Annabelle (2014)

Jeden z mála hororů, kterej není ani kapku bububu.. Spíš to bububu celou dobu čekáte a ono nic.. „Nejděsivější“ byla scéna ve sklepě a nic se tam de facto nestalo.. :-( :-/ :-P Kam se hrabe na "Rosemary má děťátko"..

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Jednička „Annabelle“ mě nebavila vůbec.. Ovšem prequel „Annabelle 2: Zrození zla“ je jiný šálek kávy.. Tady všechno funguje přesně jak má.. Děj je možná trošku příliš uměle vykonstruovaný, ale relativně uvěřitelný.. Obsazení je super – nevinné holčičky při správném nasvícení scény působí patřičně démonicky.. Chvilku jsem měla problém se zorientovat v hlavní postavě.. Holčičky tuhle roli v průběhu děje celkem plynule přehodily.. Atmosféra zastrčeného zapadákova je velmi sympatická.. Neméně je na tom i zastaralý neudržovaný velký dům se spoustou temných zákoutí a dokonce záhadou DVOU zamčených pokojů.. Řemeslně žánrově příjemně odvedená práce.. Bohužel na filmu je na můj vkus příliš cítit, že tvůrci přehnaně tlačí na pilu a zavděčit se místy až konspiračním dějem.. Jeden přesně podle poptávky mainstreamového diváka.. Rozhodně neurazí, ale do dokonalého hororu to má ještě poměrně daleko..

Anna Karenina (2012)

Literární předlohu Anny Kareniny jsem samozřejmě četla a jelikož mám ráda zpracování historické beletrie ve filmu, tak jsem se na novou adaptaci těšila.. Bohužel mé očekávání nebylo plně uspokojeno.. Film se hemží samými nesympatickými až protivnými obličeji od Anny Kareniny ztvárněné Keirou Knightley, přes mladého pána Vronského hraného Aaronem Taylor-Johnsonem (ve filmu "Divoši" mu to slušelo 100x lépe, tady by mě rozhodně nepřesvědčil o tom, že bych měla radikálně změnit svůj život k horšímu a propadnout osudové lásce) až po všechno ostatní.. Mezi hlavní mileneckou dvojicí to absolutně nejiskřilo.. :-/ Jediným světlým okamžikem pro mě byl vládní úředník Karenin v podání Juda Lawa.. Na něj se dalo koukat i herecky.. Ještě musím pochválit zajímavý abstraktní nápad s jevištěm, ale to je asi tak všechno.. Tisíckrát ohrané nic..

Anthropoid (2016)

Před nedávnem se dlouho očekávaný film "Anthropoid" šířil mezi širokým diváctvem jako lavina.. Všude se o něm mluvilo a psalo.. Všude se vychvaloval.. Nemohla jsem tudíž dlouho zůstat pozadu.. Podle obsazení se tvářil snímek "Anthropoid" velice slušně a vyspěle.. Bohužel jsem čekala krapet víc.. Nebylo to zdaleka špatné.. Příběh je silný sám o sobě, některé role byli obsazeny naprosto přesně.. Příběh však klouzal po povrchu a nemohla jsem se do něj pořádně zakousnout a už nepustit.. Cillian Murphy je prapodivná osobnost se záhadným charisma, ale při "Snídani na Plutu" si mě získal a tady solidně sbírá herecké body.. Bohužel je to asi nejsilnější herecký talent tohoto filmu.. Zbytek herectví, které se tu prezentovalo, mi spíše připadalo, že by jen tak tak stačilo na nějaký vytuněný miniseriál nebo našlápnutý televizní film.. Jamie Dornan? Jako vážně? Lepší herecký protiklad k mistrovi Murphymu asi sehnat nemohli.. Celkově na mě "Anthropoid" působí roztříštěným dojmem.. Velkou smůlou tohoto filmu je, že jsem na stejnou tematiku několikrát viděla jeden z nejlepších českých filmů "Atentát".. Kdybych podvědomě stále nesrovnávala, tak by si asi jeho mladší bratr vedl lépe..

Ant-Man (2015)

Mám komiksové filmy ráda a hlavně od Marvela.. Juknout na nějakou z marvelovek je známkou precizní práce ze všech úhlů – scénář, obsazení, triky, hudba atd. Bohužel mi kapku začíná připadat, že je trh mírně přesycen.. Chápu, že se to moc nedá dělat jinak, ale v poslední době mi všechno přijde jako přes kopírák.. „Ant-man“ nebude vyčnívat, ale rozhodně za nimi nikde nepokulhává a drží s nimi příjemné tempo.. Paul Rudd není jedním z mých oblíbených herců a na roli superhrdiny v jeho skoropadesáti mi přijde lehce přestárlý, ale role se zhostil skvěle a jeho postavu jsem mu spolkla i s navijákem.. Dobrý výběr, sem se hodil.. Co jsem ocenila velmi kladně bylo obsazení Michaela Douglase, kterého jsem dlouho v pořádném filmu neviděla.. Navíc jsem si tak nějak moc neuměla přestavit, jak tenhle stařík s pravítkem v zadku dělá humor, ale ono to vážně fungovalo! A skvěle jsem se bavila.. Samozřejmě bylo ve scénáři pár fyzikálních děr, ale to moc neřeším, koukám na to jako na pohádku pro dospělé ;-) Příjemné byla i dějová návaznost a odkazování na Avengers ;-) Za mě celkový dojem prostě super, nejvíc mě samozřejmě bavila proměna v superhrdinu ;-)

Ant-Man a Wasp (2018)

Ukamenujte mne, ale "jedničku" Ant-mana si téměř nevybavím.. Marvelovské tempo komiksových zpracování je naprosto vražedné.. Až na pár světlých výjimek (nebo spíš odlišnějších hrdinů) se mi veškeré filmy pletou, padouši splývají a podprahové souvislosti mi prostě nedotečou.. Vážně doufám, že v tom mají alespoň skalní fanoušci jasno.. Nebo tvůrci.. "Ant-man" dvojka je opravdu dobrá prohláškovaná situační komedie.. Takhle nějak bych si představovala „Deadpoola", kterému laciný humor a neucelený děj jdou na škodu.. Paula Rudda nemám v ostatních jeho filmech moc ráda, ale tady vážně herecky zabojoval a opakovaně mu role sedla.. Jeho famme fatale Evangeline Lilly mi naopak přijde taková mdlá, ale dala se vstřebat (dost mi připomíná svou polohou a vzezřením Mary-Louise Parker v akčárně „Red", kde sekunduje Willisovi).. Jako fanynka devadesátkových "douglasovek" kvituji obsazení Michaela a jeho poměrně velký prostor na plátně.. Strašně mě bavily prvky typu tátova holčička, bezpečnostní agentura, domácí vězení, zmenšování (hlavně budov a aut).. Zápletka s Michelle Pfeiffer pro mne nebyla příliš emočně hybnou, ale na nějakou kostru tu super omáčku naroubovat museli.. Za mě komediální komiks na top úrovni..

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Parta slavných looserů se rozhodla, že využijí slavného jména a zbaslí nějaký ten filmeček, u kterého si užijou hroumadu švandy.. Divák, který zrovna 2x nefandí fekálnímu homoru založenému na hromadě slovíček "shit" a "fuck", polovinu filmu prosedí s pozdviženým obočím a tu druhou se nudí.. Začalo to příjemně krvavě a skončilo to přestárlými Backstreet Boys.. Ups!

Appaloosa (2008)

Ed Harris se jako režisér moc nevytáhl, protože tento „western“ je spíš nudná love story s hvězdným obsazením, které své role vyloženě odfláklo.. Ed Harris byl příliš herecky nevýrazný, Viggo Mortensen pózoval jak u fotografa a ani dotěrná Renée Zellweger to svou rolí nezachránila.. Děj byl o ničem.. Žádná sláva..

Appleseed Alpha (2014)

Postapokalyptická akční sci-finka, která se svým výtvarným zpracováním a skvěle promakanou charakteristikou postav tváří velmi zajímavě, ale bohužel děj tomu nakonec moc nenasvědčuje.. Konec hezky otevřený pro další pokračování :-)

Aquaman (2018)

SOILER: Tak jako vždy u komiksových filmů předesílám, že jich mám už plné zub, jsem přesycena a koukám na ně víceméně ze zvrhlého zájmu a setrvačnosti.. Každopádně.. Mám ráda „zrození hrdinů“, což „Aquaman“ skvěle splňuje.. Jako bonus je zde celkem stravitelně a polopaticky vysvětlena (několikrát) legendami ověnčená historie podvodního národa.. Jako velký fanda bájné Atlantidy jsem si přišla celkem na své, i když to mé konspirační teorie naprosto zneuctilo.. Když se budeme bavit o „Aquamanovi“ jako o celku, tak rozhodně příběh drží plynule pohromadě, sympaticky začíná příběhem o nehynoucí lásce rodičů hlavního hrdiny (celkem pak jedno, že se jedná o postavy spíše okrajové), hudba byla ok, vizuální efekty vyšší level, celkově architektura bájných prostor super a padouch měl celkem pádný důvod dělat vylomeniny.. Prostě DCčko bravurně dohnal tým Marvelu.. Vtípky sem tam padaly, ale hodně tlačily na pilu, byly prvoplánové a dost místy skřípaly.. Jason Momoa.. Jo, na roli hlavního hrdiny asi nemohli tvůrci vybrat lépe.. Je to trošku neandrtálec, kterej nemá pro ránu daleko a vlastně neudělal za celou dobu nic extra sympatického (chlastá, rve se a k trůnu i babě přijde jako slepej k houslím).. Ale jako chápu, že spoustě diváků (teda spíš divačkám) přijde tenhle potetovanej, vlasatej, vymakanej neurvalec celkem sexy, ale žel bohu já tuhle cílovku nesplňuju.. Tím bych asi u sympatických hrdinů skončila.. Mera mi sympatická nebyla, brácha Aquamana (i když má ekocítění) mě taky nebral, vyžehlená Kidmanka taky ne.. Potěšil William Defoe, ale jeho role zas nic moc.. A Dolphík Ludgrenů silně překvapil a potvrdil jen to, že se točí více komiksáků, než kolik má celej Hollywood použitelnejch herců.. A úplně nejvíc mě asi štvalo malé zapojení SKUTEČNÝCH mořských tvorů a místo nich používali Atlaňťané jakési zmutované cosi.. Ale velkej bonus mají tvůrci za zápletku vystavěnou na znečištění moří.. To teda jo.. Ve zkratce (jak už jsem někde zmiňovala) „Aquaman“ je jako "Thor".. Od DC.. Pod vodou.. |Cinema City Chodov|