Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

"Chci být k vám co nejvíce upřímný. Vždycky po obědě si rád zašukám." Tady bych svou pumpu tak nepřetěžoval, ale pokud by Alexandra, Jane nebo Sukie projevily zájem, tak obden by mi to vyhovovalo. Zejména se Sukie bych asi vyváděl takové věci, že by mě po smrti Daryl Van Horne nepustil do pekla. Ale abych se vrátil ke třem kráskám, které měly sen a přály si ... určitě něco jiného, než dostaly. Exhibicionistu Daryla. Jenže Daryl mě baví, holky se mi líbí a kdybych nebyl opakovaně obtěžován tou voodoo koncovkou, tak bych byl určitě ještě o několik ztopořených centimetrů spokojenější.(13.2.2017)

Po prvním shlédnutí Čarodějek mi nebylo dost věcí jasných. Má být Nicholson skutečný ďábel, jsou ty holky opravdu čarodějky? První problém vyřešily znalosti angličtiny Darryl - devil, van Horn - rohatej. Ale co ty ženský? Opravdu uměly čarovat? Jaktože jenom ty tři, proč ne ostatní? To chce Satan děti zrovna s čarodějkama? Může ďábel umřít? Proč se na konci nevrátil? Ten film vzbuzuje moc otázek a dává moc málo odpovědí.(20.2.2003)

Konečně jsem se k tomuto snímku dostala, jak tady, tak ze všech stran mi byl vychvalován, a proto pro mě byl zklamáním. Čekala jsem opravdu něco skvělého a geniálního. Dostalo se mi ovšem průměrného filmu s nadprůměrnými herci a hudbou. 3 a půl * za vždy perfektního Nicholsona, Cher, jak ji neznám, taktéž skvělou S. Sarandon, která se proměnila z šedé myšky na dračici a za nadčasovou brilantní hudbu.(29.9.2011)

Máte chuť na chytlavú čiernu komédiu, fantasy horor alebo napínavú mystériu ?K tomu ako vždy skvelého Nicholsona a charismatický trojlístok Cher-Sarandon-Pfeiffer ?Nech sa páči! Tento film je pre vás ako stvorený. ...Nutno povedať, že dej filmu je veľmi plytký,zo začiatku spoznávame len hlavné postavy,mestečko Eastwick a sledujeme tokanie Jacka Nicholsona na naše dámy.Záver filmu a jej ,,Woodoo,,vyvrcholenie mi pripadalo trocha smiešne, no sci-fi -fantasy triky nemožno na tú dobu brať príliš vážne.Trocha rozporuplný film ,ktorý ma zavádza na hodnotenie medzi 3 a 4* ,no na variantu ,,b,, ma nakoniec presvedčila naozaj skvelá hudba J.Williamsa .(25.12.2007)

I když dámy v hlavních rolích hrají obstojně, tento film je o někom jiném, má jen jednu star a tou je Jack Nicholson. Není třeba komentovat hraní onoho génia, všichni ho známe. Bylo by to moc jednoduché udělat film a sázet na to, že máme Nicholsona a proto budeme dobře hodnoceni, ale to není případ eastwických čarodějek. Ty mají totiž i skvělou hudbu, napětí a slušný humor.(15.12.2005)

• - Bill Murray měl hrát původně Daryla Van Hornea. (Karlos80)

• - Spoiler: Pre scénu zvracania čerešňových kôstok vytvorili animatronickú bábku s podobou herečky Veronicy Cartwright v životnej veľkosti, ktorá vyzerala veľmi vierohodne. Tvorcovia následne s pomocou bábky natočili niekoľko záberov, prevažne rôzne fázy zvracania. Testovacie publikum však zábery s bábkou vôbec neprijalo. Do finálneho zostrihu sa preto dostal len posledný a značne skrátený záber a jeden záber s herečkou, ktorá mala v rukávoch blúzky schované hadice, ktorými prúdili umelé zvratky. (BlueNeon81)

• - Čierna limuzína Daryla Van Horna (Jack Nicholson) je Mercedes-Benz 600. (hollci)