Temná věž

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor / Sci-Fi / Western

USA, 2017, 95 min

Nějak tomu chybí šťáva. Vybavil jsem si podobné teenagerovské filmy z 80. let, kde samozřejmě nebyly tak vychytané digitální triky, jako třeba Poslední hvězdný bojovník, The Gate, Labyrinth, Dragonslayer a podobně. Tam taky puberťák (-ci/-čka) zachraňují svět, ale tak nějak to má jisté kouzlo právě těch osmdesátek. S rozvojem digitálních triků nějak to kouzlo ustoupilo a nahradil je chladný počítačový kalkul. Knihou nejsem moc dotčen, neb jsem ji nikdy nedočetl, tedy ani jednu ságu, pamatuji si z prvního dílu, že Pistolník jde několik stránek vyschlou pouští a hledá Muže v černém, a má žízeň a dojde do nějakého města, a tam se taky nic nestane, tak jsem nudou knihu odložil a již nikdy se k ní nevrátil. Film alespoň staví na nějakém příběhu, i když je průhledný jako český politik u korýtka, kluk mi moc charismatický jako herec nepřijde, naštěstí Pistolník a sem tam Matthew tomu občas nějaké ty jemné vlnky napětí a zajímavosti dodají. Ale zkrátka, takový ten film z ranku neurazí, nepotěší, ani ryba, ani rak, kouknout se na to dá, ale že by z toho byl člověk nějak odvařený, to ne. Prostě průměr.(10.10.2017)

Tak tohle mohlo být jedno z nejlepších fantasy, které za poslední roky vzniklo. Dobrý herci, slušný rozpočet, kvalitní režisér a víc než skvělá látka ke zpracování, jenže stupidní rozhodnutí producentů narvat ze sedmi knih co nejvíc do filmu, který má 90 minut,ano...90 minut. To někdy nestačí ani na pořádné seznámení s postavami, natož na odvyprávění velkolepě napsané sérii fantasy knih. Kdo nezná aspoň něco z předlohy nemá sebemenší šanci se chytit a kdo jí zná skvěle a je to jeho oblíbené kniha, či knihy bude z většiny nasranej, jak to všechno splácali dohromady. Je to opravdu neskutečná škoda, protože tohle je přesně ten druh filmů, který já hodně můžu, různé světy, dimenzionální brány, příšery, temný hrdina s codexem atd. Jenže všechno je jak demo, všechno je vzatý z rychlíku a bije to do očí, bolí to a mrzí to zároveň. Hlavní dětský hrdina je taky velice dobrý a Matthew McConaughey je perfektní. Dokonce i ten bezduchý antiherec Idris Elba snad poprvé v kariéře něco zahrál. Všechny tyhle esa v rukávu jsou zabité uspěchaností a nejasným konceptem toho, co z toho vlastně producenti chtějí mít a díky tomu z toho ve finále nebude nic. Přes všechny tyhle věci které se od odfláknutého seznámení s postavami, přes odfláknuté finále, odfláknuté vzájemné souboje a odfláknutý rozsah skvělé látky je prostě zábavný a bavilo mě to jako svině., Umíte si představit, jak perfektní film by to byl kdyby se vzala první část sbírky a film měl třeba 120 nebo 140 minut a opravdu se to propracovalo? Uuuuuuf, až mi bylo skoro do breku, jak může někdo něco tak dobrého zazdít. Je to zklamání a to jen kvůli tomu, že se látka nepropracovala a ničemu se pořádně nedal prostor, díky tomu to působí jako pilotní film televizního seriálu s potencionálem velkolepého Hollywoodského Sci-fi. Přesto film podržím na 4*, mohlo to být kurva legendární, smůla.65%.(23.10.2017)

Tohle už bylo slabší. Ne úplně povedená knižní adaptace. Celý příběh moc nedává smysl. Ani herecké obsazení to nezachrání. Matthew McConaughey mě jako záporák moc nezaujal a Idris Elba to jako pistolník sám neutáhne. Aspoň, že tu je úchvatná Katheryn Winnick. :) Nad příběhem nemá moc cenu přemýšlet. Film kombinuje hned několik žánrů. Akce je slušná, ale to je tak všechno. Příště by to chtělo zpracovat líp. Ještě je tu pár dobrých fórů ze Země. "Chtěl bych víc cukru."(17.1.2018)

Film se špatnýma ohlasama a kritikou a myslím si, že i díky tomu byl tento film pohřben dříve, než vplul do kin, ale mě se vcelku Temná věž líbila. Hodnocení mohlo být rozhodně lepší, i když se samozřejmě nejedná o nějakém suprdupr filmu, přesto má dobrý příběh a různé efekty, které s náznakem respondují s mou touhou po dokonalém filmu.(20.2.2018)

• Davies182

Nenávidím filmy, který se celou dobu tvářej, jako že se v nich děje něco až nepředstavitelně důležitýho, a přitom dokážou nudit od začátku do konce. A taky už mě začínají nehorázně štvát všechny akční scény, který se kvůli malýmu rozpočtu odehrávají výhradně v černočerný tmě. První půlhodinu jsem se bavil, zbytek protrpěl.(22.11.2017)

• - Jde již o 54. film, který byl natočen podle knižní předlohy od Stephena Kinga. (tobykout)

• - Ve filmu se objevují odkazy na další Kingovo knihy. Například když Jake (Tom Taylor) unikne pronásledovatelům, tak se zadívá na ženu venčící velkého bernardýna, což je odkaz na knihu „Cujo“ anebo když na jiné planetě Jake s pistolníkem (Idris Elba) procházejí kolem starého lunaparku jménem Pennywise, což je jméno klauna z knihy „To“. (Scaryman)

• - Rozsiahly román "Temná veža" (ktorému boli inšpiráciou Pán Prsteňov, kultový western Dobrý, zlý a škaredý (1966) a Legenda o kráľovi Artušovi) pozostáva z ôsmych samostatných zväzkov:
    1. kniha: "Pištoľník"
    2. kniha: "Traja vyvolení"
    3. kniha: "Pustiny"
    4. kniha: "Čarodej a sklo"
    5. kniha: "Vlci z Cally"
    6. kniha: "Spev Susannah"
    7. kniha: "Temná veža"
    8. kniha: "Závan klíčovou dírkou" (MM_Ramone)