Reklama

Reklama

Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (617)

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Budu nefér, ale co v dnešním světě je, že? Kingova sedmidílná sága je unikátní v tom, jak během víc jak dvou dekád prošla žánrovým i literárním vývojem, kdy Stephen stihnul napsat desítky dalších knih, vyznat se z lásky k westernům i popkultuře a zúčtovat z vlastní drogovou minulostí. Je to fascinující dávka opravdové epiky i bizarnosti, ale ten rok, který jsem strávil jejím čtením, byl pro mě po literární stránce výživný v tom nejlepším slova smyslu. Série nabízí asi dva tucty motivů, které by při troše tvůrčí péče vydali na řádnou blockbusterovou nadílku. Jenže tohle je ve všech ohledech ta nejhorší možná varianta. Tahle Temná věž totiž vyzobala pár nahodilých motivů, které se zrovna hodily, ale jsou poskládány do naprosto nesmyslného celku. Chybí tomu jakýkoliv dramatický oblouk. Skákání mezi lokacemi buší na dveře střižny a zoufale hledá zbytek filmového pásu. Postavy v lepším případě nemají šanci vyniknout, v tom horším jsou vám protivné. Elba sází na charisma, které pohltí i ty, pro něž je Roland Deschain stále modrookým blonďákem, ale McConaughey si střihnul asi nejdebilnější roli za poslední dekádu. Taylorův Jake Chambers je pak hotová tragédie. Tohle je tvůrčí fail na všech frontách, který se někdo na poslední chvíli pokoušel zachránit tak, že jej prodá jako akční béčko. Ale ani slušné triky nezachrání to, že ještě před první klapkou měl někdo rázně zařvat stop a převelet to k lidem z kabelovky, kteří by z toho vykřesali čtyři bohaté sezony po deseti dílech. ()

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Každému kto prečítal literarnú predlohu tohto Kingovoho megarománu musí byť jasné, že Pištolník Roland Deschain nemôže byť černoch. Odporuje to mnohým pasážam z knihy. To že z Rolanda spravili negra úplne negovalo podstatu vzťahov hlavných postáv. Nejdem sa rozpisovať ako a nejdem tu ani vypisovať pádne argumenty. Za to mi táto zmršená sračka nestojí. Ak si prečítate geniálny Kingov opus magnum "Temná veža", tak pochopíte, že Roland Deschain nemôže byť čierny. Prečítajte si knihu a vyserte sa na tento filmový odpad! ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Největším nepřítelem TEMNÉ VĚŽE není Muž v černém, nýbrž její… ehm… hraná podoba. Jednoduchost duálního rozčlenění fikčního světa, do očí bijící přímočarost příčinných propojení a hlavně onen archetypální polo-osiřelý, nedoceněný, leč k záchraně světa vyvolený chlapec v centru dění, který nalezne náhradní otcovskou figuru v muži, jenž je jeho okázalou paralelou v postapokalyptickém světě, prostě tyhle i mnohé další konstrukční a motivické prostředky fantasy příběhu pro děti by byly mnohem rozpoznatelnější v podobě animovaného filmu. Jenže s očekáváním dětského fiilmu zřejmě do kina zamíří jen málokdo... Více na Poznámkách. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Šel jsem na to s tím, že jsem od toho nečekal vůbec nic a jak už tomu v podobných případech někdy bývá, tak se může dostavit příjemný překvapení a zjištění, že i v dnešní pohnuté filmové době se dá natočit příjemná fantasy jednohubka co si na nic nehraje a řečeno slovy klasika chce pobavit a nikoliv léčit rakovinu. Bohužel lidi ztratili schopnost užívat si podobné kousky a tak dneska jedou kdejaký rádoby sofistikovaný blitky nějakej Zmizelej příchozí žabař je označován za režiséra vizionáře a nebo naopak se lidi baví u totálních retardáren typu fuck and fekalious a když dostanou výplachovou, ale ne lidskou důstojnost urážející zábavu, tak se z toho můžou posrat... Jéé ono to není podle knihy, jééé ten hrdina nebyl negr! atd, atd... Já se jenom svižně bavil film mi rychle utekl Elba si odehraje svoje a fakanskej hrdina je neotravnej Mc Conaughey a jeho černokněžník potom naprosto famózní fakt jsem mu celej film fandil, aby tu věž zbořil, takže spokojenost a ke zdejšímu hodnocení už se nevyjadřuji neb nemíním ztrácet čas s pozérskými vocasy co zapomněli tvář svého otce.70% ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|50%| Opravdu divný film, který těžce někam přiřadím. Rozhodně to není blbost, nuda ani nic podobného. Pecka to také není, potenciál to mělo a pěkně nevyužitý teda. Chvílemi mě to celkem dost bavilo a poté jsem měl zas pocit, že je to naprosto zbytečné a nedotažené do konce. Myslím, že největším problémem je krátká stopáž filmu. Akce je na tom tak průměrně, moc si těch přestřelek neužijeme. Jsou moc rychlé, obyčejné. To už nějaký ten výbuch či jiný slušný efekt je na tom lépe. Herci jsou na tom tak akorát. Elba zahraje svůj standart a McConaughey snad taktéž, i když mě jeho role docela bavila. Co k tomu dodávat? Je to takové nemastné, neslané. Chtělo by to z toho udělat větší blockbuster. Větší problém s tímto snímkem ale nemám. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (21)

 • Rozsiahly román "Temná veža" (ktorému boli inšpiráciou Pán Prsteňov, kultový western Dobrý, zlý a škaredý (1966) a Legenda o kráľovi Artušovi) pozostáva z ôsmych samostatných zväzkov:
  1. kniha: "Pištoľník"
  2. kniha: "Traja vyvolení"
  3. kniha: "Pustiny"
  4. kniha: "Čarodej a sklo"
  5. kniha: "Vlci z Cally"
  6. kniha: "Spev Susannah"
  7. kniha: "Temná veža"
  8. kniha: "Závan klíčovou dírkou" (MM_Ramone)
 • Předtím než se režie filmu The Dark Tower chopil Nikolaj Arcel, tak se kolem projektu točil Ron Howard, který měl film režírovat poté, co se v roce 2010 J.J Abrams vzdal práv na tento film. Po letech odkládání produkce však Howard od režie odstoupil, ale zůstává nadále producentem. (MasterMagic)

Související novinky

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

Reklama

Reklama