Je mi už jasné, proč shakespearovský tvůrce Kenneth Branagh do toho šel. Všechny scény z Asgardu totiž vypadají jako velenákladné divadelní představení, se zajímavými postavami, velikou osudovostí, zradou, závistí a žárlivostí. Asgard, se svojí megalomanskou architekturou a veškerou pompézností, bavil nejvíce, episoda ze Země díky dobrým hercům potěšila také, i když se nemohu zbavit dojmu, že ze skutečnosti „divící se Thor mezi lidmi jako slon v porcelánu“ šlo vytěžit více bezděčného humoru. Chris Hemsworth sympaťák každým coulem, Hopkins konečně po delší době v roli, která mu sedí nejlépe, tyhle noblesní postavy, to je jeho parketa. Celkově příjemně strávené 2 hodiny a nebránil bych se pokračování.(8.5.2011)

• kulyk

Nedalo mi to. Neuposlechl jsem našeptávání mého horšího já, které řvalo na plný cérés - vyser se nato, pusť si radši plyn, nebo žehličku na nohu! Podíval jsem se na dalšího Avengera. Moje chyba. Trapně jsem zestárl, již mi není devět a omalovánky spolu s chrastítkem leží přes půl roku odhozeny v rohu. Příběh o ztepilém olafovi, který nemá s otcem dořešeny otázky ohledně rozdělení a kontroly moci, mě poněkud nezasáhl. A část, ve které se po velikém tytyty motá s kladívkem po americké pustině jako matka všech permoníků, nezachránila ani primabalerína, ani - vůbec nic prostě. Je to hovadina za velký prachy. Vážně se děsím, že pokud zkouknu Avengers, budu následně za svůj koment exkomunikován místní squadrou věčných dětiček. A seberou mi kačenku, lodičku i žínku.(26.5.2012)

Simply MARVELlous. Hammeroid od pana Shakespeara přichází: v temném Arsgardu ho zdobí mytologické kořeny, freudovské motivy, vášeň a zrada, mezi pozemskými červy hází falickým symbolem a hláškami. Branagh famózně kočíruje oba světy, zdatně mu v tom pomáhá vyrýsovaný endomorf Hemsworth, nadšená astrofyzička s étosem roztleskávačky Natalie Portman a především můj největší oblíbenec, agent Coulson ze S.H.I.E.L.D.U. , který má marvelácké superhrdiny jako obzvlášť zrůdnou mateřskou školku:)(25.4.2011)

Ach, ty komiksy. Ty mi dávají. Ve finále o krapet menší blbost, než jsem očekával. Bohužel hlavně hodně nekonzistentní. Snímek je totiž bohužel poměrně neucelený a moc neví, kde je mu lépe. Hybridní Thor je nicméně velmi sympatický archetyp svalnatého hrdiny, který naštěstí mile a obratně dávkuje nekřečovitý humor (zvlášť dobře působí v civilní části). Potěší i svérázně pojaté vizuální efekty a Doylova hudba. Natálka tentokrát bohužel na půli cesty.. Asi budu jeden z mála, kterého vůbec neznervózňuje pomalu se blížící datum premiéry Avengers..(13.11.2011)

[imdb: 7.2/10] | me: Proste dobre spravená komixovka. Pôvodne boli moje očakávania malé, ale to všetko sa rozplynulo ako prach nad Jotunheimom. Slušná audio-vizuálna show s veľmi vhodným výberom (povedal by som všetkých) hlavných predstaviteľov, ktorá ladí snáď po všetkých stránkach. Dejovo nič prekvapujúce, ale to sa od tohoto žánru očakáva. Celkovo by som však určite priložil za vrece akcie, pretože tej tam mohlo byť podľa môjho vkusu podstatne viac. Ináč, to je veľmi pohodový film, ktorý pobaví a určite stojí za pozretie. Podľa mňa - omnoho lepšia zábava (po každej stránke) než kolega Captain America. ... You want to go to Jotunheim? This isn't like going to Earth, where you summon a little lightning and they worshipped you as a god! (8.9.2011)

• - Ray Stevenson, ktorý si vo filme zahral jedného z členov Thorovej družiny menom Volstagg, už úlohu v komiksovej adaptácií mal. Dokonca si zahral titulnú rolu vo filme Punisher: War Zone (2008). Postava Punishera je taktiež od komiksových tvorcov z vydavateľstva Marvel. Stevenson sa tak stal po Chrisovi Evansovi druhým hercom stvárňujúcim dvoch marvelovských hrdinov (Evans si zahral Kapitána Americu a taktiež postavu Human Torch v dvoch dieloch Fantastickej štvorky). (toi-toi)

• - První film Anthony Hopkinse podle komiksové předlohy. Již dříve byl zvažován pro roli komorníka Alfreda do batmanovské série Christophera Nolana. (Linkyc)

• - Ve filmu se kromě Thora objevil ještě jeden budoucí Avenger, a to Clint Barton alias Hawkeye v podání Jeremyho Rennera. Spatřit ho můžeme ve scéně, kdy má za úkol zneškodnit Thora (Chris Hemsworth), který se snaží získat zpět své kladivo. (Quack)