X-Men: Deadpool

(pracovní název)

• Kanada

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

Deadpool mě příjemně překvapil. Ne post/pubertálním humorem, ten jsem spíš přežil. Ani ne roztomilou sebeuvědomělostí procesu vyprávění, neb ta patří k základní narativní výbavě současné zábavné fikce. S čím však Deadpool pracuje vskutku důmyslně, je výstavba osnovy jeho vyprávění. Časová pásma, odbočky, situace - staví na nenápadném variování účelně omezeného množství vzorců, takže i přes snahu diváka neustále překvapovat nakonec nepůsobí nestřídmě. Jo, na povrchu jde o romantický příběh na pozadí sebestředné komiksové parodie, ale výstavbou je to vlastně stará dobrá detektivka drsné školy. V lecčem klasičtější než mnohé z těch, které se k této tradici v posledních dekádách hlásí.(11.2.2016)

Ryan Reynolds, co by žoldák a rádoby super hrdina v červeném elasťáku, namísto zeleného. S celkem snadno předvídatelným scénářem a s několika vtípky, které ušly. Jde zcela mimo standardní X-Menovskou linku. Na druhou stranu film hezky odsýpá je pořádně drsný a nenudí. Takže známku dávám, tak akorát.(18.9.2016)

Bavil jsem se. Vic toho asi ani nejsem schopnej k filmu rict, ono po pravde receno, nebejt toho, ze se film nebere vazne a Deadpool je naprostej uchyl, kterej hazi jednu hlasku za druhou, to vse nastesti s Rkovou pristupnosti, tak toho o moc vic nenabizi. Akce je sice fajn a ocekavane krvava, ale nic, z ceho by si clovek vylozene sednul na prdel. Pribeh pak je naprosto tuctovej. Aspon, ze ty herci jsou sympataci. Celkove je sice videt nizsi rozpocet, ale triky nastesti nijak spatny nejsou. Takze za me spokojenost, bavil jsem se od zacatku do konce a o moc vic asi ani tvurcum neslo.(30.10.2017)

Svět nepotřebuje superhrdiny, svět potřebuje hlášky! Spoustu nekorektních krvavých hlášek. Takové, které šikovně balancují na hraně dětinské trapnosti a dospěláckého, přisprostlého urážení všech padouchů, ze kterých zrovna adrenalinem nadopovaný Deadpool dělá sekanou. Filmový marvelácký vesmír už dlouho volal po podobně vulgární komické postavě. Po sympaticky brutálním antihrdinovi, který by se se svojí proříznutou pusou nezastavil před ničím a před nikým, a jež by byl přesným opakem dušínovského Captaina Ameriky. Deadpool vždycky tak nějak tajně platil za ekvivalent naspeedovaného Jokera z konkurenční stáje DC, a jeho první plnohodnotný hollywoodský zářez tuto fandovskou teorii směle potvrzuje. A objeví se i X-Men! Takže všichni povinně natrénovat bránice a rozhodně vyražte do kina. A nezapomeňte si pláštěnky - červený. Stříká to po hektolitrech.(9.2.2016)

Viděno s dabingem a málem jsem se počůrala smíchy! Jsem ráda, že mám ve zvyku zůstávat v kině do konce závěrečných titulků, jelikož člověk nikdy neví, co tam na něj čeká za překvápko stejně jako tady. Začátek ve mně vzbudil nejen pocit pobavení ale i značnou nejistotu, jelikož podle úvodní písně jsem čekala, kdy se na obrazovce objeví Věrka Martinová. Naštěstí ne. No a pak to jelo. Že oplzlý humor? No asi ano, ale do takového filmu to prostě patří a jestli se pohybujete v podobném světě podsvětí tak váš styl vtipkování zřejmě nebude na úrovni řekněme zámeckého posezení na odpoledním čaji. Byla jsem překvapená, nečekala jsem takový nářez. Uděluji jednoznačnou pětihvězdu a jméno Tim Miller si budu pamatovat!(14.1.2018)

• - V úvodní scéně se Deadpool (Ryan Reynolds) podívá na hodinky, na kterých jsou vyobrazeny hlavní postavy animovaného seriálu Adventure Time (od r. 2010), konkrétně Finn, Jake a Princess Bubblegum. (Mufuck)

• - Kvůli násilí, nahotě a sprostým slovům se Deadpool nepromítal v Číně. Obvykle se Hollywood s cenzory nějak domluví a připraví pro tamější trh sestříhanou verzi. Tentokrát by prý ale muselo z filmu zmizet tolik materiálu, že by přestal dávat smysl. (Maulincio)

• - Je to první film od Marvelu, který je přístupný od 15 let. Po úspěchu Deadpoola oznámil Fox že další film s Wolverinem bude mít také označení R. (StanleyCZ_)