poster

Čarodějky z Eastwicku

 • anglický

  The Witches of Eastwick

 • slovenský

  Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brain-D
  ****

  Určitě se to stalo tak jakmile George Miller zahlédl Jack Nicholsona hned ho viděl v roli nějaké ďábla. No ono se ho podařilo v sunout to volné knižní adaptace a je to nádhera. Jack jako ďábel je snad nejohromitější z lidských ďáblů, kteří byly možní. Ani sám Al Pacino v "Ďáblově advokátovi" nebyl lepší. Za výkon Nicholsona dávám 4*. Film není ani tak dobrý a zas tak se mi nelíbil, ale jak si vzpomenu na ďábla Jacka tak musím chválit. Čarodějky taky fajn, ale ve velkém stínu Jacka.(14.8.2012)

 • MJMilan
  *****

  Herecký koncert hned několik filmových hvězd. Tak se dá nazvat skvělé dílko o pekelném Jacku Nicholsonovi a jeho třech vyvolených. Rád bych tu upozornil na jednu věc, že být zapáchajícím, slizkým, vulgarním a přitom chytrým chlapem může být někdy daleko účinnější, než bát nažehleným libovým frajerem :-)(4.10.2007)

 • gudaulin
  *****

  Čarodějky z Eastwicku jsou dobrým příkiladem šťastného setkání ambiociózního režiséra, štědrého producenta, několika filmových hvězd a kvalitní literární předlohy, které dohromady znamenají nejen ve svém žánru vysoce nadprůměrný film. V tomhle případě se podařilo skloubit komediální a hororový žánr tak, že jde o vzácně vyváženou kombinaci, která funguje ve všech směrech. V naší filmové produkci máme podobné téma zpracované v ryzí komedii Alena ze 40. let. Je všeobecně známo, že jednu ženu obvykle muž není schopen zvládnout a pokud se sejdou tři, pak je na ně i sám ďábel s celým peklem krátký. Jde vlastně o nadsázku na téma věčného soupeření dvou pohlaví. Celý film je navíc podbarvený vynikající hudbou a okořeněný špičkovým výkonem Jacka Nicholsona. Tři hollywoodské veteránky ukážou, jak rychle je možné se změnit z unavených žen středního věku ve vyzývavé dračice, a věčná dělnice amerického filmu Veronica Cartwright zase ukáže ve vedlejší roli výbornou studii tradičního amerického puritánství. Celkový dojem: 90 %.(12.11.2011)

 • Anderton
  ****

  Skôr ako komédia alebo fantasy na mňa Čarodejnice pôsobili ako alegorický psycho horor. Čo ženy skutočne chcú môže vedieť jedine diabol a mi máme možnosť vďaka Nicholsonovi sa to dozvedieť tiež. Nakoniec zistíme, čo potrebujú aj muži a že aj pán temnôt je len obyčajný chlap. Miller mal v ruke dva tromfy. Scenár s trefnými dialógmi a Nicholsona, ktorý ich asi ako jediný v Hollywoode mohol uveriteľne podať. Tenis je samozrejme nezabudnuteľný. Napriek bláznivej loptičke tu pôsobia výmeny uveriteľnejšie, ako v ľubovoľnom filme, kde sa alibisticky strihá z jednej strany na druhú.(29.3.2016)

 • LeoH
  *****

  Je to jenom zábava, ale zároveň to půvabně překračuje hranice žánrů a mile politicky nekorektně zobrazuje věčný a věčně nerozhodnutý boj nejen mezi mužským a ženským elementem, ale taky mezi hedonismem a prudérií. A jsou tam krásné baby a Nicholson a hořící cello a dobře dávkované vulgarismy a je to skvěle nastříhané. A byl to historicky první film, který jsem viděl v pražské Alfě na 70mm projekci s prostorovým zvukem – všechny ty deště a bouřky zněly tak neuvěřitelně věrohodně a muzika tak plně… Nemluvě o tom, jak jsem chtěl ve scéně s vlasteneckým projevem okřiknout chlapa v řadě vpravo pod sebou, ať nezívá tak nahlas, ale pak jsem si uvědomil, že ve skutečnosti zívá děcko na plátně. A vůbec, trochu ze sentimentálních důvodů, ale dostane to ode mě plný počet.(24.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace