Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu, muzu ho videt kazdy tyden a nikdy nenudi. A ackoliv se vse odehrava jen v naznacich/predehrach, tak je v tomto filmu mnohem vetsi sexualni naboj a napeti nez v naproste vetsine tzv. erotickych filmu (abychom zustali na poli jakz takz normalni kinematografie ;-) )., napr. Jack Nicholson ucici Susan Sarandon hrat (procitovat) Dvorakuv cellovy koncert Hmoll :-))(16.7.2004)

Příběh rozhodně není zrovna dokonalý, ale zásluhou famózního Nicholsona vyplouvá daleko z šedi průměru. Stejně jako asi každý mužský jsem se i já snažil zaměřovat svou pozornost hlavně na nejkrásnější čarodějku Michelle Pfeiffer, ale Jackův výkon od chvíle, kdy se poprvé objevil na place až do okamžiku, kdy jej opustil, naprosto zastiňuje vše ostatní a dělá z filmu jednu velkou zábavnou show. Takoví umělci jako on by snad ani neměli stárnout, aby nás mohli pořád a pořád zahrnovat svou genialitou. A co se týče kvality filmu? Jestli máte alespoň trochu rádi atmosféru nadpřirozena, černý humor a v neposlední řadě Nicholsonův herecký projev, tak se budete skvěle bavit!(31.1.2012)

|| Scenár: Michael Cristofer / The Witches of Eastwick by John Updike | Hudba: John Williams | Produkcia: Neil Canton, Jon Peters ,Peter Guber | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: | Rozpočet: ? $ | Tržby: 63,766,510 $ || Ťažký film s ešte ťažším vizuálom. George Miller sa očividne nebál...(29.5.2011)

Dneska už klasická nakopávka George Millera Čarodějky z Eastwicku je příkladem komediálního hororu, který nelze jen tak zamést pod koberec jako jinou brakovitost z tohohle oboru. Jindy riskantní sázka na velký počet celebrit do první linie filmu tady vychází téměř na 100% a divák se tak u filmu vysloveně nudit nemůže. Napětí nahradila spíše démoničnost Jacka Nicholsona, který zase ukázal jakého herectví je schopen léta neléta. Dívčí trio v čele s Cher, jenž zahrála jednu ze svých nej rolí a nikoliv plasticky, jak by se nabízelo, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer jejíž hvězda už notně pohasíná, prostě všechny tři Jackovi skvěle sekundují. Filmu nechybí bohatá výprava, prima kulisy. Ďábel poslal Jacka na Zem, prej neodolatelný svůdce žen. Žádnej Casanova ale ulítlej blázen, spíš než romantika je to zlej sen. Efektově celkem slušná podívaná, režijně zvládnuté. Ale na 5 hvězdiček to nemá.(21.9.2004)

Málo platné - ženské není radno podceňovat. Možná je lehce získáte - ani nemusíte nasadit všechny páky ... ale to vůbec nic neznamená. UDRŽET SI JE - to je něco docela jiného ! Můžete být klidně i samotný vyslanec pekla, přes (nebo spíš právě PRO) svou na odiv stavěnou obscénnost neodolatelně přitažlivý excentrický exemplář - a přece si nesmíte ani na moment pomyslet, že máte všechno na háku. V opačném případě si následky ponesete sami. Jack Nicholson je chameleon, přímo předurčený pro podobné role - a tři krásné čarodějky z usedlého, trochu zatuchlého maloměsta mu excelentně přihrávají.(2.1.2012)

• - Susan Sarandon hraje na čelo sama. (Karlos80)

• - Původní román Johna Updika The Witches of Eastwick z roku 1984 pokračuje v The Widows of Eastwick z roku 2008. (NinadeL)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu Johna Updika. (Hans.)