X-Men: Deadpool

• Kanada

• Nizozemsko

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

Může být nějaký film zábavný de facto jen kvůli skvělému a zvlčilému humoru, skvělé akci a.... A moment, co bych vlastně chtěl od eRkové parafráze na komiksové blockbustery víc? Deadpool je boží i v komiksech, tady je skvělý a neskutečně doufám, že se jeho cameo objeví v některém z vážně laděných x-manovských filmů. A teď bych měl v tomhle komentáři psát o tom, co všechno se mi líbilo, čemu jsem se zavile potlemoval a kde by se hodilo dosadit Vesmírnou vydra chapadlama... Ale nechce se mi, bylo by to zbytečné a tak vůbec.(28.2.2016)

Film je to dobrý. Zápletka v pohodě, hezké vyprávění, fajn rvačky, několik dobrých hlášek. Že bych se při tom ale trhala smíchy, to se říct nedá. A z toho jsem trošku zklamaná, protože právě to bych čekala. Na druhou stranu jsem dostala originální love story, která sice nebyla až tak romantická, ale stejně měla něco do sebe. 3,5*(19.2.2016)

Za mě trochu rozpačité pocity. Po stránce humoru a zábavy Deadpool splňuje přesně to, co slíbil, ale akční stránka je bohužel průměrná a příliš se ji nedočkáme. Nejen, že jde místy dost vidět slabší rozpočet, ale kamera je tak chaotická, že si nováček Miller může podat ruce s Megatonem. Rychlý střih zkrátka kazí dojem a je tak špatný, že člověk pořádně ani nezaznamená krev,což já pokládám za velké mínus. ( Trailer sestříhaný čistě/ film špatně). Záporák je průměrný, ale to je u Marvelu klasika. Lehce mne iritovala i častá retrospekce. Chvála patří svůdné Moreně Baccarin a spousta narážek na všemožné filmy ať se jedná o frančízu X-menu, tak padne slovo i o Taken či Bladeovi. Potěší i stylové úvodní titulky a nebvyklá potitulková scéna:) Nevím zda jsem nebyl správně naladěný, ale necítil jsem to správné vzrůšo a adrenalin, jaké u podobných filmů obvykle zažívám, proto tedy dám Deadpoolu ještě jednu šanci. Do kina se tedy vyplatí vyrazit, ale kdo zhlédl trailer více než 2x, příliš věcí ve filmu Vás nepřekvapí. Něco nad 70%(11.2.2016)

Koukat se na Deadpoola je trochu jako jít po Václaváku s ožralým kámošem, který si stoupne uprostřed chodníku a začne chcát. Každých deset vteřin zařve: BACHA MÁM V RUCE PTÁKA!, což je nejdřív docela funny, ale pak se to stane krapet předvídatelné a únavné. Deadpool je odlišný ne tím, že by se tolik od ostatních superheroes lišil, ale tím, že odlišnost neustále tematizuje a sype divákům do ksichtu. Jinak je úplně stejně průhledný jako CapAm, jen tam, kde se kapitán chová jako Dušín, se Deadpool nutně zachová vždy jako kokot. Je to prostě modelový návrat potlačeného. Marvel tak dlouho odsouval násilí, vulgaritu a sex ze svých filmů, až vzniklo dost materiálu na Deadpoola, který ukázkově zaplňuje všechny díry (pěstí). Funguje to jako objednávkový fan service a lubrikant pro další X-Meny, kde se určitě nebude klít a masturbovat. A stejně tak pro celé marvelovské univerzum, ať už za ním stojí kdokoli. Neberte to špatně - hlášky jsou bezva, akce fajn. Ale pod pozlátkem frků vo korektnosti a honění péra je v jádru úplně stejně jalová romantická story se špatným padouchem (Ed Skrein = lame), jako v případě mnoha dalších komiksáků. Deadpool vydělává na tom, že na svoje slabiny poukáže, ale výsledkem není tak zábavná a soudržná podívaná jako Strážci galaxie, ale spíš zmateně kličkující přešívka, která svoje slabiny maskuje pubertálními výstřelky. Jen to z mého pohledu nefunguje jako film, ale spíš jako fanboyovská směsice gagů s proměnlivou úrovní. S rostoucí stopáží roste i pocit, že film jede na automat a na jeden dobrý gag vychrlí tří průměrné. Takže OK, beru, ale okouzlení Kick-Assem se neopakuje, Vaughn trotiž dovede chcát proti větru i bez toho, aby vám stokrát zdůraznil, že při tom drží v ruce ptáka a to se nedělá. Škoda, že mi není o 20 let míň. Jak správně poznamenal kolega Samohan Řepák: byl by to nejlepší film, co jsem kdy viděl. Tohle musím v tradici českého filmu překřtít na SUPERHRDINSKI FILM. [60%](10.2.2016)

Wade nekecal, je to love story. Naštěstí. Jako střelená komedie/parodie se totiž Deadpool dobrovolně shazuje desítkami popkulturních narážek, kvůli kterým mu na několika místech hrozí, že se stane jen instantní rychlokvaškou. Pokaždé ale včas utáhne závity, humor úspěšně zabalancuje na hraně nejtriviálnější prepubertální rozjívenosti a všechno je zase fajn. Bez kouzelné Moreny by to ale nešlo. První opravdové odtržení od seriálových světů jí svědčí přímo náramně a zatímco všichni se při nečekaně obřím finančním úspěchu červeného šílence klaní hlavně Reynoldsovi, já tenhle úspěch přeju zejména jí.(16.2.2016)