Celkem příjemné překvapení. Nečekala jsem nic, ale dostala jsem příjemný a zábavný blockbuster. Děj a vůbec všechny dějové zvraty jsou lehce předvídatelné a strašně neoriginální, ale ani mi to tady zase tak nevadilo. Hlavní postava je sympaťák, kterému musíte fandit a vůbec celé té jeho partě kamarádů. Trochu navíc jsou tady postavy obyvatelů Země, ale herci jsou výborní. Nic převratného se nekoná, ale rozhodně dobrý film na pohodový večer. 70%(31.8.2011)

• paascha

Celkem povedený vizuál je bohužel přebit úplně debilním scénářem, který je navíc, jde přeci o americký film, opepřený rasovoě genderovou korektností. Takže vedle bílých Asů zde vidíme čínského seveřana a dokonce negra!!! Tomu prostě nerozumím. Za chvíli se dočkáme i černého indiána a kdo ví, jednoho dne třeba i Mozart zčerná?(25.9.2011)

Působilo to na mě strašně osmdesátkově, ale to vlastně bylo fajn. Chris Hemsworth tu roli božskýho burana-gentlemana fakt prodal a bavil mě. Ta postava je prostě fajn. Thor si třeba jen tak ze srandy s kámošema zajede na planetu ledovejch obrů, všechny je tam chce vymlátit kladivem...a daří se mu to a ještě se tlemí. Nepochopil jsem potom proč mu ale vadilo, když je chtěl vyhladit jeho brácha. I ostatní herci byli super, akorát ta podivná čtveřice jeho kámošů byla už trochu moc. Jo a taky proč je na planetě vikingů japonec a černoch.(10.9.2011)

IRON MAN, CAPTAIN AMERICA a do třetice THOR - tři kvalitní marvelovky, které se teď můžou nejen rozvíjet v série, ale i spojit své síly v supertýmovku AVENGERS. Co víc si mohl fanoušek přát... Co se tedy THORa týče, nemám výhrad. Zábavné, svěží, hezké (fantaskní svět Asgard) a Hemsworth je největší komiksový sympaťák od úsvitu Downeyho Starka. Nečekal jsem, že ta skandinávská mytologie po americku dopadne tak solidně. 8/10. (Člověk se sice neubrání pocitu, že by tyhle filmy chtěl mít temnější a krvavější, ale chápu a respektuju, že to má být kids-friendly.)(29.8.2011)

Thor je fajn, ale 3D je fakt zbytečný, stejně jako dabing. Z drobností mě potěšilo hádání, jestli jsem opravdu viděl Jeremyho Rennera, Rene Russo v malé roličce hrdinovy matky a taky Foo Fighters a jejich Walk ve scéně v hospodě a poté v závěrečných titulcích. Mně prostě stačí někdy málo. P.S. S dvouletým odstupem ještě příjemnějši zážitek než v kině a těšení se na dvojku.(27.4.2011)

• - Kenneth Branagh považuje Thora za obrovskou příležitost, jak spojit dva světy: pohádkový a reálny, dávnověký a moderní. „Hledali jsme styl, barvy i záběry kamery, které by nám pomohly vyjádřit onen kontrast a spojit primitivní s rafinovaným. Z napětí mezi oběma polohami pak vytryskne vzrušující zážitek.” věří režisér. (Coldrex)

• - Ray Stevenson, ktorý si vo filme zahral jedného z členov Thorovej družiny menom Volstagg, už úlohu v komiksovej adaptácií mal. Dokonca si zahral titulnú rolu vo filme Punisher: War Zone (2008). Postava Punishera je taktiež od komiksových tvorcov z vydavateľstva Marvel. Stevenson sa tak stal po Chrisovi Evansovi druhým hercom stvárňujúcim dvoch marvelovských hrdinov (Evans si zahral Kapitána Americu a taktiež postavu Human Torch v dvoch dieloch Fantastickej štvorky). (toi-toi)

• - Aby se připravil na roli Lokiho, trénoval Tom Hiddleston brazilské bojové umění capoeiru. (Caszidy)