X-Men: Deadpool

• Kanada

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 2016, 108 min

• Morien

Nezdá se mi nic svěžího na tom identifikovat všechna klišé a potom je nudně a klišovitě použít. Možná kdyby někdo strojem času přenesl Tarantina z roku 1994 do současnosti, aby to napsal a odrežíroval, tak bych byla spokojená. Nejdřív mu zašili pusu a teď zase nesklapne, ach jo, proč takové létání mezi extrémy (a tohle je poznámka obecného charakteru, ne k tomu kecání). Plus mi přijde, že je silně cítit, jak tvůrci nedostali víc peněz, aby zrealizovali všechno, co by se jim líbilo.(5.8.2016)

Svět nepotřebuje superhrdiny, svět potřebuje hlášky! Spoustu nekorektních krvavých hlášek. Takové, které šikovně balancují na hraně dětinské trapnosti a dospěláckého, přisprostlého urážení všech padouchů, ze kterých zrovna adrenalinem nadopovaný Deadpool dělá sekanou. Filmový marvelácký vesmír už dlouho volal po podobně vulgární komické postavě. Po sympaticky brutálním antihrdinovi, který by se se svojí proříznutou pusou nezastavil před ničím a před nikým, a jež by byl přesným opakem dušínovského Captaina Ameriky. Deadpool vždycky tak nějak tajně platil za ekvivalent naspeedovaného Jokera z konkurenční stáje DC, a jeho první plnohodnotný hollywoodský zářez tuto fandovskou teorii směle potvrzuje. A objeví se i X-Men! Takže všichni povinně natrénovat bránice a rozhodně vyražte do kina. A nezapomeňte si pláštěnky - červený. Stříká to po hektolitrech.(9.2.2016)

Film je to dobrý. Zápletka v pohodě, hezké vyprávění, fajn rvačky, několik dobrých hlášek. Že bych se při tom ale trhala smíchy, to se říct nedá. A z toho jsem trošku zklamaná, protože právě to bych čekala. Na druhou stranu jsem dostala originální love story, která sice nebyla až tak romantická, ale stejně měla něco do sebe. 3,5*(19.2.2016)

98. najobľúbenejší film?? Nechce sa mi veriť vlastným očiam. Ak niečo neznášam, tak sú to ukecané postavy, ktorým klepe huba v jednom kuse a myslia si, že trúsia vtipné hlášky. Mne tie Deadpoolove kecy nesedeli a hlášky nebavili. Veľký problém som mal s predstavením Wilsona(Deadpoola) v úvodnej scéne s donáškou pizze. To má byť sympatický chlapík? Chlapík, ktorému má divák fandiť? Okrem toho, že R. Reynoldsa nijako zvlášť nemusím, je nám predstavený ako nesympatický a namyslený frajer. Film ma lákal vysokým hodnotením, ale ešte viac spojitosťou so sériou X-men. Prvých 20 minút som sa vážne nevedel naladiť , zlepšilo sa to až s príchodom a zistením rakoviny. Asi najviac mi sedel akčný záver a súboj oceľového muža s "Big woman". Akčné scény sú na super úrovni, to sa musí nechať a pochválim i vkusný a kvalitný soundtrack. Neviem, či si film získal divákov prílišnou brutalitou , ale v porovnaní si Singerivými X-menmi, je tu krvi 10x viac. To však ešte neznamená, že je to 10x lepší film. Najväčším sklamaním je jednoducho hlavná postava, ktorá je mi absolútne nesympatická, preto moje hodnotenie nie je a nebude vyššie ako priemer. Slabé tri hviezdy. 50%.(13.11.2016)

Z malého/bezvýznamného štěku ve Wolverinovi rovnou do první ligy? Tohle srazilo všechny odborníky (přes kvalitu - kritiky, ano :) - i tržby) do kolen. Nevěřil jsem, že ten film může fungovat. Obavy z roztříštěnosti filmu do jednotlivých vtipných scén se ale nenaplnily a to halvně díky skvěle zvolené struktuře vyprávění. Deadpool ale hlavně láká diváky na specifický humor (kdo sledoval internet, sociální sítě a plakáty okolo Deadpoola, ten ví...) a tady nabírá film opravdu na obrátkách. Je tu hromada narážek na jiné filmy, na Wolverina, na Xmeny, na casting filmů... a pak je tu tuna sexistických vtipů, které pobaví většinou největší pr*sata v sále (a jejich partnerky, co se smějí také všemu:)). Když nad tím zpětně přemýšlím, většina těchto "Im touching myself tonight" vtipů je vlatně zbytečná a film by fungoval i bez nich (a jejich kvalita je neuvěřitelně různorodá). Sečteno podtrženo, tohle je jiná komiksárna, sprostá, odvážná a procenty hodně nadhodnocená, ale i přesto zábavná! PPS: je to vlastně správně, aby si film uvědomoval sám sebe a kritizoval okolní universa nebo obsazení rolí?:) To už je na jinou diskuzi... PS: jsem sám zvědav, co ještě se z prvního Wolverina "odřízne" vzhledem k tomu, že Deadpool má svůj restart, Gambita čeká to samé...(15.2.2016)

• - V úvodní scéně se Deadpool (Ryan Reynolds) podívá na hodinky, na kterých jsou vyobrazeny hlavní postavy animovaného seriálu Adventure Time (od r. 2010), konkrétně Finn, Jake a Princess Bubblegum. (Mufuck)

• - V laboratoři, kde uzdraví Wade Wilsona (Ryan Reynolds), si před procedurou můžeme všimnout dívky, které ze zad vyrůstají bodáky. Jedná se o mutantku Marrow jež patří do X-Force (2018). Tento komix plánuje též studio Fox (Deadpool, série X-Men) realizovat. (Charpy)

• - Tvorcovia filmu museli na poslednú chvíľu pred schválením projektu na pokyn štúdia 20th Century Fox znížiť rozpočet filmu o 7 až 8 miliónov dolárov. To si vyžiadalo za obeť aj niekoľko akčných scén – tvorcovia mali pôvodne v pláne aj motocyklovú naháňačku na diaľnici medzi Deadpoolom (Ryan Reynolds) a Ajaxom (Ed Skrien). Plánovali aj obrovskú prestrelku v treťom akte filmu, od ktorej museli upustiť. Taktiež postava Angel Dust (Gina Carano) nakoniec nahradila 3 iné pôvodne plánované postavy – Garrison Kane, Sluggo a Wire. (filip289)