X-Men: Deadpool

(pracovní název)

• Kanada

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

Tento film ma strašne nezaujímal... a nakoniec som si ho veľmi užil a keď sa nad tým tak zamyslím, uvedomujem si, že chýbal len takýto malý kúsok a napálil by som mu rovnú stovku. Najviac ma potešilo, že do nemalej miery ide o tímovku, nakoľko podarený Deadpool má k dispozícii dvoch mimoriadne atypických X-Menov, ktorých som si okamžite zamiloval. Akcia je super, pesničky sú super, nápady sú super a drzé a ďalším milým a nečakaným prekvapením je svojím spôsobom SERIÓZNA a vskutku úprimne dojemná romantická linka. Tlieskam a som nadšený. Komiks som nikdy nečítal a ani ma nezaujíma.(15.11.2016)

Když už comics, tak něco takového. Drsného, vtipného, eRkového, oprsklého, cynického. Čas od času se osmělí někdo, kdo příjemně překvapí. Vesměs někdo neznámý. A já tahle dospělejší ražení můžu. Tvůrci si tak utahují ze sebe, ze žánru i z lecčeho dalšího. A na diváka neustále pomrkávají. Ukecaný antihrdina Deadpool by se měl jmenovat spíš Deadcool. Je úplně jiný než jeho dušínový kolegové ze studia. Doma má sexy kost, je žoldák a má rakovinu v pokročilém stadiu. Proto u něj vyhrál speciální program, který mu dává jakous takous naději. Jenže se něco pokálí a z našeho hrdiny se stává „avokádo, které mělo sex se starším avokádem“. Mladší brácha Freddyho Kruegera se hodlá pomstít. A dostat se znovu do kalhotek své milé, kterou před „zákrokem“ opustil. Energický Ryan Reynolds (konečně se tenhle kořen trefil) a debutující režisér Tim Miller si dělají, co chtějí. Drží se předlohy, volí nechronologického vyprávění, ale jsou dynamičtí a mají solidní tempo (jen tedy závěr lehce drhne). I při romantických chvílích jsou suverénní, při střílení si z diváka a postav ještě víc (romantické sbližování těch dvou začíná výčtem toho, jak kruté měli dětství). Herci si své role užívají, ač to prso Giny Carano ukázat mohli, režisér snímku se v úvodních titulcích představuje jako přeceněný blb, přitom má otěže pevně v rukou, dokonale zvládá hravou zkratku, nešetří se strefováním do jiných filmů (osobně mi nejvíc sedlo asi 127 hodin) nebo hereckých kolegů (tady zase vede asi Liam Neeson). Deadpool splnil, co si předsevzal, nebojme se toho ani příště!!(20.3.2016)

Po prvním shlédnutí traileru jsem Deadpoolovi moc nevěřil. Nicméně zdejší hodnocení mě vysloveně vytáhlo do kina, abych se nakonec sám přesvědčil. Výsledek je takovej, že Deadpool přesně splnil, pro co byl určenej. První chvíle sice byly dost rozpačitý. Po půl hodině jsem nic moc nevěděl, co si o filmu myslet, ale jakmile Deadpool rozjel trojboj v hláškované, neměl konkurenci a sypal to ze sebe jak bábovičky písek. V tu chvíli jsem si užíval naprosto boží narážky na všechny možný a nemožný postavy superhrdinského univerza a přemýšlel nad tím, jestli takovej film někdo za dvacet, třicet let ocení. Ve výsledku je to stejně ale jedno, protože tržby se tvoří teď a tady a ty v tuhle chvíli mluví za vše.(18.2.2016)

Neříkám, že mi hláškovací postava Deadpoola nebo ksicht Ryana Reynoldse sedl úplně dokonale, ani že mi všech 1000 vtípků přišlo vtipných, ale tohle je v době kdy se masy hrnou do kin na plochý, nenápaditý, okoukaný, najisto výdělečný akční mrdky, nenatočíš pomalu nic drzýho a nekřesťanskýho za pořádný prachy, komiksovej boom kolikrát už sakra nudí... tak tohle je prostě skvělá kapka živý vody. A já mám velkou radost, že to zválcuje pokladny kin po celý planetě (s výjimkou tam kde to neprojde přes cenzuru), protože to je jednoznačnej signál, že chceme točit i filmy pro dospělý, jazykem co nás mluví většina a s ujetym humorem, co má kurva beztak tolik z vás. Jo, chceme i NEKOREKTNÍ filmy pro lidi co nejsou nudný upjatý píči.(17.2.2016)

Z malého/bezvýznamného štěku ve Wolverinovi rovnou do první ligy? Tohle srazilo všechny odborníky (přes kvalitu - kritiky, ano :) - i tržby) do kolen. Nevěřil jsem, že ten film může fungovat. Obavy z roztříštěnosti filmu do jednotlivých vtipných scén se ale nenaplnily a to halvně díky skvěle zvolené struktuře vyprávění. Deadpool ale hlavně láká diváky na specifický humor (kdo sledoval internet, sociální sítě a plakáty okolo Deadpoola, ten ví...) a tady nabírá film opravdu na obrátkách. Je tu hromada narážek na jiné filmy, na Wolverina, na Xmeny, na casting filmů... a pak je tu tuna sexistických vtipů, které pobaví většinou největší pr*sata v sále (a jejich partnerky, co se smějí také všemu:)). Když nad tím zpětně přemýšlím, většina těchto "Im touching myself tonight" vtipů je vlatně zbytečná a film by fungoval i bez nich (a jejich kvalita je neuvěřitelně různorodá). Sečteno podtrženo, tohle je jiná komiksárna, sprostá, odvážná a procenty hodně nadhodnocená, ale i přesto zábavná! PPS: je to vlastně správně, aby si film uvědomoval sám sebe a kritizoval okolní universa nebo obsazení rolí?:) To už je na jinou diskuzi... PS: jsem sám zvědav, co ještě se z prvního Wolverina "odřízne" vzhledem k tomu, že Deadpool má svůj restart, Gambita čeká to samé...(15.2.2016)

• - Spoiler: Pri scéne na moste, keď si Deadpool (Ryan Reynolds), odsekol ruku a padal do smetiarskeho auta, bolo zhora vidieť, že spadol na brucho, no po strihu už ležal na chrbte. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Marvelovský Deadpool je mladší převzaný koncept záporné postavy Deathstroke z DC Comics. Spojitost mezi oběma najdeme už ve stejném příjmení Wilson. Oba jsou to žoldáci a bojují zbraněmi. Jediný větší rozdíl je v Deadpoolově schopnosti regenerace. (phoenixer)

• - Na rozdíl od filmu, byla pro čtenář Deadpoolova minulost a dokonce i obličej dlouhou dobu záhadou. Deadpool totiž ztratil paměť a vždy nosil masku. (Harroc)