X-Men: Deadpool

• Austrálie

• Kanada

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

Po tom, co nás neúnavná marketingová kampaň dlouhé měsíce lákala na "jiný druh superhdiny", se nemohu vyhnout zklamání z toho, že je první Deadpoolův celovečerák vlastně poměrně nenápaditý, krotký a konzervativní. Dobře se to projevuje například v (inscenačně nijak omračujících) akčních scénách, kde sice teče krev a sekají se končetiny, ale střih a volené úhly záběrů se snaží tyto brutální detaily co možná nejvíc zakrýt. Mám Deadpoola rád jako postavu, ale sorry, oproti Vaughnovým Kingsmanům zatím hraje alespoň o ligu níž - a to nejen co se týče kreativity a určité drzosti, s jakou si oba filmy pohrávají se žánrovými klišé a diváckým očekáváním.(12.2.2016)

Váš přátelský soused? Ne. Tak tichý ochránce a bdělý strážce? To sotva. Princ Asgardu? Ani omylem. Deadpool není žádný superhrdina, ale antihrdina, který jedná z čistě sobeckých pohnutek. Přístupnost R umožnila otevřený sexuální humor a situace, kdy si ani Deadpool nemůže být jistý, že jeho pozadí zůstane, ehm, netknuto. Čeká vás téměř nonstop vypouštění vtípků oplzlého, ale i popkulturního charakteru, kdy se dočkáme zmínek o sérii Blade, Vetřelec nebo Celine Dion. Pokud však budete pozorně poslouchat, všimnete si, že řada osob byla lokalizována do češtiny, takže se u nás například méně známý zpěvák mění na Justina Biebera. Na jeden dobrý vtip však Deadpool vypustí pět slabších, navíc jejich timing není vždy nejlepší. Zároveň to ale koresponduje s charakterem tohoto červeného degeneráta, který neustále mele, protože nás chce pobavit, případně znechutit, ale hlavně pro to, že mentálně není v pořádku./// Nejnápaditější (kromě zdařilého marketingu filmu) je úvodní sekvence, kdy kamera projíždí „zmrazenou“ scénou v havarovaném autě. Do ní hraje romantická píseň Angel of the Morning o loučení se s milencem, jehož význam pochopíme později. Deadpool je totiž vyprávěn nelineárně a přepíná mezi dvěma časovými liniemi, což postava komentuje stejně jako produkci filmu nebo hollywoodské blockbustery obecně./// Nekončící smršť legrácek se po čase stane otupující. Finále končí zcela očekávatelně a nezakryje to ani Deadpoolův komentář nad jízdou kamery či erotická narážka. Tím, že na klišé explicitně upozorníte, ještě neznamená, že zmizí. Každopádně Reynolds je ve své roli zábavný a Miller se v rámci žánru uvedl tak dobře, že má na koks až do konce století. 70–75 %. [Kino, IMAX](20.3.2016)

RYAN REYNOLDS DEFINITELY IS DEADPOOL!!!. Už v prvním Origins ukázal, že je super Wade Wilson (nikoliv to stvoření cosi, co z něj udělali) a nyní to rozjíždí naplno. Což znamená mraaaky nadávak, které ani neznáte, oplzlostí, násilí, sexu a opět nadávek. Faktem je, že tenhle film úctyhodně plyne od začátku až do konce a i když jsem si jako člověk nesnášející originy říkal, ať už to konečně střihnou do současnosti, v obou časových liniích se najde mnoho a mnoho vtipů na tělo a černočerného humoru, narážek na americkou popkulturu...přičemž zřejmě nikdo nepobere úplně všecko, parodování sebe sama, laškování s jednorožcem a v neposlední řadě bourání čtvrté stěny, které není nikterak nucené, nepřirozené ani repetetivní. Kdepak, tohle je prostě komiksový Deadpool se vším všudy a ačkoliv jsem se hodně bál, že nám nabušené trailery prozradí naprosto vše, není tomu tak a jednotlivé prodloužené scény mají co nabídnout i v konečném produktu, přestože je již správný fanoušek zčásti moc dobře zná. Jeden moudrý člověk kdysi řekl, že nejtěžší je napsat dobrou komedii. To ale není tenhle případ. Tohle je naprosto obscénní směsice přepálených gagů, které rozhodně nesednou kdekomu. Tohle bylo napsat ještě těžší. Pokud milujete Méďu, víte takřka do čeho jdete, to ale určitě víte i díky geniální promo kampani i tak a je to jedině dobře. Viděno v kině 3x...9/10...[10.2.2016_Předpremiéra_Cinestar Černý most](10.2.2016)

Zvláštní, když mě jakožto mega sarkastikovi na filmu nejvíc vadí hláškování. Není vždycky špatný, ale je ho prostě moc a zavánělo mi to trochu přeháněním. Ono někdy je lepší míň hlášek - ale fakt dobrejch - než hláška každou minutu, ale za každou cenu. No ale to jen tak na okraj ke kritice. Jinak si není moc na co stěžovat, Reynolds si napravil (osobní) reputaci za Green Lanterna konečně v roli superhrdiny, co má koule. A Ed Skrein byl jako záporák stejně dobrej, možná se mi líbil i o trochu víc. Flashbackovské vyprávění byl asi nejlepší nápad filmu, příběh Wadea ještě před zdeadpoolováním mě dokonce zajímal ještě víc, než když už měl superschopnosti. Palec hore.(21.5.2017)

• Morien

Nezdá se mi nic svěžího na tom identifikovat všechna klišé a potom je nudně a klišovitě použít. Možná kdyby někdo strojem času přenesl Tarantina z roku 1994 do současnosti, aby to napsal a odrežíroval, tak bych byla spokojená. Nejdřív mu zašili pusu a teď zase nesklapne, ach jo, proč takové létání mezi extrémy (a tohle je poznámka obecného charakteru, ne k tomu kecání). Plus mi přijde, že je silně cítit, jak tvůrci nedostali víc peněz, aby zrealizovali všechno, co by se jim líbilo.(5.8.2016)

• - Spoiler: Pri scéne na moste, keď si Deadpool (Ryan Reynolds), odsekol ruku a padal do smetiarskeho auta, bolo zhora vidieť, že spadol na brucho, no po strihu už ležal na chrbte. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Wade (Ryan Reynolds) nechá vybouchnout celou Francisovu laboratoř pomocí obyčejné sirky a malého vývodu na proudění kyslíku. To je hloupost, protože kyslík sám o sobě není hořlavý. (holyterry)

• - Deadpool (Ryan Reynolds) za celý film pronese několik narážek na jiné filmy. Objeví se zde narážky na filmy: Wolverine (2013), Avengers (2012), X-Men (2000), 96 hodin (2008), Green Lantern (2011) a mnoho jiných. (UncleMorty)