Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Těžko zařaditelný snímek, který ač velmi specifický, tak ve všech úhlech pohledu dosti bizarní. Miller až příliš sází na extravaganci a běhá od žánru k žánru. Rozjíždí se v nadržené komedii, poté udělá pár zastávek v satiře a dramatu, aby nakonec skončil ve výstředním fantasy hororu. Někdy je taková spletitost žánrů ku prospěchu věci, zde nikoliv. Herecky však nadprůměrné. Jack Nicholsonů předvádí jednu z prvotřídních kreací ( i přesto, že ďábel v Konci světa či Ďáblově advokátu na mě zapůsobil více). Dámské osazenstvo srší šarmem a je sexy, což zajímavým způsobem ukázala Míša Pfeifferovic, kdy během tenisu odpálila míček zadkem. Některé momenty vyzní vtipně a nechybí jim nápaditost. Celkově vzato však film o pořekadlu v jednoduchosti je krása nikdy neslyšel. 65%(2.12.2013)

Popravdě řečeno nevím jak tohle hodnotit, na tož do jakého žánru tento snímek zařadit. Jednej z nejrozporuplnějších filmů co jsem zatím viděl. Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer dávají tomuto snímku skutečně hodně. Hlavně ďábelský Jack Nicholson tu předvádí neuvěřitelný výkon. Musím naprosto souhlasit s kleopatrou, která naspala, že kdo tohle neviděl má pěknou díru ve vzdělání.(25.11.2007)

Všichni tu vychvalují Nicholsona (samozřejmě bezkonkurenčně nejvěrohodněji zahraná postava Satana/Ďábla v kinematografii), či trio hlavních představitelek. Osobně mě však nejvíce uchvátila Veronica Cartwright. Její doslova vtělení do ďáblem posedlé, náboženské fanatičky bralo dech a nervy zároveň, takovým způsobem, že by její filmový osud posvětil, snad i sám Ježíš Kristus.(27.12.2010)

• Tomco

Neraz Nicholson dokázal aj sám ukočírovať, inak veľmi priemerný a prakticky stratený projekt. Tu sa však môže rozkrájať na kusy, postaviť na hlavu a aj tak nemá šancu zakryť holý fakt, že tento film je proste úplne zbytočná bezduchá blbosť. Neviem či môžem porovnávať neporovnateľné, ale pre mňa typologicky podobná Zemeckisova Smrť jej pristane je na tom omnoho lepšie a dá sa pozerať prakticky neustále. 50%.(25.8.2008)

Málo platné - ženské není radno podceňovat. Možná je lehce získáte - ani nemusíte nasadit všechny páky ... ale to vůbec nic neznamená. UDRŽET SI JE - to je něco docela jiného ! Můžete být klidně i samotný vyslanec pekla, přes (nebo spíš právě PRO) svou na odiv stavěnou obscénnost neodolatelně přitažlivý excentrický exemplář - a přece si nesmíte ani na moment pomyslet, že máte všechno na háku. V opačném případě si následky ponesete sami. Jack Nicholson je chameleon, přímo předurčený pro podobné role - a tři krásné čarodějky z usedlého, trochu zatuchlého maloměsta mu excelentně přihrávají.(2.1.2012)