• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 95 min

• Ramirez85

Dokázal bych si to představit jako slušnej retro-horor, když už se jeho děj odehrává v šedesátkách, dát to do šikovných ruk Ti Westa a mohl vzniknout velice "příjemný" prequel/spin-off výtečnému The Conjuring. Bohužel to nedostal na starost West, ale John R. Leonetti, ten se sice podepsal pod nejlepší horory posledních let (Insidious 1, 2, The Conjuring), ale pouze jako kameraman (ve svém režisérském cévéčku má takové skvosty, jako je Mortal Kombat 2 nebo Walker Texas Ranger). A ve výsledku je to zatraceně znát, protože takhle stupidní horor (horor, jehož pověst ho měla jakože předcházet) tu dlouho nebyl. A i ten Bishara, kterého budu za OST k Insidious do konce života proklínat :-), jako kdyby věděl, že tohle bude shit, tak k tomu složil i velmi nemastný neslaný soundtrack. No a herci... když už jsme u těch panenek, hotová Barbie s Kenem, faktžejo :-) Zbytečný spin-off, zbytečný horor, zbytečný všechno :-)(28.10.2014)

• RedAK

Tak a dost kurva! Cituji matičku všech pseudointelektuálů, kteří by bez její existence byli vylízaní jak dóza od paštiky v průměrné somálské vesnici, a to sice madam Wikipedii: "Horor (z angl. horror - hrůza, zděšení) je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu.". Nikde na Novinkách jsem v posledních dnech nečetl, že by se nějaký kretén vrátil v čase, análně znásilnil tehdejšího krále římské říše, kompletně tak změnil interpretaci latinského písma a tudíž se tam ve skutečnosti píše "Horor (z nazi. höven - sračka, průjem) je strašná kokotina, jejíž cílem je člověka nasrat a nudou ho donutit myslet na sex s vlastní sestrou.". Tak proč se mi to sakra zase dělo? Jasně, protože na to myslím bez přestání denně, ale přesto! Strašidelná panenka, bububu! Místním kritikům, jak tak koukám, stačí k pořádně propocenému vyděšení s náběhem na infarkt i jedno extra tiché "baf" od čtyřleté neteře, která se v kavárně, kam jste si spolu zašli na dýňové latté, vynořila zpoza rohu. Kdybyste ji alespoň den předtím znásilnili a zakopali na zahradě, tak už by se to pochopit dalo, ale takhle? Avšak zpět k filmu. Nejen, že to nebylo děsivé, ale taky to nebylo zábavné, takže bych pro příště raději třídil sůl od pepře v boxerských rukavicích, se zavázanýma očima hádal jména štětek podle pohlavních nemocí, nebo prostě dělal cokoliv zábavnějšího, tedy naprosto cokoliv. Hvězdu dávám za jednu solidní lekačku. Když jsem z nudy během projekce v náprsní kapse napoprvé nenahmatal svůj sáček kokainu, lekl jsem se k posrání.(3.10.2014)

Zdejší bídné hodnocení mne překvapuje, já se u toho nalekal docela dost. Možná to bude mojí averzí vůči všemožným panákům, panenkám a podobným prevítům posedlým démony. Jak se v hororu vyskytuje nějaký takový ksindl (viz například též "Zlověstné ticho"), strašící efekt je u mne zaručen. A v hlavní roli navíc exceluje sympatická Annabelle Wallis, která si mé sympatie získala už dávno jako jedna ze dvou představitelek Jindřichovy milované Jany Greyové v "Tudorovcích". Takže u mne spokojenost.(27.10.2014)

• Carol Pifková

Od tohto hororu som čakala naozaj viac. Mnoho hororov (dobre tak každý) idem pozerať vždy so strachom. Potom si však uvedomím, že to vôbec nie je tak bububu ako som očakávala a začne ma film nudiť. Tu však celkový dojem pokazil najmä ten diabol, čert, satan alebo čo to bolo zač. Skôr než desivý bol tento bubák akousi paródiou na niečo čo je desivé. A ja neviem či sú tí ľudia naozaj tak slepí, že o takto nechutnej bábe povedia, že je krásna a ešte si ju chcú vystaviť doma niekde na poličku. No ani náhodou v momente by som ju spálila. Ale zas sa mi celkom páčilo to prepojenie s besnením Mansonovej rodiny.(31.8.2015)

Poprvé za osm let co jsem tady, mi byl smazán komentář, ať žije ´´svoboda´´ slova a novodobý internetový fašismus, ten dotyčný, který má tohle na svědomí, by mohl aspoň přes interní poštu oznámit námitku ke komentáři, či z jakého důvodu mi byl komentář smazán.Pravdou je, že smazáno bylo víc komentářů, ve kterých na sebe navzájem útočilo veliké množtví uživatelů, na druhou stránku je opravdu strašně, ale strašně ubohé, že vám je bez milosti a vysvětlení komentář smazán.Nezbývá nic jiného než polknout a napsat komentář znovu, ale s velikou dávkou pohrdání a obrovskou znechuceností ke zdejším praktikám. Annabelle skrývala nebývalý potenciál, děsivá panenka byla tou nejzajímavější a nejstrašidelnější věcí v Zajetí démonů a co si budem povídat, tahle látka utrpěla už velikou ránu obsazením režiséra a scénáristy.Wan si z producentské stoličky zřejmě místy na Leonettiho dohlédl, protože ten bez debat natočil svůj nejlepší film v kariéře a vyloženě překvapil, tudíž v tomhle ohledu by mohla bý spokojenost, největším problémem je scénárista Dauberman.Začátek filmu nabídne pár slušných lekaček a příjemné zapojení historických událostí do děje v době ve které se film odehrává, ale pak atmosféra odpadne a vy sledujete téměř 45 minut rodiné drama s občasným bububu a já si řikal, že to je v prdeli a proč proboha z jednoho z nejlepších hororových námětů udělal Dauberman televizní drama.Díky bohu potom příjde nejlepší hororová půl hodina v dějinách kinematografie a od scény ve sklepě jako by to režíroval sám velký James Wan.Při tý scéně v kině lidi řvali a ten příval brutální atmosféry, strachu a totální bezmoci byl naprostý náhul.Annabelle mohla být jedním z nejlepších hororů světové kinematografie, bohužel rozpočet šel hodně dolů, najalo se pár televizních hvězdiček a hrozní béčkaři, kteří ze sebe ale vytlačili naprosté maximu a nakonec můžeme děkovat bohu, že to dopadlo aspoň takhle.První půlka filmu je unylým rodiným dramatem a ta druhá jedním z nejděsivějších hororů za poslední dekádu a já z tý scény ve sklepě nebudu mít pár dní klidnej spánek.Režírovat to sám Wan, mohlo to být jeho životní dílo, takhle je to aspoň hodně povedená žánrovka a i to se v dnešní době béčkových hororů sakra počítá.70%.(26.10.2014)

• - Když otec Perez (Tony Amendola) fotí Miu (Annabelle Wallis) a její dceru, drží fotoaparát na šířku, avšak snímek je pak vyfocený na výšku. (AAnubis)

• - Ve scéně, kdy Mia (Annabelle Wallis) utíká ze sklepa před démonem, se Mia pokouší třikrát jet do 6. patra, což zřejmě odkazuje na proslulé ďáblovo číslo 666. (Corpsegrinder)

• - Existuje viac legiend ako vznikla zlá povesť Raggedy Ann. Oficialna je tá, kde malá dcéra spisovateľa Grullea, Marcella našla starú handrovú bábiku bez tváre na povale svojej babky a otec jej dokončil tvár. Na bábiku si spisovateľ spomenul o pár rokov neskôr a dal si jej výzor patentovať a v tom istom mesiaci, keď mu úrad patent uznal, zomrela jeho dcéra Marcella na infekciu z očkovania. (Raccoon.city)