Popravde moc nechapu ty kydy o komiksu podle Shakespeara a podobne, jasne, reziroval to Branagh a co jako. Me to prislo jako normalni, kvalitni komiksovej film. Postavy proste nejsou nejak extremne propracovany, ale ani to nevadi, aspon film nikde moc nedrhne. I kdyz, prostredni cast je precejen zbytecne moc ukecana na ukor akce, obzvlast po vyzivnym zacatku to trochu zamrzi. Jasne, jsou tu kvalitni herci, ktery to utahnou a film tak ani minutu nenudi, ale vic akce tu rozhodne bejt mohlo. Prekvapil me Hermsworth, kterej vypada, ze by se hodil leda tak do Pobrezni hlidky a ve vysledku to je namakanej borec a zaroven velkej sympatak, kterej solidne hraje a akci zvlada bez problemu. Navic obstoji i v nejaky ty odlehcenejsi scene, kterejch tu je prekvapive dost. Jinak akce, s tou Branagh prekvapil, ta je fakt povedena, obzvlast ve spojeni s paradnima trikama a dokonalou vizualni strankou, obzvlast, co se tyce Asgardu. Celkove proste po vsech strankach povedenej komiksovej film, ale na druhou stranu, ne nic super vyjimecnyho, proto jen lepsi 4*.(11.5.2011)

U naježených vousů Odinových, to byla paráda. THOR svou fantasy atmosférou vůbec nenarušuje Marvelovský vesmír tak jak jsem se bál. Právě naopak, teď mám pocit, že by to bez něj nebylo ono. Navíc spousta odkazů (krásně doplňujících děj) výborně zakotvuje příběh a připravuje si půdu pro největší událost příštího léta. Chris Hemsworth je vynikající, na to o jak málo známého herce jde utáhl na svých bedrech bez problémů celý film, ani nepotřeboval krytí od ostatních hvězd, které paradoxně dostávají mnohem méně prostoru. Astrofyzik Natálka je tu v podstatě jen proto, aby se měl hlavní hrdina do koho zakoukat a Hopkins, aby našeho hrdinu vyhnal z domova. Co mě potěšilo tak Branagh využívá pompézní svět Asgardu na maximum. Země (alias Nové Mexiko) slouží jen jako takový můstek k AVENGERS, ale pro celkový příběh je důležitá jen proto, aby se Thor (veliký a mocný) naučil poslušnosti. Kolem a kolem vzato jde o výborný příběh, kterému k dokonalosti chybí jen kapka. Hodně malá kapka.(30.4.2011)

[imdb: 7.2/10] | me: Proste dobre spravená komixovka. Pôvodne boli moje očakávania malé, ale to všetko sa rozplynulo ako prach nad Jotunheimom. Slušná audio-vizuálna show s veľmi vhodným výberom (povedal by som všetkých) hlavných predstaviteľov, ktorá ladí snáď po všetkých stránkach. Dejovo nič prekvapujúce, ale to sa od tohoto žánru očakáva. Celkovo by som však určite priložil za vrece akcie, pretože tej tam mohlo byť podľa môjho vkusu podstatne viac. Ináč, to je veľmi pohodový film, ktorý pobaví a určite stojí za pozretie. Podľa mňa - omnoho lepšia zábava (po každej stránke) než kolega Captain America. ... You want to go to Jotunheim? This isn't like going to Earth, where you summon a little lightning and they worshipped you as a god! (8.9.2011)

Hm, překvapivě v některých momentech nesedící Natálka (fuj, vůbec mi to nejde z úst), jinak ale typický zástupce komiksové vlny, okořeněný o povznesený, divadelní Branaghův styl, který se nejvíc projevuje v osudovosti a vzhledu Asgardu. Bral bych ho i jako režiséra dvojky, ale nijak mi nebude vadit ani změna. A taky mající jednoho z nejsympatičtějších a nejcharsimatičnějších komiksových hrdinů. Hemsworth je prostě dokonalý Thor. Loki v podání Hiddlestona taky velmi věrohodný a napojení na Avengers čím dál zřetelnější. Zamrzí jen pro komiksy častá a obvyklá absence nějaké pořádně nářezové akce, ale jelikož se děj odehrává v takovém zapadákově, není se čemu divit. Aspoň že tam byla ta úžasná scéna s Jotunheimu. Ostatní bohové ale trestuhodně přehlížení a proto i dost zbyteční. Ale celkově díky hláškám, mytologii a sympatickému obsazení další fajn představovačka. Za 4(16.9.2011)

Když jsem se před několika týdny bavila s Patrickem Doylem, popisoval mi nadšeně Thora, ke kterému zrovna skládal hudbu, a tvrdil, že ho z pohledu diváka považuje za velmi podařený film. Ačkoliv jsem měla víru v jeho pravdomluvnost (označit některé své bývalé projekty za špatné se rozhodně nebál) i úsudek (jeho filmový vkus mi seděl), nějak jsem si nedokázala představit, jak z toho, co ukázal trailer, může vzniknout něco pozitivního. Teď už rozumím. Kenneth Branagh totiž při budování svého prvního skutečného velkofilmu prokázal, že většinou operuje s desetinásobně nižšími rozpočty, a více než na velkolepé bitvy ala Michael Bay tak vsadil na svou oblíbenou situační komiku (nabízí se srovnání s Mnoho povyku pro nic) a místy až Shakespearovsky vypjaté scény (král a jeho dva synové). Hlavně jeho zásluhou se tak Thor z běžného letního popcorňáku stává velmi příjemnou a netradiční pohádkou, která v té záplavě Marvel filmů valících se nyní do kina rozhodně nezapadne. Po dlouhé době přichází komiksový film, u kterého mi stopáž nepřišla přemrštěná a klidně bych snesla nějaký delší director's cut. (S tím by měl mít ostatně Kenneth po čtyřhodinovém Hamletovi hodně zkušeností.) Zkrátka a dobře ten nejshakespearovštější a nejvtipnější filmový Marvel, co jsem kdy viděla. Zcela vážně uvažuju, že si na něj tady v Británii do kina zajdu ještě jednou. | Dodatek 22. května 2011: Thor podruhé. Tentokrát už jsem se tolik nesmála vtipným narážkám (přece jen jsem si polovinu gagů stále pamatovala), zato jsem si znovu užívala budování oné marvelovské galaxie, ve které se všechny filmy navzájem propojují a federální agent tak při pohledu na obřího robota pronese: "Is that one of Stark's?" V tomhle duchu je také velmi zábavné sledovat, jak se při podobných marvelovských narážkách zasměje vždy jen část kina a jak 4/5 diváků odejdou hned během první minuty závěrečných titulků. Těch, kteří vědí, že sáhodlouhým seznamem lidí, kteří se na filmu podíleli, příběh ještě nekončí, je málo a onu poslední (po-titulkovou) scénu filmu s Hiddlestonem, Skangardem a Jacksonem nás tedy vidělo asi jen dvacet. Thor will return in The Avengers a já už se teď těším.(25.4.2011)

• - Thorovo kladivo se po obloze pohybuje ve formě blesku. (Geriel)

• - Ray Stevenson, ktorý si vo filme zahral jedného z členov Thorovej družiny menom Volstagg, už úlohu v komiksovej adaptácií mal. Dokonca si zahral titulnú rolu vo filme Punisher: War Zone (2008). Postava Punishera je taktiež od komiksových tvorcov z vydavateľstva Marvel. Stevenson sa tak stal po Chrisovi Evansovi druhým hercom stvárňujúcim dvoch marvelovských hrdinov (Evans si zahral Kapitána Americu a taktiež postavu Human Torch v dvoch dieloch Fantastickej štvorky). (toi-toi)

• - Symbolem Thórova kladiva byl i hákový kříž, později využit nacismem. (Geriel)