Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Výborná poctivá komedie z osmdesátých let. Jack Nicholson je opět démonický a i holky mu skvěle sekundují. Našlo by se tam pár scénaristických nelogičností. Ale je to proboha komedie a to hlavní co má správná komedie mít splnuje na jedničku. U tohoto filmu prostě nejde se nudit. Potěší velmi dobrá výprava a hudba.(9.7.2006)

Máte chuť na chytlavú čiernu komédiu, fantasy horor alebo napínavú mystériu ?K tomu ako vždy skvelého Nicholsona a charismatický trojlístok Cher-Sarandon-Pfeiffer ?Nech sa páči! Tento film je pre vás ako stvorený. ...Nutno povedať, že dej filmu je veľmi plytký,zo začiatku spoznávame len hlavné postavy,mestečko Eastwick a sledujeme tokanie Jacka Nicholsona na naše dámy.Záver filmu a jej ,,Woodoo,,vyvrcholenie mi pripadalo trocha smiešne, no sci-fi -fantasy triky nemožno na tú dobu brať príliš vážne.Trocha rozporuplný film ,ktorý ma zavádza na hodnotenie medzi 3 a 4* ,no na variantu ,,b,, ma nakoniec presvedčila naozaj skvelá hudba J.Williamsa .(25.12.2007)

No tohle byl.. zajímavý film, až na to, že jsem nepochopila ten konec. Njn, musim se s tim smířit, že občas nějáký filmy nepochopim. Každopádně se mi to i docela líbilo. Místama to teda bylo šíleně nechutný, že jsem se ani nemohla dívat (viz. pecky). Jack Nicholson je výbornej herec, nepotřebuje ani masku, hrozně vypadá pořád. Hlavně na to jak je to starý film vypadá pořád stejně. 4*(27.12.2010)

"Vášeň bez preciznosti, to je chaos.." Šílený génius George Miller touhle svou žánrově vůbec ne snadno denfinovatelnou adaptací vlastně nasazuje Updikeovi parohy a nechává stejně šíleného Jacka Nicholsona si do posledního (vz)dechu užít jeho oblíbenou polohu.. Hereckou polohu samozřejmě..;) John Updike se vyžívá ve středech - A to nemíním jen tu střední americkou protestantskou třídu, kde dochází ke střetům extrémů !! -zato extremistovi Millerovi mnohdy ani nestačí mantinely..(29.12.2016)

Tak dobré, že se televize třikrát pokusila o seriál Eastwick, z nichž se ten nejúspěšnější dočkal 13 dílů. Čarodějky jsou zkrátka naprosto výjimečné a jsou jedním z nejlepších filmů 80. let. Kralující trio Pfeiffer, Sarandon a Cher je stejně neodolatelné jako ďábelský Nicholson. Mohu pravidelně opakovat, repríz se nikdy nenabažím.(3.2.2009)

• - Bill Murray měl hrát původně Daryla Van Hornea. (Karlos80)

• - Susan Sarandon hraje na čelo sama. (Karlos80)

• - Původní román Johna Updika The Witches of Eastwick z roku 1984 pokračuje v The Widows of Eastwick z roku 2008. (NinadeL)