Při Grabtharově kladivu… Pardon. Při Thorově kladivu, tohle se ti Kennethe povedlo! U scén s nádechem osudovosti jsem o pana režiséra strach neměl, to spíše u akce, ale i tu zvládl přesvědčivě. Severská mytologie protkaná duchem renesance, z pohledu byznysu chytrá marvelovská provázanost (Hawkeye J.Renner!), přesně dávkovaná nadsázka a prchlivý Hromovládce v celé své zpupnosti - alespoň do té doby, než se mu zapálí osvalená lejtka a zachlastá se svým prapravnukem Stellanem. Pokud by z jedné z devíti větví stromu Yggdrasil vyrašil další podobný počin, vůbec bych se nebránil.. Nevíte někdo, jestli se dá Mjollni koupit v Baumaxu?(9.5.2011)

U naježených vousů Odinových, to byla paráda. THOR svou fantasy atmosférou vůbec nenarušuje Marvelovský vesmír tak jak jsem se bál. Právě naopak, teď mám pocit, že by to bez něj nebylo ono. Navíc spousta odkazů (krásně doplňujících děj) výborně zakotvuje příběh a připravuje si půdu pro největší událost příštího léta. Chris Hemsworth je vynikající, na to o jak málo známého herce jde utáhl na svých bedrech bez problémů celý film, ani nepotřeboval krytí od ostatních hvězd, které paradoxně dostávají mnohem méně prostoru. Astrofyzik Natálka je tu v podstatě jen proto, aby se měl hlavní hrdina do koho zakoukat a Hopkins, aby našeho hrdinu vyhnal z domova. Co mě potěšilo tak Branagh využívá pompézní svět Asgardu na maximum. Země (alias Nové Mexiko) slouží jen jako takový můstek k AVENGERS, ale pro celkový příběh je důležitá jen proto, aby se Thor (veliký a mocný) naučil poslušnosti. Kolem a kolem vzato jde o výborný příběh, kterému k dokonalosti chybí jen kapka. Hodně malá kapka.(30.4.2011)

• kulyk

Nedalo mi to. Neuposlechl jsem našeptávání mého horšího já, které řvalo na plný cérés - vyser se nato, pusť si radši plyn, nebo žehličku na nohu! Podíval jsem se na dalšího Avengera. Moje chyba. Trapně jsem zestárl, již mi není devět a omalovánky spolu s chrastítkem leží přes půl roku odhozeny v rohu. Příběh o ztepilém olafovi, který nemá s otcem dořešeny otázky ohledně rozdělení a kontroly moci, mě poněkud nezasáhl. A část, ve které se po velikém tytyty motá s kladívkem po americké pustině jako matka všech permoníků, nezachránila ani primabalerína, ani - vůbec nic prostě. Je to hovadina za velký prachy. Vážně se děsím, že pokud zkouknu Avengers, budu následně za svůj koment exkomunikován místní squadrou věčných dětiček. A seberou mi kačenku, lodičku i žínku.(26.5.2012)

• choze

Asgardská část, kde se řeší vztah s otcem a Lokiho intriky je dobrá, stejně jako Thorova práce s kladivem a jeho prozření. Výprava mi sice přišla hrozně počítačová a umělohmotná, ale epické lety kamery zachraňovaly co mohly. Komické figurky jsem měl chuť zabít, naštěstí jsem se uklidnil pokaždé, když se Natálka usmála. Marvel Studios opět nezklamaly. I když si dokážu představit, že jako malej harant bych to žral i s navijákem.(27.10.2011)

Proč dabing???? Krásná pohádka, které se povedlo detailně probarvit oba dva světy (podle Thora říše). Malinko mi vadilo, že Thor všechno znal. Nadruhou stranu mimozemšťanů, kteří se diví automobilu už tu bylo dost. Rozesmála mě scéna, kdy Thor vejde do Pet centra a praví: "Dejte mi koně". Film má zajisté více kladů než záporů, ale do plného počtu mi ještě něco málo chybí. 3D naprosto zbytečně.(6.5.2011)

• - Thor je spolu s Tony Starkem, Hulkem, Kapitánem Amerikou, Nickem Furym a několika dalšími součástí marvelí „rodiny” Avengers. (Coldrex)

• - Spoiler: Keď príde Ničiteľ na Zem, šéf agentov sa spýta, či je to niekto od Starka. Tony Stark je Iron Man. (Johnny.ARN)

• - Natalie Portman prijala úlohu Jane Foster bez prečítania scenára, pretože ešte nebol hotový. (ash99)