumělkovanou pseudopřírodu - více parády by nejspíš tvůrci udělali, kdyby se vydali točit do terénu.. Kostýmy měly na můj vkus celkem soudobé střihy a moderní vzhled.. V příběhu tápu.. Jde tam o otce? Jde tam o syna? Jde tam o něco jiného? Áááááá, zhruba v polovině filmu mi docvaklo, že se jedná nejspíš o film o domestikaci vlka.. A jako pointa, že ten hubenej vlk, co přežil několik extrémních situací a zranění, je vlastně gravidní vlčice? Tak ta mě teprve rozsekala.. Mno, těšila jsem se na nějaký třebas béčkový, ale se srdcem natočený, pravěký film (je jich jako šafránu), ale odfláklou splácaninu točenou na zeleném plátně jsem teda moc nečekala.. Za mne velké zklamání.. Ps: Kopčem měl dobrou kérku..

Alfa a Omega (2010)

Hodně velká slabota co se týče děje i grafiky.. Tohle snad nemůže bavit ani děti :-(

Alita: Bojový Anděl (2019)

Zajímavá hlavní hrdinka, ale jinak to ostatní působilo trošku jako splácanina.. Nezajímavý příběh (jasný otevíračka, která ne/musí mít pokračování), nezajímavé postavy, nezajímavé motivy atd. Jednohubka, která celkem utekla až na relativně dlouhý vysvětlovací začátek. Asi mi tam chybělo více emocí a méně klišé.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Hodně podivínský seriál, který staví na ujetosti hlavních hrdinů, kteří řeší poměrně běžné problémy poťapaným způsobem a kupodivu je většina scének zábavných.. Na můj vkus se tu velmi často zpívá, ale většinou jde o líbivé americké cajdáky (přezpívaná klasika), takže se to dá až na pár míst přežít.. Asi to bude znít zvláštně, ale na hlavní hrdinku vychrtlou sebestřednou kozu Ally jsem vyloženě alergická, zato jsem si oblíbila všechny ostatní postavičky s jejich divnůstkami - lidová moudra Richarda Fishe (fišismus), hvízdající nos ukoktaného Johna Cage, vrčení Ling Woo, vlezlost Elaine, ironický škleb Georgie Thomas, medový hlas Renée Raddick atd. Nezapomenutelní jsou také šarmantní Larry Paul a něžná blondýnka Melanie s Tourettovým syndromem :-) Čtvrtá série byla zajímavá právě Larry Paulem a nudná zaměřením na dvojku Cage x Fish.. Dál jsem neviděla.

Aloha (2015) odpad!

Málokterý film nedokoukám, ale tahle rozplizlá nuda se bohužel fakt nedala.. Natáhlo obsazení a režisér, ale nějak to celé bylo natočeno příšerně nezajímavým způsobem, že jsem se dál než k půlce nedostala a šla čas ztrácet plnohodnotnějším filmem..