poster

Temná věž

 • USA

  The Dark Tower

 • Slovensko

  Temná veža

 • Irsko

  The Dark Tower

 • Kanada

  The Dark Tower

 • Nový Zéland

  The Dark Tower

 • Velká Británie

  The Dark Tower

 • Austrálie

  The Dark Tower

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor / Sci-Fi / Western

USA, 2017, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • váca
  ***

  Po strašidelných recenzích jsem šel do kina s určitým strachem, co čekat. Ale nakonec jsem byl i mírně pozitivně překvapen, že to nebylo tak strašný. Pěkná pohádka, která asi měla sice větší ambice, vzhledem ke knižní předloze a super obsazení, ale jako sci-fi jednohubka super. Obsazení parádní, Matthew opět nezklamal, ale ani další dva hlavní představitelé. Vtipné dialogy, pozitivní stopáž. Škoda jen, že celkové pojetí bylo spíše televizního ranku. Přesto tenhle film beru jako příjemný počin, na který se někdy znovu rád podívám, protože mě ve výsledku bavil.(24.8.2017)

 • Kothy
  ***

  Tohle už bylo slabší. Ne úplně povedená knižní adaptace. Celý příběh moc nedává smysl. Ani herecké obsazení to nezachrání. Matthew McConaughey mě jako záporák moc nezaujal a Idris Elba to jako pistolník sám neutáhne. Aspoň, že tu je úchvatná Katheryn Winnick. :) Nad příběhem nemá moc cenu přemýšlet. Film kombinuje hned několik žánrů. Akce je slušná, ale to je tak všechno. Příště by to chtělo zpracovat líp. Ještě je tu pár dobrých fórů ze Země. "Chtěl bych víc cukru."(17.1.2018)

 • Tuxedo
  **

  Tímhle filmem si chtěl Elba definitivně zajistit přísun hlavních rolí v Hollywoodu. Tak doufejme, že se z tohohle průšvihu oklepe podobně jako svého času Gyllenhaal z Prince z Persie. Mytologie z rychlíku, nezajímaví hrdinové, všechno nápadité z akce se ukázalo už v traileru. Pouze McConaughey jako by vypadnul z lepšího filmu.(23.8.2017)

 • Arbiter
  **

  Moc nevim, o čem to bylo. Po zhlédnutí jsem zapomněl i tvář svého otce. ___ Že filmovou adaptaci nelze nahlížet jako inkarnaci knižní předlohy jsem se naučil přijímat v okamžiku, kdy Legolas slajdoval na štítu schody Helmova žlebu. Temná věž ve filmu je generické akční tapas a nikdo mi od teď nevymluví, že je Junkie XL pseudonym Hanse Zimmera. Není důvod k tomu psát víc. Škoda. Vlastně jo. Alespoň jedno poznání jsem si z projekce odnesl: I Dánové, když se hodně snaží, umí udělat nezajímavý film. ___ Pokud bych ale přeci jen z nějakého nepochopitelného důvodu chtěl snímek soudit pro jeho vztah k předloze, zůstanu bezradný. Nenacházím, až na materiální kulisy a několik filmem vyprázdněných říkanek, v podstatě žádnou souvislost. Asi alternativní světy neboco. Dobrej casting. Ochu. Fakt škoda.(23.8.2017)

 • rikitiki
  **

  Ježkovy voči, to byla volovina! Předlohu jsem nečetla, ale to už musel zvorat King. Nebo z jeho grafomansky tlusté knihy namátkou vytrhli pár stránek a pak podle toho narychlo spíchli scénář. Patrně tam šlo o hledání otce. A do toho se jaksi připletla nějaká věž, démoni, pistolníci, psychopatický muž v černém, brány do jiných světů a zcela nekompetentní newyorský orgán státní péče o dítě.(2.4.2018)

 • - Když přijdou vyhodit do vesnice el. generátor, točí se na něm dvě hřídele - vertikální od motoru a od ní horizontální. V dalším záběru těsně před explozí se ale už horizontální netočí a přitom by měla až do exploze. (fcapab)

 • - Hlavní postava Roland Deschain z Gileadu (Idris Elba) je v původní knižní předloze bělochem - nikoli černochem. (P. J. D.)

 • - Předtím než se režie filmu The Dark Tower chopil Nikolaj Arcel, tak se kolem projektu točil Ron Howard, který měl film režírovat poté, co se v roce 2010 J.J Abrams vzdal práv na tento film. Po letech odkládání produkce však Howard od režie odstoupil, ale zůstává nadále producentem. (MasterMagic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace