Čarodějky z Eastwicku

The Witches of Eastwick

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Těžko zařaditelný snímek, který ač velmi specifický, tak ve všech úhlech pohledu dosti bizarní. Miller až příliš sází na extravaganci a běhá od žánru k žánru. Rozjíždí se v nadržené komedii, poté udělá pár zastávek v satiře a dramatu, aby nakonec skončil ve výstředním fantasy hororu. Někdy je taková spletitost žánrů ku prospěchu věci, zde nikoliv. Herecky však nadprůměrné. Jack Nicholsonů předvádí jednu z prvotřídních kreací ( i přesto, že ďábel v Konci světa či Ďáblově advokátu na mě zapůsobil více). Dámské osazenstvo srší šarmem a je sexy, což zajímavým způsobem ukázala Míša Pfeifferovic, kdy během tenisu odpálila míček zadkem. Některé momenty vyzní vtipně a nechybí jim nápaditost. Celkově vzato však film o pořekadlu v jednoduchosti je krása nikdy neslyšel. 65%(2.12.2013)

"Chci být k vám co nejvíce upřímný. Vždycky po obědě si rád zašukám." Tady bych svou pumpu tak nepřetěžoval, ale pokud by Alexandra, Jane nebo Sukie projevily zájem, tak obden by mi to vyhovovalo. Zejména se Sukie bych asi vyváděl takové věci, že by mě po smrti Daryl Van Horne nepustil do pekla. Ale abych se vrátil ke třem kráskám, které měly sen a přály si ... určitě něco jiného, než dostaly. Exhibicionistu Daryla. Jenže Daryl mě baví, holky se mi líbí a kdybych nebyl opakovaně obtěžován tou voodoo koncovkou, tak bych byl určitě ještě o několik ztopořených centimetrů spokojenější.(13.2.2017)

Všeho moc škodí, aneb brutálně přeplácaný mix komedie, satiry, hororu, thrilleru a kdo ví čeho ještě. Žánrově prakticky nezařaditelný film, který se vyhýbá jakékoli škatulce (což je sice plus), ale přílišný důraz na všechny články filmu (vizuální efekty, vypružené dialogy) ruší celkový požitek a stahuje tak tento výtvor do průměru rychlostí nadzvukovou. Nejde ani tak o to, o čem, ale jak. Herecky ovšem bezpochyby velmi silné - především Jack Nicholson předváděl výtečný výkon, avšak ani přes jeho nesporné kvality jsem některé reakce rádoby okouzlených žen nevěřil. Nic proti režijní kreativitě a pestrosti, avšak toto dílko v mých očích překračuje hranici akceptovanosti (to jest vysoké hodnocení). A to jsem ještě nezmínil, že několik scén bylo věru zbytečných/zdlouhavých.(16.11.2006)

Koukám, že jsem neměl ohodnoceno! Hororové komedie z 80. let, patří k mým největším filmovým úchylkám a Čarodějky z Eastwicku pasují do výkladní skříně tohoto žánru i oné doby. Potěší zde nejen zábavný příběh, hudba či slušné efekty, ale hlavně tři sexy kočky v podobě Cher, Sarandon a Pfeiffer. A tehdy padesátiletý Jack Nicholson, s culíkem ala Roberto Baggio, je tady jako vždy prvotřídní. Dobrá zábava, která nestárne.(25.3.2021)

• Skejpr

No teda slyšel sem samou chválu, a bůhví co, ale byl sem naprosto zklamán. Humoru poskrovnu (vlastně si vzpomínám jen na jeden okamžik, kdy sem se opravdu od srdce zasmál, a to jak tam pozvrací toho človíčka v kostele), naopak mi to místy přišlo až moc seriózní a hororové, Nicholson nevýrazný až hrůza (a Bartoškův dabing taky nepomáhá), zbylé herečky jakbysmet... Jednou a Dost.(30.4.2006)