Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Skôr ako komédia alebo fantasy na mňa Čarodejnice pôsobili ako alegorický psycho horor. Čo ženy skutočne chcú môže vedieť jedine diabol a mi máme možnosť vďaka Nicholsonovi sa to dozvedieť tiež. Nakoniec zistíme, čo potrebujú aj muži a že aj pán temnôt je len obyčajný chlap. Miller mal v ruke dva tromfy. Scenár s trefnými dialógmi a Nicholsona, ktorý ich asi ako jediný v Hollywoode mohol uveriteľne podať. Tenis je samozrejme nezabudnuteľný. Napriek bláznivej loptičke tu pôsobia výmeny uveriteľnejšie, ako v ľubovoľnom filme, kde sa alibisticky strihá z jednej strany na druhú.(29.3.2016)

• Tomco

Neraz Nicholson dokázal aj sám ukočírovať, inak veľmi priemerný a prakticky stratený projekt. Tu sa však môže rozkrájať na kusy, postaviť na hlavu a aj tak nemá šancu zakryť holý fakt, že tento film je proste úplne zbytočná bezduchá blbosť. Neviem či môžem porovnávať neporovnateľné, ale pre mňa typologicky podobná Zemeckisova Smrť jej pristane je na tom omnoho lepšie a dá sa pozerať prakticky neustále. 50%.(25.8.2008)

Po létech to jde s tímhle filmem pomalu a jistě do kopru. A pokud tedy před mnoha lety byl nápaditou směsicí komedie a hororu a dloubl si i svým satirickým podtextem do morálních hodnot, je z něj dnes taková typická slátanina s nemoderními herci, čest i po letech stále se obstojně držící Michelle Pfeiffer. Nicholson mně nikdy sympatický nebyl, takové to typické americké prasátko, o kterém si nikdo nedovolí napsat, že hraje blbě, i když hraje blbě, Cher a Susan Sarandon, dvě obstarožní dámy, co nikdy nehrály blbě, ale nikdy populární mimo svoje působiště taky moc nebyly a pak ještě zbývá příběh, který si odkrojuje hned z několika filmových žánrů, ale ve výsledku moc neuspokojí ani v jednom. Pobavit se u toho dá, pokud tedy není na obzoru lepší film. 60%(13.5.2012)

Pro mě nečekaně slabá záležitost, která zbytečně rozmělňuje talent několika hereckých es. Opravdu mě příběh, ve kterém tři kamarádky podléhají kouzlu samotného ďábla, zrovna dvakrát nenadchnul. Režisér George Miller (série Šílených Maxů) natočil román Johna Updikea jako poměrně unylou a ničím překvapivou komedii.. a taky satiru, thriller, horor.. Je to přeplácané a tvůrci tak trochu tápají, na kterou stranu se víc položit. Z Jacka Nicholsona i při temnějším charakteru jeho postavy nicméně prýští totálně šílená energie. Ostatně co jiného jsme mohli čekat? Jeho potměšilý sexuální ďábel Daryl Van Horne je bezpochyby tahounem celého snímku, který ale ve své druhé polovině sklouzává v hektickém provedení do čarodějnických, fraškoidních, zdlouhavých a kdo ví ještě jakých sfér.(21.11.2010)

Mě osobně se film líbil. Má skvělý obsazení, bezva námět a hudba také není špatná. Hvězdičku ubírám za prazvláštně udělaný zvrat v ději, nějak sem to asi nepochopil nebo nevim... Bylo to pro mě takový jako že všechno dobrý, všechno v pohodě a najednou kvůli jedné věci se všichni probrali z tranzu nebo co... jak říkám asi sem to pořádně nepochopil... 80%.(27.12.2010)