Čarodějky z Eastwicku

• USA The Witches of Eastwick (více)
Trailer

Eastwick je maloměsto v Nové Anglii a všechno to začalo během tradičně nudné slavnosti před Lenoxovou školou. Tehdy si totiž ovdovělá sochařka Alexandra, čerstvě rozvedená učitelka hudby Jane a manželem opuštěná novinářka Sukie přejí, aby přišla bouřka, která by umlčela otravný projev ředitele Neffa. A ona přijde. Když to pak ženy na svém dýchánku zjistí, společnými silami si vysní ideálního muže. V tu chvíli přijíždí do Eastwicku neznámý cizinec, který koupí rozsáhlý dům za městem. Jmenuje se Daryl Van Horne a všude, kde se objeví, způsobí patřičný rozruch. První jeho svodům podlehne Alex. Stejně dopadne Jane a nakonec i Sukie. Maloměsto samozřejmě nezůstane netečné a pobouřeně reaguje na skandální chování tří kamarádek, které se k Darylovi nastěhovaly a pochytily od něj jeho nenucené vystupování. V čele pobouřených občanů je prudérní Felicie, varující v plamených proslovech před nečistými ďábelskými silami, které se vplížili do městečka. Chová se jako šílenec, až ji nakonec manžel v afektu zabije pohrabáčem. Trojice kamarádek cítí vinu za její smrt, kterou si v duchu přály, a rozhodnou se Daryla opustit. Když nepomůže přemlouvání, rozhodne se použít drsnějších metod a každé z žen dá pocítit to, čeho se v životě bojí nejvíc. Alexandra tuší, kdo jejich trápení způsobil, a jde do Darylova sídla. Ten chce pouze to, aby se k němu všechny tři vrátily a vše bylo jako dřív. (TV Nova)

Trailer

Ice123

Mě osobně se film líbil. Má skvělý obsazení, bezva námět a hudba také není špatná. Hvězdičku ubírám za prazvláštně udělaný zvrat v ději, nějak sem to asi nepochopil nebo nevim... Bylo to pro mě takový jako že všechno dobrý, všechno v pohodě a najednou kvůli jedné věci se všichni probrali z tranzu nebo co... jak říkám asi sem to pořádně nepochopil... 80%. ()

Stegr

70% - Jack Nicholson opět nezklamal, zaválel na jedničku, jak je jeho zvykem. Tři hlavní představitelky zahrály také pěkně. Takže jediné, co mi moc nesedlo, byl dost ujetý příběh, kde jsem pořádně nezachytil nějaké vysvětlení schopností ženské trojice, což mi, vzhledem k tomu, co všechno dokázaly, vadilo. Hudba Johna Williamse byla bohužel také dost nevýrazná, ale celkový dojem na mě ta ztřeštěnost udělala dobrý, takže celkově lehký nadprůměr... ()

Streeper

Jack Nicholson je tu správně ďábelský a dokazuje, že je to pan herec. Tyhle role mu neskutečně sedí, role svůdníka, ďábla, psychopata. Trojice hereček je ale také povedená, moc se mi líbí kombinace Cher, Michelle a Susan, skvěle si spolu sedli. Četla jsem i knižní předlohu k filmu, která je příběhově stejná, takže jsem ráda, že se tvůrci drželi toho hlavního, ale kniha mě na rozdíl od filmu vůbec nebavila. Tvůrci si z toho vzali to hlavní a vytvořili něco skvělého, děsivého, romantického. Jen to zvracení si mohli odpustit. ()

JohnnyD

Film síce budí typický knižný dojem (dej tak na desať stranovú poviedku a to celé natiahnuté bočnými líniami a drobnosťami na tristo stranový výcuc; popravde netuším aká je pôvodná kniha, toť môj dojem z filmu), ale pekelný Jack Nicholson spolu so skvelou ústrednou trojicou (Michelle Pfeiffer je rozkošná!) a atmosférou amerického malomesta pripravujú dostatočný potenciál na kvalitnú zábavu. ()

Tomco

Neraz Nicholson dokázal aj sám ukočírovať, inak veľmi priemerný a prakticky stratený projekt. Tu sa však môže rozkrájať na kusy, postaviť na hlavu a aj tak nemá šancu zakryť holý fakt, že tento film je proste úplne zbytočná bezduchá blbosť. Neviem či môžem porovnávať neporovnateľné, ale pre mňa typologicky podobná Zemeckisova Smrť jej pristane je na tom omnoho lepšie a dá sa pozerať prakticky neustále. 50%. ()

• Jeden z natočených, no neprijatých záverov sa odohrával v bazéne, kde Jack Nicholson chodil po vode. (Arsenal83)
  • Původní román Johna Updika "Čarodějky z Eastwicku" z roku 1984 pokračuje ve "Vdovách z Eastwicku" z roku 2008. (NinadeL)