X-Men: Deadpool

(pracovní název)

• Kanada

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

Z malého/bezvýznamného štěku ve Wolverinovi rovnou do první ligy? Tohle srazilo všechny odborníky (přes kvalitu - kritiky, ano :) - i tržby) do kolen. Nevěřil jsem, že ten film může fungovat. Obavy z roztříštěnosti filmu do jednotlivých vtipných scén se ale nenaplnily a to halvně díky skvěle zvolené struktuře vyprávění. Deadpool ale hlavně láká diváky na specifický humor (kdo sledoval internet, sociální sítě a plakáty okolo Deadpoola, ten ví...) a tady nabírá film opravdu na obrátkách. Je tu hromada narážek na jiné filmy, na Wolverina, na Xmeny, na casting filmů... a pak je tu tuna sexistických vtipů, které pobaví většinou největší pr*sata v sále (a jejich partnerky, co se smějí také všemu:)). Když nad tím zpětně přemýšlím, většina těchto "Im touching myself tonight" vtipů je vlatně zbytečná a film by fungoval i bez nich (a jejich kvalita je neuvěřitelně různorodá). Sečteno podtrženo, tohle je jiná komiksárna, sprostá, odvážná a procenty hodně nadhodnocená, ale i přesto zábavná! PPS: je to vlastně správně, aby si film uvědomoval sám sebe a kritizoval okolní universa nebo obsazení rolí?:) To už je na jinou diskuzi... PS: jsem sám zvědav, co ještě se z prvního Wolverina "odřízne" vzhledem k tomu, že Deadpool má svůj restart, Gambita čeká to samé...(15.2.2016)

• Morien

Nezdá se mi nic svěžího na tom identifikovat všechna klišé a potom je nudně a klišovitě použít. Možná kdyby někdo strojem času přenesl Tarantina z roku 1994 do současnosti, aby to napsal a odrežíroval, tak bych byla spokojená. Nejdřív mu zašili pusu a teď zase nesklapne, ach jo, proč takové létání mezi extrémy (a tohle je poznámka obecného charakteru, ne k tomu kecání). Plus mi přijde, že je silně cítit, jak tvůrci nedostali víc peněz, aby zrealizovali všechno, co by se jim líbilo.(5.8.2016)

KONEČNĚ natočil někdo film z X-Menovského univerza, který má vtip, nebere se tolik vážně a překvapivě reaguje i sám na sebe. Je to opravdu oživení jak sviňa, přece jen, člověku dochází, že superhrdinové řeší tu více, tu méně obdobné věci. Mínus Deadpoola je bohužel ten, že přes jeho hláškování a fuckování si nejsme úplně jisti, jestli alespoň tu lásku myslí naprosto upřímně a vážnější momenty nemají takovou účinnost. Leč na dvojku už půjdu do kina!! 90%.(29.8.2017)

Najsviežejší komiksový závan dekády. Drzo ale sebavedomo kráčajúci proti zabehnutým bezpečným cestičkám Marvelu, chytro a so znalosťou univerza svojho pôvodu, neberúc sa vážne a pritom s prehľadom schovávajúc do vačku všetko, čo sa vážne berie. Úprimne, s premyslene zostrihanou (!) a precítenou dramatickou linkou, prvotriednymi hláškami, skvelou a prehľadnou akciou. A bez otravných digitálnych hovadín. Komiksovka za menej pežazí, ale s o to väčším srdcom od jej stvoriteľov. Možno časom zvýšim na 5*, s druhým zhliadnutím nadšenie rastie.(9.8.2016)

Ryan Reynolds, co by žoldák a rádoby super hrdina v červeném elasťáku, namísto zeleného. S celkem snadno předvídatelným scénářem a s několika vtípky, které ušly. Jde zcela mimo standardní X-Menovskou linku. Na druhou stranu film hezky odsýpá je pořádně drsný a nenudí. Takže známku dávám, tak akorát.(18.9.2016)

• - Nápis: "S velkou silou, přichází velká nezodpovědnost" odkazuje na slavnou větu ze Spidermana: "S velkou silou, přichází velká zodpovědnost". Kvůli podobnost se Spiermanem bývá Deadpool nazýván jSpidermanem na cracku. (Maulincio)

• - Obrázek, který Deadpool (Ryan Reynolds) kreslí, se uplně neshoduje s obrázkem, který se objeví v úvodních titulcích. (Maulincio)

• - Je to první film od Marvelu, který je přístupný od 15 let. Po úspěchu Deadpoola oznámil Fox že další film s Wolverinem bude mít také označení R. (StanleyCZ_)