Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Komediální a parodické, strašidelné pomálu.. Možná byla chyba čekat kult. Chyběla mi tak trochu buď burtonovská fantazie, nebo po jacksonovsku bláznivá režie. Miller nakročil jen napůl do obou směrů. A přitom ujeté je to dost, a v těch pasážích, kdy je to ještě ujetější, jsem se bavil nejvíc - dialogy bez servítek občas s pomyslnou třešničkou vytaženou až z nejhlubších koutů žaludku. Nejlepší je bezesporu poslední dvacetiminutovka zběsilého čarování. To jsou George Miller, a především Jack Nicholson, jak je známe. Do té doby jsou Witches of Eastwick sice dobré, ale vlastně ani nijak prudce originální, jenom si tak plynou a občas jiskří.(29.5.2016)

Výborná poctivá komedie z osmdesátých let. Jack Nicholson je opět démonický a i holky mu skvěle sekundují. Našlo by se tam pár scénaristických nelogičností. Ale je to proboha komedie a to hlavní co má správná komedie mít splnuje na jedničku. U tohoto filmu prostě nejde se nudit. Potěší velmi dobrá výprava a hudba.(9.7.2006)

Čarodějky asi nevíc pochopí ženy nad 30:) Příběh pojednáva asi o tomhle: Jsou tři ženy, se všemi si život pohrál a tak očas se spolu sejdou a klábosí. Jednoho dne při bouřce vysloví společné přání . A ejhle brzy se zacnou dit veci. A od té doby je tento film krásný, humorný a místy děsivý sen.6enám se plní přání, Vznášejí se a žijí v jakési pohádkové fantazii . Ale po čase si i ten ráj omrzí a oni své púvodní přání navyšují a cití se být opět nespokojené.A taky se jim nelíbí , že za vše se platí. je to velmi humorně pojaté pojednání o touhách žen,i o světě žen a je to ve formě ironické nadsázky, Bláznivé fantazie a horůrkova:) Čili i pro muže stravitelnější.(17.7.2005)

Pro mě nečekaně slabá záležitost, která zbytečně rozmělňuje talent několika hereckých es. Opravdu mě příběh, ve kterém tři kamarádky podléhají kouzlu samotného ďábla, zrovna dvakrát nenadchnul. Režisér George Miller (série Šílených Maxů) natočil román Johna Updikea jako poměrně unylou a ničím překvapivou komedii.. a taky satiru, thriller, horor.. Je to přeplácané a tvůrci tak trochu tápají, na kterou stranu se víc položit. Z Jacka Nicholsona i při temnějším charakteru jeho postavy nicméně prýští totálně šílená energie. Ostatně co jiného jsme mohli čekat? Jeho potměšilý sexuální ďábel Daryl Van Horne je bezpochyby tahounem celého snímku, který ale ve své druhé polovině sklouzává v hektickém provedení do čarodějnických, fraškoidních, zdlouhavých a kdo ví ještě jakých sfér.(21.11.2010)

Film síce budí typický knižný dojem (dej tak na desať stranovú poviedku a to celé natiahnuté bočnými líniami a drobnosťami na tristo stranový výcuc; popravde netuším aká je pôvodná kniha, toť môj dojem z filmu), ale pekelný Jack Nicholson spolu so skvelou ústrednou trojicou (Michelle Pfeiffer je rozkošná!) a atmosférou amerického malomesta pripravujú dostatočný potenciál na kvalitnú zábavu.(10.9.2008)

• - Divákům se nelíbil konec filmu, proto bylo natočeno ještě několik verzí. (Aknah)

• - Bill Murray měl hrát původně Daryla Van Hornea. (Karlos80)

• - Původní román Johna Updika The Witches of Eastwick z roku 1984 pokračuje v The Widows of Eastwick z roku 2008. (NinadeL)