Ach, ty komiksy. Ty mi dávají. Ve finále o krapet menší blbost, než jsem očekával. Bohužel hlavně hodně nekonzistentní. Snímek je totiž bohužel poměrně neucelený a moc neví, kde je mu lépe. Hybridní Thor je nicméně velmi sympatický archetyp svalnatého hrdiny, který naštěstí mile a obratně dávkuje nekřečovitý humor (zvlášť dobře působí v civilní části). Potěší i svérázně pojaté vizuální efekty a Doylova hudba. Natálka tentokrát bohužel na půli cesty.. Asi budu jeden z mála, kterého vůbec neznervózňuje pomalu se blížící datum premiéry Avengers..(13.11.2011)

• Segrestor

Jak to jen říct a neurazit? Branagha mám docela rád a Hopkinse, Skarsgarda a Portmanovou vlastně také. Nevím, nějak mi chyběla jakási hloubka a to na všechny způsoby, které vás právě napadly. Takový lehce netradičně odvyprávěný příběh, ale nic víc. Přihazuji obligátní "nemastné neslané". Ve skutečnosti to je ale nenapínavé, předvídatelné, zbytečně vyumělkované a místy i dokonce zarážející. Párkrát jsem se sice pobavil a pokochal nějakou tou vizuální stránkou věci, ale to je pořád dost málo na to, abych před tímto filmem padl do nějaké katarzní extáze a servilně běžel do knihovny shánět něco o pohanské mytologii a k tomu ještě cestou poslouchal Manowar, který slovo Thor, Asgard a Odin pregnantně integruje do každého svého textu.(5.9.2011)

IRON MAN, CAPTAIN AMERICA a do třetice THOR - tři kvalitní marvelovky, které se teď můžou nejen rozvíjet v série, ale i spojit své síly v supertýmovku AVENGERS. Co víc si mohl fanoušek přát... Co se tedy THORa týče, nemám výhrad. Zábavné, svěží, hezké (fantaskní svět Asgard) a Hemsworth je největší komiksový sympaťák od úsvitu Downeyho Starka. Nečekal jsem, že ta skandinávská mytologie po americku dopadne tak solidně. 8/10. (Člověk se sice neubrání pocitu, že by tyhle filmy chtěl mít temnější a krvavější, ale chápu a respektuju, že to má být kids-friendly.)(29.8.2011)

Po zhlédnutých trailerech jsem tomuto filmu nevěřil, že by mohl naplnit moje divácké očekávání a byl jsem příjemně překvapen, protože film svižně uhání dopředu, neustále se něco děje, sem tam je parádně načasovaná vtipná momentka či hláška a záběry na Asgard jsou velkolepé. Velké plus dávám neznámému charismatickému Chrisu Hemsworthovi, který se snad pro tuto roli narodil. Mé hodnocení 4 hvězdičky… nezapomeňte vydržet, čeká vás ještě závěrečná potitulková scéna…(5.5.2011)

Extrémní klady: Film který má srdce na pravém místě a velmi dobře to o sobě ví. Hlavní herečtí představitelé, fenomenální vizuální efekty a neskutečná pompéznost "snové části". Extrémní zápory: Příliš divoké, neucelené, film neví co vlastně chce být, jednoduché a lehce vypočítavé (tvůrci moc dobře znají svůj potenciál a nejdou za hranu ani za živého boha - sázka na jistotu), poměrně klišoidní. Rozhodně dost nevyrovnaný kousek a těžkotonážní mix různých stylů a žánrů. Je to zajímavé, leč nekonzistentní a možná i přeplacané.(13.9.2011)

• - Niektorí fanúškovia komiksu protestovali na internete proti hereckému obsadeniu. Vyzvali na bojkot filmu, pretože jedného zo severských bohov stvárňuje černoch. (ash99)

• - Spoiler: V Odinově (Anthony Hopkins) pokladnici je možné vidět Infinity Gauntlet, která patří Thanosovi, jedné ze záporných postav z filmu Avengers (2012). (Shadowspark)

• - Laufey (ve filmu vůdce ledových obrů) je dle mytologie jméno Lokiho matky. Jeho skutečným otcem je obr Farbauti. (Rosselanor)