Reklama

Reklama

Temná věž

 • USA The Dark Tower (více)
Trailer 3

Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (613)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pozor! Vezmou si tě. Kradou kluky jako ty. Přenesou je. Zvláštní děti. Sílu tvé mysli, tu oni chtějí." Hlavně ty svítící děti, co nedovoleně procházejí portálem. To dá rozum. A přesně tohle umí Jake, jenže mě ten jouda moc nebavil. Mě bavil bojovný Pistolník a bavil mě i zlý Walter. Taky jsem se naučil raketově nabíjet kolty, ale tím pozitiva na Základní Zemi končí. Nechť jsou vaše dny dlouhé a nikdy nezapomeňte tváře svých otců. Sice nevím, co to úplně přesně znamená, ale Pistolník to říkal tak přesvědčivě, že to musí být důležité. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po smrti svojho otca začne mať malý chlapec zvláštne sny o dvoch mužoch, ktorí proti sebe bojujú. Jeden z nich je muž držiaci neustále zbraň, ktorý chce pomstiť smrť svojho otca. Druhý je zákerným mužom v čiernom, ktorý pácha zlo a jeho úlohou je zničiť Temnú vežu. Chlapec sa odrazu stane súčasťou ich súboja a je jednou z posledných nádejí na zastavenie krutého zla. - Kingove predlohy tento rok absolútne kralujú hororovému žánru a dokonca aj tento kúsok ma pozitívne prekvapil. Celé to je dynamické, má to mnoho zaujímavých nápadov, a aj keď sú tie žánre až príliš prekombinované, bavilo ma pozerať sa na to. S hodnotením by som ale šiel vyššie len v tom prípade, ak by to bolo viac hororové, ale keďže to ako väčšinu kinohororov posledných rokov vytvorili ludia, ktorí nemajú so žánrom nič spoločné, ani sa nedivím tomu, že to v tejto oblasti bolo slabé. + herečka z The Neon Demon + herec z Dead Rising a Dead Rising: Endgame + herec z It + herec z The Cabin in the Woods a Bloodsucking Bastards + herec z Blood Drive ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

No jo, abyste se, Kingovi fanoušci, taky neposrali. Na základě hodnocení a komentářů jsem čekal nebetyčný průser, ale ve finále to bylo více než fajn. Co jste ksakru čekali od osmi knížek přetvořených do hodiny a půl filmu? Hodinový úvod do mytologie, hluboké a detailní vykreslení postav, mnohovrstevnatý příběh a epické bitvy nebo co? Sony se s Arcelem rozhodně nesnažilo věrně převést komplet knižní sérii na plátno. Je to krátké, svižné, s vynikajícím Matthewem a dává to neznalcům předlohy, mezi které se čítám i já, představu, co je od ní možno čekat. A víte co? Díky této "hrůze, která ani neměla spatřit světlo světa a kvůli které se King v hrobě obrací" si to asi i přečtu... 70% ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Trvalo to 10 let ale adaptace Temné věže je tady. Vykašlal se na ní J. J. Abrhams i Ron Howard a tak se jí ujmul dán Nikolaj Arcel. Výsledek však není nic co by stálo za to čekání. Knížky jsem nečetl ale i tak mně ztráta potenciálu mrzí. Temná věž za těch 95 minut uteče rychle. Zároveň však položí spoustu otázek a málo odpovědí. Herecké obsazení je fajn. Idris Elba v roli pistolníka je neuvěřitelně sympatický frajer (nebudu řešit že je to v knihách běloch který má připomínat Clinta Eastwooda!), Matthew McConaughey je správně slizký záporák a Tom Taylor je fajn klučina. Cestování světem je fajn, nebrzdí to a neřekl bych si, že bych chtěl strukturu příběhu jinak. Možná by to ale přece jenom chtělo delší délku. Film nabídne několik otázek a neposkytne odpovědí. Nedozvíme se kdo je/ kde se vzal Muž v černém, nevíme jak fungovala zvířecí inteligence a tak dále. Postupné sbližování Pistolníka a chlapce Jakea je fajn avšak odebrat několik scén kde si sadistický Muž v černém užívá života a ukazuje svojí moc by vystačili pár minut na pár odpovědí. Důvod je samosebou jasný: Chceme spoustu pokračování, chystáme doprovodné seriály atd. Ale co když mě nechytne už Temná věž 1? Temná věž má spoustu potenciálu a bohužel si ho zahrabává pod koleny. Přece jenom pokud mělo jít o pilot nově rozjetého seriály šlo to udělat líp. Vzpomenu si třeba na Harry Potter a kámen mudrců nebo Pán Prstenů: Společenstvo prstenů které mě vtáhli do dění a chtěl jsem další díly. Temná věž tak perfektně nenaláká. Je to opravdu škoda protože potenciálu je spousta. Ale s tím už se nějak budu muset naučit žít. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Kingofilové brojí proti filmu, nesnáší každou jeho pasáž, i kdyby byla sebelépe natočená a chlapíka Arcela posílají zpět do jeho Legozemě, aby z populární stavebnice už nikdy nestavěl žádné Temné věže. A jak se to má s filmem u normálního diváka, který chce vypnout? Věc se má tak, že vecpat oblíbenou Rathovu sedmičku, čili sedm Kingových knih do devadesáti minut jednoho celovečeráku, je zhola nemožné. Podnikly se ústupky, mnohé obsáhlé se podstatně zredukovalo, neřkuli vypustilo, až z toho vyšel film prostý ambicí, který ovšem uspokojí příznivce fantasy světů, akčních hrátek a klasického souboje dobra se zlem. V podstatě se přetahujeme o jednu přisprostlou věž, která kdyby padla do nepovolaných rukou, napáchala by strašlivě ukrutné události. Muži v černém má tomu zabránit poslední z (černých) Gunslingerů, pistolník Roland. Na jeho cestě za pomstou je mu nápomocen chlapec pln temných vizí, nočních můr a malovánek, který za ním přeleze ze světa lidí prostřednictvím portálu. Únosy dětí, četná úmrtí, i bližních, na přístupný rating slušná dávka negativismu, přiměřeně akce, solidní akční finále. Nebavil mě jen málo charismatický chlapeček, málo známý Tom Taylor, a způsob, Spoiler Alert// jakým se přišlo, že bude zlikvidován, do té doby nezdolatelný, mág//. Matthew McConaughey je elegantní padouch, Idris Elba trochu v jeho stínu, měl ale vše potřebné, co mají mít kladní hrdinové. Dán Nikolaj Arcel trochu více na odiv dává svoji technicky vytříbenou režii, patrně si vědom, že jedině tak zabrání blábolení scenáristy Akivy Goldsmana a jeho týmu, u něhož je znám sklon k mišmaši, kterým zahltí film, až nejednomu dramaturgovi šedne vlas. Výsledkem je příjemný mix, který má prvky westernu, umí pracovat s akčními pasážemi a disponuje solidními obrátky, takže výpadky z tempa nejsou časté. Seriál, který vzniká dodatečně k filmu, možná objasní vše podrobněji, půjde o prequel. Film postihly neuspokojivé tržby. 8/10 ()

Galerie (99)

Zajímavosti (21)

 • Jde již o 54. film, který byl natočen podle knižní předlohy od Stephena Kinga. (ČSFD)
 • V říjnu 2016 proběhlo neoficiální promítání před publikem, kde film získal negativní recenze. (Varan)
 • Rozsiahly román "Temná veža" (ktorému boli inšpiráciou Pán Prsteňov, kultový western Dobrý, zlý a škaredý (1966) a Legenda o kráľovi Artušovi) pozostáva z ôsmych samostatných zväzkov:
  1. kniha: "Pištoľník"
  2. kniha: "Traja vyvolení"
  3. kniha: "Pustiny"
  4. kniha: "Čarodej a sklo"
  5. kniha: "Vlci z Cally"
  6. kniha: "Spev Susannah"
  7. kniha: "Temná veža"
  8. kniha: "Závan klíčovou dírkou" (MM_Ramone)

Související novinky

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

Reklama

Reklama