Čarodějky z Eastwicku

• USA The Witches of Eastwick (více)
Trailer

Eastwick je maloměsto v Nové Anglii a všechno to začalo během tradičně nudné slavnosti před Lenoxovou školou. Tehdy si totiž ovdovělá sochařka Alexandra, čerstvě rozvedená učitelka hudby Jane a manželem opuštěná novinářka Sukie přejí, aby přišla bouřka, která by umlčela otravný projev ředitele Neffa. A ona přijde. Když to pak ženy na svém dýchánku zjistí, společnými silami si vysní ideálního muže. V tu chvíli přijíždí do Eastwicku neznámý cizinec, který koupí rozsáhlý dům za městem. Jmenuje se Daryl Van Horne a všude, kde se objeví, způsobí patřičný rozruch. První jeho svodům podlehne Alex. Stejně dopadne Jane a nakonec i Sukie. Maloměsto samozřejmě nezůstane netečné a pobouřeně reaguje na skandální chování tří kamarádek, které se k Darylovi nastěhovaly a pochytily od něj jeho nenucené vystupování. V čele pobouřených občanů je prudérní Felicie, varující v plamených proslovech před nečistými ďábelskými silami, které se vplížili do městečka. Chová se jako šílenec, až ji nakonec manžel v afektu zabije pohrabáčem. Trojice kamarádek cítí vinu za její smrt, kterou si v duchu přály, a rozhodnou se Daryla opustit. Když nepomůže přemlouvání, rozhodne se použít drsnějších metod a každé z žen dá pocítit to, čeho se v životě bojí nejvíc. Alexandra tuší, kdo jejich trápení způsobil, a jde do Darylova sídla. Ten chce pouze to, aby se k němu všechny tři vrátily a vše bylo jako dřív. (TV Nova)

Trailer

Skejpr

No teda slyšel sem samou chválu, a bůhví co, ale byl sem naprosto zklamán. Humoru poskrovnu (vlastně si vzpomínám jen na jeden okamžik, kdy sem se opravdu od srdce zasmál, a to jak tam pozvrací toho človíčka v kostele), naopak mi to místy přišlo až moc seriózní a hororové, Nicholson nevýrazný až hrůza (a Bartoškův dabing taky nepomáhá), zbylé herečky jakbysmet... Jednou a Dost. ()

Jara.Cimrman.jr

"Chci být k vám co nejvíce upřímný. Vždycky po obědě si rád zašukám." Tady bych svou pumpu tak nepřetěžoval, ale pokud by Alexandra, Jane nebo Sukie projevily zájem, tak obden by mi to vyhovovalo. Zejména se Sukie bych asi vyváděl takové věci, že by mě po smrti Daryl Van Horne nepustil do pekla. Ale abych se vrátil ke třem kráskám, které měly sen a přály si ... určitě něco jinýho, než dostaly. Exhibicionistu Daryla. Jenže Daryl mě baví, holky se mi líbí a kdybych nebyl opakovaně obtěžován tou voodoo koncovkou, tak bych byl určitě ještě o několik ztopořenejch centimetrů spokojenější. ()

kleopatra

Kdo neviděl Čarodejky, tak má pěknou mezeru ve vzdělání. Nejen, že tady Jack dokazuje, že jeho herecký talent nemá hranice, ale i všechny tři dámy jsou okouzlující, zvlášť jejich proměny z šedých myšek na vampy. Dávky romantiky i mystična jsou scénářem a režií spravedlivě rozděleny a za řeč stojí i parádní kostýmy, hudba a triky. ()

Boss321

Popravdě řečeno nevím jak tohle hodnotit, na tož do jakého žánru tento snímek zařadit. Jednej z nejrozporuplnějších filmů co jsem zatím viděl. Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer dávají tomuto snímku skutečně hodně. Hlavně ďábelský Jack Nicholson tu předvádí neuvěřitelný výkon. Musím naprosto souhlasit s kleopatrou, která naspala, že kdo tohle neviděl má pěknou díru ve vzdělání. ()

Galadriel

Tenhle film vyniká ve dvou věcech - první je fantastická hudba Johna Williamse, která je dokonale čarodějná a stylová. Tou druhou je herecký výkon Jacka Nicholsona (všechny tři standartně dobré dámy prominou, ale na něj nemají), který vypadá jako ďábel, chová se jako on, prostě mu uvěříte všechno (i když jak ho tak pozoruju, možná, že ani moc nehraje, že takový ve skutečnosti je). Nicméně film je dostatečně zábavný, chvílemi děsivý, prostě příjemná (i když ne klidná) podívaná. ()

• Původní román Johna Updika The Witches of Eastwick z roku 1984 pokračuje v The Widows of Eastwick z roku 2008. (NinadeL)
  • Divákům se nelíbil konec filmu, proto bylo natočeno ještě několik verzí. (Aknah)