X-Men: Deadpool

• Kanada

• Austrálie

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

Otázku zda-li se Smrtící bazén opravdu tolik povedl jak hlásá hodnocení jsem si už konečně zodpověděl a to jak jinak než přímo návštěvou nejbližšího Cinestaru. Ano, Deadpool je výbornej. Superhrdinské filmy se dostaly do slepé uličky stejně jako Star Treky a podobné záležitosti. Vždycky a všude se prakticky řeší záchrana světa a přitom stačilo rozehrát daleko menší zápletku a hlavně přidat neskutečnou porci humoru. Ryana Reynoldse zrovna dvakrát nemusím, tak tady skutečně zaválel. Zajímavý je rozhodně i záporák. A ústřední kočka je fakt kočka. Zkrátka od úvodních titulků se rozjede nadsázka, která vymete zatuchlé kouty popcornové zábavy a nastaví nová pravidla. Nebudu zmiňovat že kdysi už něco podobného předvedl Matthew Vaughn a taky z toho byli všichni na větvi. Potom zaválel s parodií na Jamese Bonda a zase se to všem líbilo. Jde prostě o to mít nápady a dát do projektu obrovskou dávku srdce. Nepodcenit délku přípravy a výsledek se dostaví. A to takový že vznikne po delší době zase zábavný film, který si divák s chutí pustí kdykoliv znovu. 90%(4.3.2016)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $363,070,709Tržby Celosvetovo $783,112,979Tržby za predaj Blu-ray v USA $70,676,805Tržby za predaj DVD v USA $36,667,103║ a máme tu prekvapenie roka 2016, Ryan Reynolds z tuctových "drevených" úloh sa konečne poriadne našiel a žiary vo svojej životnej úlohe a ponúka bohatú paletu hlášok v sprievode z bláznivou akciou, dejovo jednoduché ale maximálne účelové, dravé a správne drsné, miestami priam excelentná zábavnosť, maškrta ktorá dala značke Marvel nový lesk /videl v kine: 100%/(14.2.2016)

Nejvíc si cením toho, že amíci jsou schopný inovace i v rámci subžánru "superhrdina", protože takový svěží vánek potřebuje po práci každá běžnými starostmi unavená mysl. Film, který se už od úvodních titulků evidentně nebere vážně, dokáže pobavit a pokud od filmu nečekáš, že snese zlaté vejce, budeš odcházet uspokojen.(24.2.2016)

Je to fajn a v jádru strašně sympatické, takže tomu ve výsledku nelze nepřát úspěch. ALE! Deadpool vždycky stavěl na tom, že jediným opravdovým stropem je představivost jeho tvůrců. Proto jsou komiksy tak utržené ze řetězu, ďábelsky rychlé a dokáží pohltit a bavit každým panelem. Problém Deadpoola ve filmu je logicky v tom, že tady se představivost tvůrců svazovala nízkým rozpočtem a na výsledném tvaru je to bohužel hrozně vidět. Dvě velké akční scény, z toho jedna roztažená vlastně na polovinu filmu prostřiháváním na flashbacky, které nikoho nezajímají a ani nebudují plnotučný příběh. Vše je hrozně obvious, bez zvratů, a tak zbývá jen nabuzený Reynolds, který bude s maskou vždycky zábavnější než bez ní. ALE! Je to opravdu strašně sympatické a když se šlape naplno, těžko tomu cokoli vyčítat. Obzvlášť když se slabiny nebojí autoři přiznat a házet je za hlavu. Příště (obzvlášť vzhledem k příslibu po titulcích) už to ale chce těch 100 míčů v budgetu. Pokud jsme si kvůli plnohodnotnému superior sequelu museli projít obstojným, výchozímu materiálu věrným prvním kolem bez překvapení, pak asi budiž a jen houšť!(11.2.2016)

Deadpool měl skvělou kampaň a dodal přísliby, které se daří naplnit jen na základní úrovni. Můžeme si říct, že ten film dodává to, co slíbil, dodává to ale způsobem šetřivé hospodyňky, která lakonicky kupuje suroviny na skromnou večeři a nepřihodí do košíku ani o žvejkačku navíc. Deadpool působí mechanicky, chtěně a ani na chvilku živelně. Dějově jde o dvacetiminutový kraťas proložený hodinou a čtvrt flashbacků, co budují rutinní romantický příběh, který se překvapivě bere smrtelně vážně. A na něj jsou navěšena povinná boření čtvrté zdi. Nekonečně dlouhé build-upy na vtipy, které čekáme od první vteřiny ať už kvůli odhadnutelnosti, nebo že vlastně byly všechny v trailerech, jsou sice třešinka na dortu, ten dort ale není kdovíjak skvělý a zbývá otázka, jestli si ho má smysl objednávat právě jen kvůli té třešince, která sama o sobě taky nenavodí zrovna extázi. Deadpool za mě prošel, ale s těma nejodřenějšíma ušima.(9.2.2016)

• - Je to první film od Marvelu, který je přístupný od 15 let. Po úspěchu Deadpoola oznámil Fox že další film s Wolverinem bude mít také označení R. (StanleyCZ_)

• - Herečka Olivia Munn odmítla roli Copycat. Místo ní ve stejném univerzu usilovala o roli Psylock, kterou získala a zahrála si ji v X-Men: Apokalypsa (2016). (hansel97)

• - Deadpool (Ryan Reynolds) za celý film pronese několik narážek na jiné filmy. Objeví se zde narážky na filmy: Wolverine (2013), Avengers (2012), X-Men (2000), 96 hodin (2008), Green Lantern (2011) a mnoho jiných. (UncleMorty)