X-Men: Deadpool

• Kanada

• Austrálie

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

Za mě dobrý. Dost. Je to vlastně přesně to, co jsme chtěli vidět a co nám tvůrci slíbili. Párkrát jsem si sice řekl, že by to mohla být ještě větší divočina, ale celkem chápu, že napoprvé se magor jako Deadpool ještě musí krotit. Rozpočet nebyl nejvyšší, tvůrcům se to naštěstí daří většinu času dobře maskovat. Úvodní bitka v autech má koule a na konci sice už párkrát mizerné triky vykouknou, ovšem tou dobou už budete mít hlavního hrdinu tak rádi, že vám to bude jedno. Celé to je totiž hlavně o Deadpoolovi. Ten je přesně tím sympatickým hovadem, které ze sebe umí sypat šílené hlášky, užívat si zvráceně vtipné situace a krájet protivníky na kusy. Reynoldse i všechny za kamerou to evidentně baví a pochopili, že když nemají prostředky na comicsový blockbuster z první ligy, tak si ten svůj menší film musí alespoň užít a doufat, že se tohle nadšení přenese i na diváky. Povedlo se. Deadpoolovi by se dalo vytknout hodně, ale svou odzbrojující upřímností a radostí z toho, že vznikl a je přesně takový, jaký si ho Reynolds s Millerem vysnili, si vás nakonec bez problémů získá. Pokud vám tedy nevadí vtipy o masturbaci a nadprůměrný počet usekaných končetin.(15.5.2017)

Deadpool si vybral ideální čas, kdy se komiksové filmy ocitají na vrcholu a takřka dokonale zparodoval vše, s čím se v těchto filmech potýkáme. Hlavní postava je postpubertální machr v tom nejlepším slova smyslu, některé hlášky jsou zlato. Vůbec nevadí, že děj je vlastně nic moc a okolnosti filmového světa nejsou vysvětleny, prostě sledujete cool postavy a královsky se bavíte. 8/10(20.2.2016)

"Mám rakovinu jen v játrech, plicích, prostatě a mozku. Bez toho se obejdu." Nyní popírám sám sebe, když tvrdím, že Deadpool je přehláškovaný. Já totiž miluju hlášky, ale tady je jich strašně moc a přijde mi hrozně zbytečné, aby Wade reagoval hláškou na každý závan větru v Kambodži. Avšak to je jediná výtka, neboť vše ostatní bylo hrozně zábavné. Zejména Wadeovo soutěžení s Vanessou o to, kdo má podělanější život, mě hodně pobavilo. A taky jsem získal poučení, že mlácení kovového týpka do koulí nedoporučuje pět z pěti chirurgů a jeden opilý stomatolog. Taková informace jednou může mít cenu neporušené kosti.(18.5.2016)

• Wacoslav1

Já to vzdávám. Právě úporně přemejšlím proč k tomu aby byl dneska nějakej film hrozně khůl a fany tam musí pobíhat nějakej čurák v červených hadrech superhrdiny a žvanit tak infantilní sračky, že bych si nejradši od nějakýho čmouda z Islámskýho státu nechal nacákat do držky a pak vrazit kebuli mezi půlky, než se koukat na tenhle poklad. Kam se doprdele poděli hrdinové z masa a kostí? Kam se poděli akční scény bez těch zkurvených zpomalovaček, rádoby efektních záběrů a podobných vocasáren? A proč ještě nikdo kurvafix neutratil tu naprcanou bělici Eda Skřeta z posledního kurvýra a nechá tu homokládskou hubu srát se do dalších filmů? Tyto a další otázky mi patrně nebudou zoodpovězeny, protože já jsem prostě vyvrhel, to největší nekultivovaný hovado co nepochopí co je na tomhle vejškrabu tak super. Takhle já nepopírám, že chyba je nepochybně na mojí straně, protože já si holt nedokážu najít cestu do tohohle pro mě nepochopitelnýho světa, ale proč bych měl? Bude mi potom líp stát? Budu hrozně oblíben v kolektivu podobných s dobou jdoucích přicmrndávačů? Třeba jo, ale mě je to u prdele. 109 nejlepší film? ale tak určitě...15%(13.3.2016)

Očekávání naplněna. Deadpool je snovým projektem několika lidí a je to na něm zatraceně vidět, comicsová revoluce se nicméně nekoná. Vervu, se kterou v kinech řádil Kick-Ass nebo Kingsmani, tady bohužel nenajdete. Stejně tak nedojde na nějaké zásadní překvapení, rozhodně to ale neznamená, že by hrozila nuda. Naopak, Deadpool obdivuhodně funguje hlavně tam, kde byste to možná nečekali, jedná se totiž o vydařenou romanci, kterou neskutečně táhne Morena Baccarin. Právě díky ní film nemá moc hluchých míst a šlape i skrz slabší pokusy o humor. A jelikož má snaživý Reynolds kam (respektive za kým) směřovat, nemusí se jen potácet mezi uštěpačnými poznámkami a překvapivě dobrými akčními scénami. Takže jo, občas to skřípe a příběhově se jede podle učebnice, pořád je tu ale dost tref na to, abyste se v kině bavili. A to už od vynikajících úvodních titulků! (7/10)(9.2.2016)

• - Collosus (Stefan Kapicic) je jediná postava, která se objevila v sérií X-Men. (tyzmrde)

• - S Avengers spojuje film mimo Helicarrieru patřícího S.H.I.E.L.D.u i Bob (Rob Hayter), agent Hydry, kterého Deadpool (Ryan Reynolds), jako jediného ve finálním souboji, nezabije. (Maulincio)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)