X-Men: Deadpool

(neoficiální název)

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Romantický / Komedie

USA, 2016, 108 min

KONEČNĚ natočil někdo film z X-Menovského univerza, který má vtip, nebere se tolik vážně a překvapivě reaguje i sám na sebe. Je to opravdu oživení jak sviňa, přece jen, člověku dochází, že superhrdinové řeší tu více, tu méně obdobné věci. Mínus Deadpoola je bohužel ten, že přes jeho hláškování a fuckování si nejsme úplně jisti, jestli alespoň tu lásku myslí naprosto upřímně a vážnější momenty nemají takovou účinnost. Leč na dvojku už půjdu do kina!! 90%.(29.8.2017)

Očekávání naplněna. Deadpool je snovým projektem několika lidí a je to na něm zatraceně vidět, comicsová revoluce se nicméně nekoná. Vervu, se kterou v kinech řádil Kick-Ass nebo Kingsmani, tady bohužel nenajdete. Stejně tak nedojde na nějaké zásadní překvapení, rozhodně to ale neznamená, že by hrozila nuda. Naopak, Deadpool obdivuhodně funguje hlavně tam, kde byste to možná nečekali, jedná se totiž o vydařenou romanci, kterou neskutečně táhne Morena Baccarin. Právě díky ní film nemá moc hluchých míst a šlape i skrz slabší pokusy o humor. A jelikož má snaživý Reynolds kam (respektive za kým) směřovat, nemusí se jen potácet mezi uštěpačnými poznámkami a překvapivě dobrými akčními scénami. Takže jo, občas to skřípe a příběhově se jede podle učebnice, pořád je tu ale dost tref na to, abyste se v kině bavili. A to už od vynikajících úvodních titulků! (7/10)(9.2.2016)

"Mám rakovinu jen v játrech, plicích, prostatě a mozku. Bez toho se obejdu." Nyní popírám sám sebe, když tvrdím, že Deadpool je přehláškovaný. Já totiž miluju hlášky, ale tady je jich strašně moc a přijde mi hrozně zbytečné, aby Wade reagoval hláškou na každý závan větru v Kambodži. Avšak to je jediná výtka, neboť vše ostatní bylo hrozně zábavné. Zejména Wadeovo soutěžení s Vanessou o to, kdo má podělanější život, mě hodně pobavilo. A taky jsem získal poučení, že mlácení kovového týpka do koulí nedoporučuje pět z pěti chirurgů a jeden opilý stomatolog. Taková informace jednou může mít cenu neporušené kosti.(18.5.2016)

• JFL

"I'm too old for this shit." Filmový, ale stejně tak i komiksový "Deadpool" je vítezstvím marketingu a korporátní mašinérie, které se vydává za třeskutě frajerské, nekonformní a rebelantské dílo outsiderů. Nemalou zásluhu na tom má dlouholeté živení mýtu ratingové kategorie R (v případě komiksů M) jako domnělé značky radikálnosti a necenzurovanosti. Vážně je měřítkem kvality, jestli se ve filmu řekne pár sprosťáren a ukážou nějaké kapky krve? Fakt, že "Deadpool" se stal velkým kasovním trhákem stvrzuje leda tak uniformitu mainstreamu nového tisíciletí. V osmdesátkách či devadesátkách by byl jen jedním z desítek filmů s hubatými hláškami a pár akčními scénami, které se každý měsíc předháněly o pozornost teenagerů a dětí na pultech videopůjčoven.(19.1.2017)

Může být nějaký film zábavný de facto jen kvůli skvělému a zvlčilému humoru, skvělé akci a.... A moment, co bych vlastně chtěl od eRkové parafráze na komiksové blockbustery víc? Deadpool je boží i v komiksech, tady je skvělý a neskutečně doufám, že se jeho cameo objeví v některém z vážně laděných x-manovských filmů. A teď bych měl v tomhle komentáři psát o tom, co všechno se mi líbilo, čemu jsem se zavile potlemoval a kde by se hodilo dosadit Vesmírnou vydra chapadlama... Ale nechce se mi, bylo by to zbytečné a tak vůbec.(28.2.2016)

• - Na rozdíl od filmu, byla pro čtenář Deadpoolova minulost a dokonce i obličej dlouhou dobu záhadou. Deadpool totiž ztratil paměť a vždy nosil masku. (Harroc)

• - Deadpool (Ryan Reynolds) za celý film pronese několik narážek na jiné filmy. Objeví se zde narážky na filmy: Wolverine (2013), Avengers (2012), X-Men (2000), 96 hodin (2008), Green Lantern (2011) a mnoho jiných. (UncleMorty)

• - Spoiler: Jedná se o první film z X-Men univerza, kde se neobjevuje Wolverine. (LizianShaw)