Temná věž

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor / Sci-Fi / Western

USA, 2017, 95 min

• Filmmaniak

Pokud na film vyrazí nějaký fanoušek Kinga, který bude očekávat adaptaci své oblíbené knižní série, tak bude vystaven vyloženě pekelnému zážitku. Temná věž nicméně není adaptace, nýbrž alternativní variace na první díl z Kingova opusu, kterou se její tvůrci navíc snaží vydávat za jakési kanonické pokračování oněch knih (a jo, docela to i dává smysl, jen je to něco podstatně jiného, než co by většina lidí čekala). Výsledek vyvolává dojem nesoudržného slepence z knih převzatých motivů, spletených do zbrklého a extrémně zhuštěného patvaru, který působí hrozně zkratkovitě a nesrozumitelně, a který ze všeho nejvíc připomíná různé nedávné adaptace fantasy románů pro náctileté od Dárce po Město z kostí. Oproti těm filmová Temná věž sice horší není, ale vzhledem ke kvalitě, významu a rozsahu Kingovy předlohy je to devalvace skutečně strašlivá. Delší recenze ZDE.(25.8.2017)

Vcelku příjemný. I na to, jak nemám rád dlouhý filmy, bych pár desítek minut přidal. Takhle vyzněl příběh dost povrchně a některé momenty vyzněly fakt blbě. Co filmu taky neprospělo, byla akce. V přestřelkách se totiž hodně špatně orientuje. Takže celkově nic toxického, co by si zasloužilo 42%, který to ještě před chvílí mělo. Za mě tedy 60%.(23.8.2017)

Popravdě jsem to po zdrcujícících recenzích čekal ještě horší. Nakonec se z toho vyklubala celkem neuražející fantasy, která by se ale neměla jmenovat po Opus magnum Kinga. Jako takový klon všech těch Dárců, Jsem číslo 4 apod je to vlastně na chlup stejné. Jen tam není žádná holka, do které by se celkem sympatický hlavní hrdina zamiloval. Záporák je správně zlý, Elba nemá chudák co hrát. Chápu, že fanoušci musí být zděšení, mě to neurazilo,ale kdoví jak nenadchlo. 55%. Shlédnuto na ČSFD premiéře Cinestar Černý Most(23.8.2017)

• Mr.Cinephile

Kino ‖ Šílený průser. Čtyři scénáristé a vyplodí tohle? Arcela v realizaci určitě svazoval rozpočet a krafání studia, ale tenhle materiál si rozhodně zasloužil lepší péči. Příběhově bez jakýchkoliv překvapivých momentů, dialogy nefungovaly, castingově taky dost mimo, protože Elba má jeden výraz a ploužit se s jeho ksichtem celý film je dost velká otrava a Matthew do těchto rolí vůbec nepasuje. Je mi líto, ale film, který vypustí trailer 3 měsíce před premiérou prostě nemůže mít úspěch, ať už finanční, nebo co se týká kvality, protože je jasný, že tenhle projekt si prošel peklem.(10.9.2017)

• corpsy

A máme tu adepta na tohtoročného víťaza nejednej Zlatej Maliny! Je viditeľné, že na filme sa šetrilo ( 60 melónov je na snímok takýchto rozmerov vražedný ) a kompenzáciou mali byť slávne mená. Teda až dve ( tri ). Idris a Matthew sa svojich úloh zhostili, ako to povedať, asi štýlom ,,nechužjetozamnou,, a je to kur€vski badať. Hrôza pozerať. Zvyšok je nezáživný, v akcii chabý a nudný, ale hlavne akýmsi trápnym narcismom prekypujúci film, ktorý ma body hlavne za to, že niekoho napadlo to zostrihať len na nejakých 90 minút.(30.8.2017)

• - Hlavní postava Roland Deschain z Gileadu (Idris Elba) je v původní knižní předloze bělochem - nikoli černochem. (P. J. D.)

• - Konečné obsadenie sa ustálilo až v roku 2015, keď sa réžie ujal dánsky režisér a scenárista Nikolaj Arcel. Ten sa rozhodol Elbovým obsadením ozvláštniť charakter Pištoľníka, ktorého si doteraz čitatelia predstavovali ako Clinta Eastwooda, ktorým bol inšpirovaný. (classic)

• - Na projekte sa vystriedalo viac hereckých mien, uvažovalo sa aj o Javierovi Bardemovi, Viggovi Mortensenovi či Naomie Harris. (classic)