Čarodějky z Eastwicku

• USA The Witches of Eastwick (více)
Trailer

Eastwick je maloměsto v Nové Anglii a všechno to začalo během tradičně nudné slavnosti před Lenoxovou školou. Tehdy si totiž ovdovělá sochařka Alexandra, čerstvě rozvedená učitelka hudby Jane a manželem opuštěná novinářka Sukie přejí, aby přišla bouřka, která by umlčela otravný projev ředitele Neffa. A ona přijde. Když to pak ženy na svém dýchánku zjistí, společnými silami si vysní ideálního muže. V tu chvíli přijíždí do Eastwicku neznámý cizinec, který koupí rozsáhlý dům za městem. Jmenuje se Daryl Van Horne a všude, kde se objeví, způsobí patřičný rozruch. První jeho svodům podlehne Alex. Stejně dopadne Jane a nakonec i Sukie. Maloměsto samozřejmě nezůstane netečné a pobouřeně reaguje na skandální chování tří kamarádek, které se k Darylovi nastěhovaly a pochytily od něj jeho nenucené vystupování. V čele pobouřených občanů je prudérní Felicie, varující v plamených proslovech před nečistými ďábelskými silami, které se vplížili do městečka. Chová se jako šílenec, až ji nakonec manžel v afektu zabije pohrabáčem. Trojice kamarádek cítí vinu za její smrt, kterou si v duchu přály, a rozhodnou se Daryla opustit. Když nepomůže přemlouvání, rozhodne se použít drsnějších metod a každé z žen dá pocítit to, čeho se v životě bojí nejvíc. Alexandra tuší, kdo jejich trápení způsobil, a jde do Darylova sídla. Ten chce pouze to, aby se k němu všechny tři vrátily a vše bylo jako dřív. (TV Nova)

Trailer

andrii

....s pusou dokořán, už nebudou v rohu stát. Nechaly se očarovat, zaklínadlem jménem charisma. Ten smyslník "z hrádku," zapálený vyznavač hrátek, si je ale podává, smilně růžky vystrkuje. Povedený dáreček, převázaný ohnivou mašlí, vyskakuje z krabiček. Křepčí, jiskří, nahodí starý známý, blyštivě šklebivý úsměv vymodleného idola, který není z tohoto světa. Osvítí je afrodiziakem poznání, obmotá omamným momentem společníka s uhrančivým dohledem. Luciferským pohledem intenzivně bodá. Jeho tělem skrz naskrz projela síla sirná. Na pozemskost si došlápla, jeho lakýrka rozpálená. Zahubí jej snad svěcená voda, kotlík s lektvarem /z/ černé magie, figurka - voodoo zasvěcená...? ()

Streeper

Jack Nicholson je tu správně ďábelský a dokazuje, že je to pan herec. Tyhle role mu neskutečně sedí, role svůdníka, ďábla, psychopata. Trojice hereček je ale také povedená, moc se mi líbí kombinace Cher, Michelle a Susan, skvěle si spolu sedli. Četla jsem i knižní předlohu k filmu, která je příběhově stejná, takže jsem ráda, že se tvůrci drželi toho hlavního, ale kniha mě na rozdíl od filmu vůbec nebavila. Tvůrci si z toho vzali to hlavní a vytvořili něco skvělého, děsivého, romantického. Jen to zvracení si mohli odpustit. ()

Ruut

UPDATE 2018: Ahaaaa? No George Miller prostě vždy točil jinak než ostatní ------ Výborná poctivá komedie z osmdesátých let. Jack Nicholson je opět démonický a i holky mu skvěle sekundují. Našlo by se tam pár scénaristických nelogičností. Ale je to proboha komedie a to hlavní co má správná komedie mít splnuje na jedničku. U tohoto filmu prostě nejde se nudit. Potěší velmi dobrá výprava a hudba. ()

easaque

4* kultovní černá komedie s ďábelským Jack Nicholsonem a kouzelným ženským triem Cher & Sarandon & Pfeiffer. Ve své době to byla trikově dokonalá lahůdka, která všechny okouzlila. Tentokrát to na příběhu nestojí, ale jako satira maloměšťáctcví to stačí. Nevím, jak to může působit na mladé diváky dnes, ale nedokázal bych dát menší známku než 4 hvězdičky - přece jen nostalgické vzpomínky jsou silné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

BoPo

Problémom tohto snímku bola pre mňa ústredná trojica herečiek. Nebavili ma. A druhým problémom bolo že som začal od polovice filmu nudiť. Jediné čo môžem pochváliť je kreácia na démona v podaní Jacka Nicholsona. Tie percentá v hodnotení by mali ísť čo najskôr o dosť nižšie, aby zbytočne nenalákali niekoho ďalšieho. ()

• Film se natáčel ve městečku Cohasset v Massachusetts. Tamní železářství Cohasset Hardware bylo o několik let později opět použito pro další fiktivní městečko, a to Dobbs Mill ve filmu Promiň, jsi ženatý! z roku 1992. (Dixieboy)
  • Spoločnosť Industrial Light & Magic bola najatá, aby oživila tenisovú loptičku, pretože počas tenisového zápasu porušuje fyzikálne zákony. Keď sa však ukázalo, že tri hlavné herečky nie sú veľmi zdatné tenistky, ich práva sa zdvojnásobila, pretože museli natočiť celú scénu tak, akoby herečky vedeli hrať tenis. (Arsenal83)
  • Podľa Georga Millera sa producent Jon Peters len tak odrazu rozhodol, že chce, aby sa vo filme objavili mimozemšťania, aj keď to v rámci príbehu nedávalo zmysel. Miller si myslí, že Petersa ovplyvnil kasový úspech filmu Votrelec 2 (1986). Dokonca sa jedného dňa objavil na natáčaní s kaskadérom oblečeným ako mimozemšťan a povedal Millerovi, aby ho dal do akejkoľvek scény. Miller a Jack Nicholson potom opustili scénu, až kým si Peters svoj nápad nerozmyslel. (Arsenal83)