Čarodějky z Eastwicku

• USA The Witches of Eastwick (více)
Trailer

Eastwick je maloměsto v Nové Anglii a všechno to začalo během tradičně nudné slavnosti před Lenoxovou školou. Tehdy si totiž ovdovělá sochařka Alexandra, čerstvě rozvedená učitelka hudby Jane a manželem opuštěná novinářka Sukie přejí, aby přišla bouřka, která by umlčela otravný projev ředitele Neffa. A ona přijde. Když to pak ženy na svém dýchánku zjistí, společnými silami si vysní ideálního muže. V tu chvíli přijíždí do Eastwicku neznámý cizinec, který koupí rozsáhlý dům za městem. Jmenuje se Daryl Van Horne a všude, kde se objeví, způsobí patřičný rozruch. První jeho svodům podlehne Alex. Stejně dopadne Jane a nakonec i Sukie. Maloměsto samozřejmě nezůstane netečné a pobouřeně reaguje na skandální chování tří kamarádek, které se k Darylovi nastěhovaly a pochytily od něj jeho nenucené vystupování. V čele pobouřených občanů je prudérní Felicie, varující v plamených proslovech před nečistými ďábelskými silami, které se vplížili do městečka. Chová se jako šílenec, až ji nakonec manžel v afektu zabije pohrabáčem. Trojice kamarádek cítí vinu za její smrt, kterou si v duchu přály, a rozhodnou se Daryla opustit. Když nepomůže přemlouvání, rozhodne se použít drsnějších metod a každé z žen dá pocítit to, čeho se v životě bojí nejvíc. Alexandra tuší, kdo jejich trápení způsobil, a jde do Darylova sídla. Ten chce pouze to, aby se k němu všechny tři vrátily a vše bylo jako dřív. (TV Nova)

Trailer

Frajer42

Nechci si ani představit, kde by byl tento film bez Nicholsona. Film opravdu působil, jako by mu byl napsaný na míru. Tohle byla vyloženě role pro jeho ksicht a osobnost. Zdárně mu sekundovaly tři sympatické MILFky. Musím říct, že Michelle Pfeiffer to v třicítce opravdu seklo a nejeden muž by na malý moment klidně zapomněl, že je asexuální puritán. První polovina filmu mi přišla výrazně lepší než ta druhá. Od ukončení námluv se třemi slečnami snímku postupně docházel dech, stereotypnil a pozvolna mířil k očekávanému konci. Humor vcelku fungoval. Rozhodně jsem však neměl pocit, že sleduji film, který by byl tak dobrý, jako je jeho pověst. ()

JohnnyD

Film síce budí typický knižný dojem (dej tak na desať stranovú poviedku a to celé natiahnuté bočnými líniami a drobnosťami na tristo stranový výcuc; popravde netuším aká je pôvodná kniha, toť môj dojem z filmu), ale pekelný Jack Nicholson spolu so skvelou ústrednou trojicou (Michelle Pfeiffer je rozkošná!) a atmosférou amerického malomesta pripravujú dostatočný potenciál na kvalitnú zábavu. ()

Rosaviva

No tohle byl.. zajímavý film, až na to, že jsem nepochopila ten konec. Njn, musim se s tim smířit, že občas nějáký filmy nepochopim. Každopádně se mi to i docela líbilo. Místama to teda bylo šíleně nechutný, že jsem se ani nemohla dívat (viz. pecky). Jack Nicholson je výbornej herec, nepotřebuje ani masku, hrozně vypadá pořád. Hlavně na to jak je to starý film vypadá pořád stejně. 4* ()

Gilmour93

Stačí vyslovit přání a pan D. van Rohatý-Nadržený s variabilní délkou přirození je zde! Nahodí šibalský úsměv, vyhne obočí do úhlu 90° (Nicholsonova specialita) a začne na struny tří stereotypem unavených čarodějek z maloměsta brnkat svoji vábivou melodii ďábelského pokušení.. Satirické, nestoudné, vtipné, svým způsobem děsivé a plné vášně. Kníže pekel by se měl na trůnu zamyslet, jestli v rámci zachování moci nepřistoupit ke změně pohlaví - beztak v tom horku musí být věčně zapařený. Apropo, kombinace Verdi a růžové nafukovací balónky je neodolatelná.. ()

Boss321

Popravdě řečeno nevím jak tohle hodnotit, na tož do jakého žánru tento snímek zařadit. Jednej z nejrozporuplnějších filmů co jsem zatím viděl. Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer dávají tomuto snímku skutečně hodně. Hlavně ďábelský Jack Nicholson tu předvádí neuvěřitelný výkon. Musím naprosto souhlasit s kleopatrou, která naspala, že kdo tohle neviděl má pěknou díru ve vzdělání. ()

• Cher bola ponúknutá úloha Jane, ale radšej si vybrala Alexandru, rolu, pre ktorú bola najatá Susan Sarandon. Sarandon zistila, že bude hrať nakoniec Jane, až keď sa objavila na natáčaní. (Arsenal83)
  • V scéne so všetkými balónmi má Jack Nicholson obuté fialové a žlté tenisky, farby jeho obľúbeného športového tímu: LA Lakers. (Arsenal83)
  • Režisér George Miller v rozhovore pre austrálsky magazín Cinema Papers začiatkom 90. rokov prezradil, že natáčanie bolo mimoriadne náročné. Štúdio mu kvôli zníženiu nákladov zasahovalo do produkcie. Ak požiadal o dve kamery, dostal jednu. Keď potreboval 50 komparzistov, dostal 10. Frustrovaný odmietol natáčať, pokiaľ nebude po jeho a štúdio ho plánovalo vymeniť, až zasiahol Jack Nicholson, ktorý podporil Millera a vyhlásil, že v prípade jeho nahradenia odíde z produkcie. (Arsenal83)