1922 (2017)

Teď si úplně nedokážu vybavit, jestli jsem tuhle Kingovu povídku četla nebo ne.. Každopádně základ a celkově myšlenka jsou obstojné, ale bohužel je to zabaleno do rozbředlé nudy.. Obsazení také není nijak herecky výrazné.. Stopáž poněkud vražedná.. Ledově chladný průměr..

Čarodějky (1996)

Pseudohorůrek "Čarodějky" spadá do kategorie těžce béčkových filmů.. Tvůrci se jednoho dne probudili a rozhodli se o teen variaci na legendární "Čarodějky z Eastwicku".. Otřesnější herecké obsazení jsem dlouho neviděla - slečny moc hrát neumí a mohly by soutěžit o nesympatičtější puberťačku.. Scénář značně plave a pointa odplula už dávno.. Bída děs, ale v lačných porevolučních devadesátkách to celkem ušlo :-D

The Maker (2011)

Jeden z nejlepších kraťasů, které znám.. Absolutně top grafické zpracování, úžasná hudba, fascinující příběh a pointa, která Vám rozbije srdce na tisíce kousků.. Při troše štěstí ke shlédnutí zde.

Fargo (2014) (seriál)

S01 - K seriálu „Fargo“ jsem se dokopávala relativně dlouho.. Bratři Coenové jsou z téhle minisérie cítit na každém kroku.. Jako kulisy svého příběhu si vybrali naprosto tuctové městečko v Minnesotě s nudně ledovým počasím.. Většina hlavních i vedlejších postav je stejně obyčejná a uvěřitelná jako tenhle poklidný zapadákov.. Spád nastává v podstatě od prvního záběru, kdy na půdu Bemidji vrtne profesionální zabiják.. Děj bratří Coenů má spád především díky konfrontaci nudy s naprostou absurditou nahodilých událostí.. Bohužel tenhle seriál stojí na pevných základech naprosto geniálního obsazení dvou hlavních postav - Billym Bobem Thorntonem a Martinem Freemanem.. Zatímco charismatický nájemný vrah Malvo je prototypem chladnokrevného zabijáka, kterého zlidšťuje krutě poťouchlý humor a mírná vlna šílenství, tak druhý hrdina Lester Nygaard je naprostou nulou a zapomenutým otloukánkem.. Ve scénách, kde se kluci objeví to jede a má šťávu, bohužel v těch ostatních hrozí místy bezbřehá nuda a šeď.. Sexy tempo na nich stojí a padá.. Billy Bob Thornton ze sebe ždíme maximum a předvádí svůj brilantní padouší um.. Martin Freeman pro změnu dokáže rozehrát jeden z nejvíce fascinujících proměn postav, které si dokážu vybavit.. Jeho znepokojivá proměna charakteru je sama o sobě ledově spalující.. Bohužel ani jeden proti sobě nemá stejně silného či dokonce charismatického protivníka.. Za zmínku stojí jen vyšetřovatelka Allison Tolman s buldočí povahou a roztomilý zodpovědný poseroutka Colin Hanks.. Ostatní jsou jen velmi zdařilé křoví.. To celku „Fargo“ ubírá na kráse.. S02 – Musím se přiznat, že druhá série seriálu „Fargo“ mne hned na úvod zklamala, protože opustila původní hrdiny a příběh, a vydala se novou cestou.. Pokračování mi přijde krapet slabší než byla pilotní série.. Postavy nejsou tolik propracované, děj je poněkud rozmělněný a nemá takové grády.. Trošku mi přijde, že se postavy v celém ději tak nějak plácají a nejsou ukotvené.. Šerif Patrick Wilson je až nechutně kladný hrdina (trošku mi přijde takové ty zidealizované osmdesátkové komiksové hrdiny ze světa, kde je vše černobílé).. Humoru a absurdit ubývá.. Přiznám se, že absolutně nejvíc mě bavila dějová linie s dvojičkou Kirsten Dunst a Jessem Plemonsem, která vzdáleně připomíná laického pošuka Lestera Nygaarda z první řady.. Na seriálu „Fargo“ mě asi prostě nejvíc bere to, že Ti nejobyčejnější lidé v sobě skrývají ty nejtemnější charaktery a v případě vyhrocených situací je neváhají použít.. Druhá série prostě není tak šťavnatá a svěží jako ta první, ale stále je relativně příjemně koukatelná :-)

Fargo - Season 2 (2015) (série)

Hora mezi námi (2017)

Vcelku se mi "Hora mezi námi líbila (teda jako moc nepobírám název).. Kate Winslet je jedna z mých nejoblíbenějších hereček, tudíž sázka na jistotu.. A Idris Elba zaujal i v nedávné "Temné věži.. Příroda je naprosto dokonale krásná.. Hlavní hrdinové mají spíše více štěstí než rozumu, ale o to celý příběh působí věrohodněji.. Velmi příjemný survival filmeček bez větších extrémů (chybělo pojídání lidí a trčící kosti z otevřených zlomenin).. Ideální snímek pro páry na rande do kina.. Pánské osazenstvo zajásá nad nemilosrdnou přírodou, dámské osazenstvo nasaje romantickou část příběhu.. Mezi oběma protagonisty silně funguje chemie, což mě opravdu příjemně překvapilo.. Nadchla mě postava Alex, se kterou jsem se úzce dokázala napojit, protože je přesně ten samý typ ženské do nepohody a limitních podmínek jako já :-) Hele, neva, že jsme spadli uprostřed ledové divočiny s letadlem a mám zraněnou nohu, ale já přežiju a poradím si, i kdybych toho černocha musela táhnout do nejbližší civilizace na zádech :-) Navíc fotografka.. :-D Na film "Hora mezi námi" jsem se dlouho těšila a naprosto naplnila moje očekávání :-)

Modlitba lovce (2017)

"Modlitba lovce" je celkem prvoplánové céčko.. Scénář je naprosto mimo.. Profesionální nájemný zabiják se má postarat o dcerunku zrádce kartelu, ale nemůže to přenést přes své rozervané srdíčko.. Ona se zase pokouší napravit jeho feťáckou oblibu.. Navíc je to pořád sem tam, sem tam.. Navzájem se chtějí zabít, nevěří si a sem tam nějaká ta tuctová akce.. Ale ten Sam Worthington je furt docela pěknej :-D

Pěkně blbě (2017)

Trošku netradiční true story komedie z prostředí kulturní nesnášenlivosti.. Kumail Nanjiani, i když se místy chová jako pitomeček, je neskutečně ryzí a milej, takže mu všechny lži a nedorozumění divák záhy odpouští.. Pro mne byl nejsilnějším elementem filmu postarší pár, rodiče hlavní hrdinky, kteří se snaží řešit život tak jak přichází.. Nejsilnější scéna filmu je jedna z těch nenápadnějších a vedlejších a to tak, kde se otec Ray Romano přiznává, jak skrze nevěru pochopil, že miluje svou ženu Holly Hunter.. Tak snad to Kumailovo reálné partnerství klape i nadále..

Tallulah (2016)

Americké drama "Tallulah" je film o tom, že zoufalé ženy dělají zoufalé věci.. Toulavou duši Ellen Page, která nikdy nepoznala zázemí, opouští přítel.. Zahořklá Allison Janney, žije sama v luxusním apartmá a je opuštěna dospělým synem a manželem, který na stará kolena přiznal svou homosexualitu.. Alkoholička Tammy Blanchard, která je velmi silně labilní, nemá ráda své stárnoucí tělo a má manžela, který jí bere jako póvl.. Všechny spojuje jen jedno - malá holčička, která všem ženám otevírá oči a upravuje žebříček jejich hodnot.. Křehce, ale silně natočeno..

Raw (2016)

Hodně amatérský horůrek, který se snaží o artový přesah.. Lehce inspirovaný severským filmovým stylem.. Příběh není moc silný.. Tedy rozhodně ne úvod a závěr, do toho se autoři příliš zamotávají a příliš vysvětlují. Prostředek ujde, to je taková klasická lepší teen požíračka.. "Raw" mě příliš svým záměrem nepřesvědčil..