Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Čarodějky asi nevíc pochopí ženy nad 30:) Příběh pojednáva asi o tomhle: Jsou tři ženy, se všemi si život pohrál a tak očas se spolu sejdou a klábosí. Jednoho dne při bouřce vysloví společné přání . A ejhle brzy se zacnou dit veci. A od té doby je tento film krásný, humorný a místy děsivý sen.6enám se plní přání, Vznášejí se a žijí v jakési pohádkové fantazii . Ale po čase si i ten ráj omrzí a oni své púvodní přání navyšují a cití se být opět nespokojené.A taky se jim nelíbí , že za vše se platí. je to velmi humorně pojaté pojednání o touhách žen,i o světě žen a je to ve formě ironické nadsázky, Bláznivé fantazie a horůrkova:) Čili i pro muže stravitelnější.(17.7.2005)

Na začátek - sakra, vysvětlete mi někdo, co to byl ten konec? Žádný fantasy komediální prvek, to byl nechutný sci-fi prvek (díky bohu, že jen na pár vteřin), takhle jsem si skutečně nepředstavovala zničení "ďábla" - a pro mě to byla vada na kráse. Jack Nicholson jako ďábel byl vybrán skvěle, jako cvok vypadá normálně, ale tady byl tak neuvěřitelně slizký, že to až nebylo možné - brilantní! Hororové mi to moc nepřišlo, já se spíš smála než bála. Kombinace herců krásně vynikla, je to originál a zábavný film.(27.12.2010)

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu, muzu ho videt kazdy tyden a nikdy nenudi. A ackoliv se vse odehrava jen v naznacich/predehrach, tak je v tomto filmu mnohem vetsi sexualni naboj a napeti nez v naproste vetsine tzv. erotickych filmu (abychom zustali na poli jakz takz normalni kinematografie ;-) )., napr. Jack Nicholson ucici Susan Sarandon hrat (procitovat) Dvorakuv cellovy koncert Hmoll :-))(16.7.2004)

Komediální a parodické, strašidelné pomálu.. Možná byla chyba čekat kult. Chyběla mi tak trochu buď burtonovská fantazie, nebo po jacksonovsku bláznivá režie. Miller nakročil jen napůl do obou směrů. A přitom ujeté je to dost, a v těch pasážích, kdy je to ještě ujetější, jsem se bavil nejvíc - dialogy bez servítek občas s pomyslnou třešničkou vytaženou až z nejhlubších koutů žaludku. Nejlepší je bezesporu poslední dvacetiminutovka zběsilého čarování. To jsou George Miller, a především Jack Nicholson, jak je známe. Do té doby jsou Witches of Eastwick sice dobré, ale vlastně ani nijak prudce originální, jenom si tak plynou a občas jiskří.(29.5.2016)

Jeden z nejlepších filmů Jacka Nicholsona.Také jeden z jeho nejlepších výkonů.Nevím nevím.Pořád nechápu,že za některé (horší) filmy byl nominovaný na Oscara,ale za tenhle ne.Ďábel mu zkrátka sedí.I ostatní herečky jsou dokonalé.Rozhodně nejlepší film George Millera. No řekněte: Nemysleli jste si také někdy,že většina upálených čarodějnic byly porodní báby?(23.1.2003)