X-Men: Deadpool

(neoficiální název)
  • Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 108 min

Po tom, co nás neúnavná marketingová kampaň dlouhé měsíce lákala na "jiný druh superhdiny", se nemohu vyhnout zklamání z toho, že je první Deadpoolův celovečerák vlastně poměrně nenápaditý, krotký a konzervativní. Dobře se to projevuje například v (inscenačně nijak omračujících) akčních scénách, kde sice teče krev a sekají se končetiny, ale střih a volené úhly záběrů se snaží tyto brutální detaily co možná nejvíc zakrýt. Mám Deadpoola rád jako postavu, ale sorry, oproti Vaughnovým Kingsmanům zatím hraje alespoň o ligu níž - a to nejen co se týče kreativity a určité drzosti, s jakou si oba filmy pohrávají se žánrovými klišé a diváckým očekáváním.(12.2.2016)

Za mě dobrý. Dost. Je to vlastně přesně to, co jsme chtěli vidět a co nám tvůrci slíbili. Párkrát jsem si sice řekl, že by to mohla být ještě větší divočina, ale celkem chápu, že napoprvé se magor jako Deadpool ještě musí krotit. Rozpočet nebyl nejvyšší, tvůrcům se to naštěstí daří většinu času dobře maskovat. Úvodní bitka v autech má koule a na konci sice už párkrát mizerné triky vykouknou, ovšem tou dobou už budete mít hlavního hrdinu tak rádi, že vám to bude jedno. Celé to je totiž hlavně o Deadpoolovi. Ten je přesně tím sympatickým hovadem, které ze sebe umí sypat šílené hlášky, užívat si zvráceně vtipné situace a krájet protivníky na kusy. Reynoldse i všechny za kamerou to evidentně baví a pochopili, že když nemají prostředky na comicsový blockbuster z první ligy, tak si ten svůj menší film musí alespoň užít a doufat, že se tohle nadšení přenese i na diváky. Povedlo se. Deadpoolovi by se dalo vytknout hodně, ale svou odzbrojující upřímností a radostí z toho, že vznikl a je přesně takový, jaký si ho Reynolds s Millerem vysnili, si vás nakonec bez problémů získá. Pokud vám tedy nevadí vtipy o masturbaci a nadprůměrný počet usekaných končetin.(15.5.2017)

• Arbiter

Chápu dobře, že se to celý odehrálo, protože týpek s ADHD psychicky neunesl, že vypadá jako John Malkovich..?(5.5.2016)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $363,070,709Tržby Celosvetovo $783,112,979Tržby za predaj Blu-ray v USA $57,852,095Tržby za predaj DVD v USA $25,083,304║ a máme tu prekvapenie roka 2016, Ryan Reynolds z tuctových "drevených" úloh sa konečne poriadne našiel a žiary vo svojej životnej úlohe a ponúka bohatú paletu hlášok v sprievode z bláznivou akciou, dejovo jednoduché ale maximálne účelové, dravé a správne drsné, miestami priam excelentná zábavnosť, maškrta ktorá dala značke Marvel nový lesk /videl v kine: 100%/(14.2.2016)

Hned na úvod musím říct, že jsem mírně zklamaný, nebo, lépe řečeno, nejsem až tak nadšený, jak jsem doufal, že budu. Velmi mě mrzí především absence nějakého širšího dějového rámce (film je skutečně pouze strohá origin story, jemně okořeněná nelineárním vyprávěním, kde ohromnou část děje zabírá jedna lapálie na dálnici), oproti očekáváním výrazně menší počet akce a na můj vkus vlastně i docela dost velké rozčačování z toho, že na každou scénu, která je čistě prdel (a že jich je míň, než bych čekal) připadá scéna, která není prdel ale vůbec (a že jich je nepříjemně mnoho). Vypíchnout naopak musím precizní scénář, plný narážek, referencí, easter egů a samozřejmě prolomení 16 stěny, naprosto skvělý střih a technické řešení akce jako takové (především prvních cca dvacet minut filmu je jako z jiného světa, zbytek filmu se jim bohužel nezvládne ani přiblížit) a samozřejmě Reynoldse, který si tady plní vlhké sny jako na běžícím pásu. Jo a Morena Baccarin je HOT HOT HOT SEXY SHIT FUCK MOC SEXY(13.2.2016)

• - Collosus (Stefan Kapicic) je jediná postava, která se objevila v sérií X-Men. (tyzmrde)

• - Ryan Reynolds (Deadpool) není jediný, kdo se zapletl s komiksovým světem. Morena Baccarin (Vanessa) propůjčila hlas Talia Al-Ghul, jedné z nejrozpolupnějších postav DC Comics. Jednalo se o filmy Batmanův syn (2014) a Batman: Bad Blood (2016). Hlas taktéž propůjčila počítači z budoucnosti v seriálu The Flash (od r. 2014) a své působení v konkurenční komiksové scéně prozatím končí v seriálu Gotham (od r. 2014), kde ztvárnila doktorku Leslie Thompkins. (Veskoslav)

• - Tvorcovia filmu museli na poslednú chvíľu pred schválením projektu na pokyn štúdia 20th Century Fox znížiť rozpočet filmu o 7 až 8 miliónov dolárov. To si vyžiadalo za obeť aj niekoľko akčných scén – tvorcovia mali pôvodne v pláne aj motocyklovú naháňačku na diaľnici medzi Deadpoolom (Ryan Reynolds) a Ajaxom (Ed Skrien). Plánovali aj obrovskú prestrelku v treťom akte filmu, od ktorej museli upustiť. Taktiež postava Angel Dust (Gina Carano) nakoniec nahradila 3 iné pôvodne plánované postavy – Garrison Kane, Sluggo a Wire. (filip289)