Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Na jednu stranu skvělý film - ďábelský výkon Jacka Nicholsna a ještě se člověk zasměje. Na druhou stranu mi něco vadilo. Velmi podivná atmosféra, která nás filmem provázela, či tak trochu údiv nad jednáním těch "tří čaroděkek"? Proč pořád to číslo tři? A proč tři postavy vykreslené jako právě ty hodné se projeví sobě navzdory jako stejně ďábelské, stejně zvrácené jako ďábel sám? Každá zvlášť dohromady ještě víc. Ale Nicholson má aspoň šarm.(3.2.2010)

70% - Jack Nicholson opět nezklamal, zaválel na jedničku, jak je jeho zvykem. Tři hlavní představitelky zahrály také pěkně. Takže jediné, co mi moc nesedlo, byl dost ujetý příběh, kde jsem pořádně nezachytil nějaké vysvětlení schopností ženské trojice, což mi, vzhledem k tomu, co všechno dokázaly, vadilo. Hudba Johna Williamse byla bohužel také dost nevýrazná, ale celkový dojem na mě ta ztřeštěnost udělala dobrý, takže celkově lehký nadprůměr...(1.4.2008)

Na začátek - sakra, vysvětlete mi někdo, co to byl ten konec? Žádný fantasy komediální prvek, to byl nechutný sci-fi prvek (díky bohu, že jen na pár vteřin), takhle jsem si skutečně nepředstavovala zničení "ďábla" - a pro mě to byla vada na kráse. Jack Nicholson jako ďábel byl vybrán skvěle, jako cvok vypadá normálně, ale tady byl tak neuvěřitelně slizký, že to až nebylo možné - brilantní! Hororové mi to moc nepřišlo, já se spíš smála než bála. Kombinace herců krásně vynikla, je to originál a zábavný film.(27.12.2010)

UPDATE 2018: Ahaaaa? No George Miller prostě vždy točil jinak než ostatní ------ Výborná poctivá komedie z osmdesátých let. Jack Nicholson je opět démonický a i holky mu skvěle sekundují. Našlo by se tam pár scénaristických nelogičností. Ale je to proboha komedie a to hlavní co má správná komedie mít splnuje na jedničku. U tohoto filmu prostě nejde se nudit. Potěší velmi dobrá výprava a hudba.(9.7.2006)

Těžko zařaditelný snímek, který ač velmi specifický, tak ve všech úhlech pohledu dosti bizarní. Miller až příliš sází na extravaganci a běhá od žánru k žánru. Rozjíždí se v nadržené komedii, poté udělá pár zastávek v satiře a dramatu, aby nakonec skončil ve výstředním fantasy hororu. Někdy je taková spletitost žánrů ku prospěchu věci, zde nikoliv. Herecky však nadprůměrné. Jack Nicholsonů předvádí jednu z prvotřídních kreací ( i přesto, že ďábel v Konci světa či Ďáblově advokátu na mě zapůsobil více). Dámské osazenstvo srší šarmem a je sexy, což zajímavým způsobem ukázala Míša Pfeifferovic, kdy během tenisu odpálila míček zadkem. Některé momenty vyzní vtipně a nechybí jim nápaditost. Celkově vzato však film o pořekadlu v jednoduchosti je krása nikdy neslyšel. 65%(2.12.2013)

• - Susan Sarandon hraje na čelo sama. (Karlos80)

• - Spoiler: Pre scénu zvracania čerešňových kôstok vytvorili animatronickú bábku s podobou herečky Veronicy Cartwright v životnej veľkosti, ktorá vyzerala veľmi vierohodne. Tvorcovia následne s pomocou bábky natočili niekoľko záberov, prevažne rôzne fázy zvracania. Testovacie publikum však zábery s bábkou vôbec neprijalo. Do finálneho zostrihu sa preto dostal len posledný a značne skrátený záber a jeden záber s herečkou, ktorá mala v rukávoch blúzky schované hadice, ktorými prúdili umelé zvratky. (BlueNeon81)

• - Divákům se nelíbil konec filmu, proto bylo natočeno ještě několik verzí. (Aknah)