X-Men: Deadpool

(pracovní název)

• Kanada

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

KONEČNĚ natočil někdo film z X-Menovského univerza, který má vtip, nebere se tolik vážně a překvapivě reaguje i sám na sebe. Je to opravdu oživení jak sviňa, přece jen, člověku dochází, že superhrdinové řeší tu více, tu méně obdobné věci. Mínus Deadpoola je bohužel ten, že přes jeho hláškování a fuckování si nejsme úplně jisti, jestli alespoň tu lásku myslí naprosto upřímně a vážnější momenty nemají takovou účinnost. Leč na dvojku už půjdu do kina!! 90%.(29.8.2017)

Koukat se na Deadpoola je trochu jako jít po Václaváku s ožralým kámošem, který si stoupne uprostřed chodníku a začne chcát. Každých deset vteřin zařve: BACHA MÁM V RUCE PTÁKA!, což je nejdřív docela funny, ale pak se to stane krapet předvídatelné a únavné. Deadpool je odlišný ne tím, že by se tolik od ostatních superheroes lišil, ale tím, že odlišnost neustále tematizuje a sype divákům do ksichtu. Jinak je úplně stejně průhledný jako CapAm, jen tam, kde se kapitán chová jako Dušín, se Deadpool nutně zachová vždy jako kokot. Je to prostě modelový návrat potlačeného. Marvel tak dlouho odsouval násilí, vulgaritu a sex ze svých filmů, až vzniklo dost materiálu na Deadpoola, který ukázkově zaplňuje všechny díry (pěstí). Funguje to jako objednávkový fan service a lubrikant pro další X-Meny, kde se určitě nebude klít a masturbovat. A stejně tak pro celé marvelovské univerzum, ať už za ním stojí kdokoli. Neberte to špatně - hlášky jsou bezva, akce fajn. Ale pod pozlátkem frků vo korektnosti a honění péra je v jádru úplně stejně jalová romantická story se špatným padouchem (Ed Skrein = lame), jako v případě mnoha dalších komiksáků. Deadpool vydělává na tom, že na svoje slabiny poukáže, ale výsledkem není tak zábavná a soudržná podívaná jako Strážci galaxie, ale spíš zmateně kličkující přešívka, která svoje slabiny maskuje pubertálními výstřelky. Jen to z mého pohledu nefunguje jako film, ale spíš jako fanboyovská směsice gagů s proměnlivou úrovní. S rostoucí stopáží roste i pocit, že film jede na automat a na jeden dobrý gag vychrlí tří průměrné. Takže OK, beru, ale okouzlení Kick-Assem se neopakuje, Vaughn trotiž dovede chcát proti větru i bez toho, aby vám stokrát zdůraznil, že při tom drží v ruce ptáka a to se nedělá. Škoda, že mi není o 20 let míň. Jak správně poznamenal kolega Samohan Řepák: byl by to nejlepší film, co jsem kdy viděl. Tohle musím v tradici českého filmu překřtít na SUPERHRDINSKI FILM. [60%](10.2.2016)

Po prvním shlédnutí traileru jsem Deadpoolovi moc nevěřil. Nicméně zdejší hodnocení mě vysloveně vytáhlo do kina, abych se nakonec sám přesvědčil. Výsledek je takovej, že Deadpool přesně splnil, pro co byl určenej. První chvíle sice byly dost rozpačitý. Po půl hodině jsem nic moc nevěděl, co si o filmu myslet, ale jakmile Deadpool rozjel trojboj v hláškované, neměl konkurenci a sypal to ze sebe jak bábovičky písek. V tu chvíli jsem si užíval naprosto boží narážky na všechny možný a nemožný postavy superhrdinského univerza a přemýšlel nad tím, jestli takovej film někdo za dvacet, třicet let ocení. Ve výsledku je to stejně ale jedno, protože tržby se tvoří teď a tady a ty v tuhle chvíli mluví za vše.(18.2.2016)

Deadpool měl skvělou kampaň a dodal přísliby, které se daří naplnit jen na základní úrovni. Můžeme si říct, že ten film dodává to, co slíbil, dodává to ale způsobem šetřivé hospodyňky, která lakonicky kupuje suroviny na skromnou večeři a nepřihodí do košíku ani o žvejkačku navíc. Deadpool působí mechanicky, chtěně a ani na chvilku živelně. Dějově jde o dvacetiminutový kraťas proložený hodinou a čtvrt flashbacků, co budují rutinní romantický příběh, který se překvapivě bere smrtelně vážně. A na něj jsou navěšena povinná boření čtvrté zdi. Nekonečně dlouhé build-upy na vtipy, které čekáme od první vteřiny ať už kvůli odhadnutelnosti, nebo že vlastně byly všechny v trailerech, jsou sice třešinka na dortu, ten dort ale není kdovíjak skvělý a zbývá otázka, jestli si ho má smysl objednávat právě jen kvůli té třešince, která sama o sobě taky nenavodí zrovna extázi. Deadpool za mě prošel, ale s těma nejodřenějšíma ušima.(9.2.2016)

„ZASRANEJ MUTANT!…“ /// Hláškující magor, kterýho prostě musím mít rád, páč je tvrdej (všude) a není to hrdina. Navíc je zase od dob Joe Hallenbeckas někým v akčním světě prdel! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přesvědčím se, že nezáleží na obličeji, ale na tom, kdo si na něj sedne. 2.) Rád paroduju. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ *(4.5.2016)

• - Ryan Reynolds (Deadpool) není jediný, kdo se zapletl s komiksovým světem. Morena Baccarin (Vanessa) propůjčila hlas Talia Al-Ghul, jedné z nejrozpolupnějších postav DC Comics. Jednalo se o filmy Batmanův syn (2014) a Batman: Bad Blood (2016). Hlas taktéž propůjčila počítači z budoucnosti v seriálu The Flash (od r. 2014) a své působení v konkurenční komiksové scéně prozatím končí v seriálu Gotham (od r. 2014), kde ztvárnila doktorku Leslie Thompkins. (Veskoslav)

• - Ve filmu je celkem mezi 800 a 900 trikovými záběry, což je přibližně polovina toho, kolik potřeboval například Batman v Superman (2016). (Hepy13)

• - Ryan Reynolds si po konci natáčení nechal kostým Deadpoola. (fallanga)