Extrémní klady: Film který má srdce na pravém místě a velmi dobře to o sobě ví. Hlavní herečtí představitelé, fenomenální vizuální efekty a neskutečná pompéznost "snové části". Extrémní zápory: Příliš divoké, neucelené, film neví co vlastně chce být, jednoduché a lehce vypočítavé (tvůrci moc dobře znají svůj potenciál a nejdou za hranu ani za živého boha - sázka na jistotu), poměrně klišoidní. Rozhodně dost nevyrovnaný kousek a těžkotonážní mix různých stylů a žánrů. Je to zajímavé, leč nekonzistentní a možná i přeplacané.(13.9.2011)

Obavy ze stylizace se díky bohu rozplynuly prakticky okamžitě a to, co se v ukázkách jevilo být gay papundeklem se ve finále přetransformovalo ve skutečně hmotný fantasy svět. Nic to ale nemění na tom, že Thor je víc, než cokoliv jiného nezávadná blbinka, která se zdá být velkolepá, ale z půlky se odehrává na greenu a z půlky na písku, která mě bavila (především proto, že se nebere vážně a dělá si srandu sama ze sebe) ale po skončení z ní nezůstalo nic, než naprosto bad ass Idris Elba a pár filmařsky velmi zajímavých momentů, které byly originální, nové a pro mě působivé, ale netrvaly dostatečně dlouho, aby mě posadily na prdel...(28.5.2011)

Začiatok filmu je neskutočná audio-vizuálna pecka, samozrejme celý film sa nesie v ohromnej vizuálnej slasti, ale začiatok filmu obzvlášť. Pri takto naloženej Akčnej Fantasy človek ani nevníma veľkú dĺžku filmu, ktorá je pri takomto filme ešte aj krátka. Videl som to v kine 100%................... Soundtrack Patrick Doyle: 1. Chasing the Storm ,2. Prologue ,3. Sons of Odin ,4. A New King ,5. Ride to Observatory ,6. To Jotunheim ,7. Laufey ,8. Frost Giant Battle ,9. Banishment ,10. Crisis In Asgard ,11. Odin Confesses ,12. Hammer Found ,13. Urgent Matter ,14. The Compound ,15. Loki's Lie ,16. My Bastard Son ,17. Science and Magic ,18. The Destroyer ,19. Forgive Me ,20. Thor Kills the Destroyer ,21. Brothers Fight ,22. Can You See Jane? ,23. Earth To Asgard(18.6.2011)

• paascha

Celkem povedený vizuál je bohužel přebit úplně debilním scénářem, který je navíc, jde přeci o americký film, opepřený rasovoě genderovou korektností. Takže vedle bílých Asů zde vidíme čínského seveřana a dokonce negra!!! Tomu prostě nerozumím. Za chvíli se dočkáme i černého indiána a kdo ví, jednoho dne třeba i Mozart zčerná?(25.9.2011)

Scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne .. Pěkných, zábavných, bezproblémových a vtipně comicsových 75% - s tím, že nejhorší momenty z celé kinoprojekce obstaralo zjištění (a slyšení) dabingu k mého nejočekávanějšího snímku roku; SUPER 8. ___ Mål, mål - men finländarna...(4.5.2011)

• - Tom Hiddleston popsal roli Lokiho jako "komiksovou, ale víc zlomyslnou verzi Edmunda z Krále Leara." V Shakespearově hře byl Edmund princ, který žárlil na svého bratra Edgara a lstí dosáhnul toho, aby jej otec vyhostil do vyhnanství. (JayZak)

• - Podle Chrise Hemswortha tvůrci choreografie bojových scén experimentovali s celou řadou stylů, nakonec však pro Thora vymysleli vlastní styl založený na boxu a rázném pohybu v bocích. (Caszidy)

• - Když Thor vysvětluje Jane, odkud přišel, nakreslí na papír devět kruhů, které následně propojí mezi sebou. Tato kresba symbolizuje obrovský strom Yggdrasil, který podle severské mytologie prorůstá devíti světy (Ásgard, Helheim, Jötunheim, Ljósálfheim, Midgard, Múspellheim, Niflheim, Svartálfheim a Vanaheim) a tvoří celý vesmír. (Stanislaus)