Dám všechno na světě za jeden výlet do Asgardu. To, co kamera (a zvláštní efekty) ve spojení s epickým soundtrackem předvádí ve výpravnosti, převyšuje všechno, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl a každý záběr ukazující mi kousek Thorovy domoviny téměř dojímá svou velkolepostí. Branaghovi nakonec vyšlo všechno, na co jen sáhl. Herci se sešli bez výjimky skvělí (trochu překvapivě vládne Tom Hiddleston), dramatická linka kraleviců nedá vydechnout, akce jakbysmet a romantický podtext najednou není jenom podtext.. Zkrátka uchvacující komiksová adaptace, která dost zrádnou látku představuje v sebejistém marveláckém světle a chuť na Avengers stupňuje na těžko udýchatelné maximum.(4.5.2011)

• flanker.27

Tohle nejde oznámit šetrně. Jistě nikomu z vás neuniklo, že v poslední době nás Hollywood zásobuje výplachy a prefabrikovanými scénáři, které si vypůjčí tu onde, tu tamle, ale ve své podstatě jde o stále stejnou sbírku pitomostí, otravných postav a výcucy všech možných námětů, ze kterých po hollywoodské kastraci zbude jen pár slov zasazených do naprosto mimózní zpotvořeniny původního zdroje, ať už jde o např. mytologii řeckou (Titáni) nebo severskou. Víte, z čeho je mi u Thora na blití? Kvůli čemu mám hroznou chuť zlikvidovat všechny existující kopie vč. scénáře? Kvůli všemu! Tak je to. Ale vůbec nejvíc kvuli tomu debilnímu komixovýmu základu, kterej se švitořivým optimismem Asgard předstvuje jako futuristickou verzi Vegas a asgardský pantheon zabydlí jakousi třepetalkou, černošským Heimdallem, jakýmsi Asiatem a Thor sám je nesnesitelný pošuk. A to papundeklový brnění, co by patřilo někam do Power Rangers, tam dělá co? Plus přemíra pseudovědeckejch hovadin a Natálka v nejotravnější roli přechytralý vědkyně, co všechno ví a do všeho kecá. Jestli se sebou něco neudělá - ehm, tu Rimmerovu poznámku o bradavkách radši vynechám. No, a hned se tu dá dýchat. Nevím jak vám, ale mně se dost ulevilo. Děkuji za vaše příspěvky. Nashle při příští kritice, pánové a dámy. Tak, trpaslíkovský úvod a stať máme za sebou, takže na závěr jen že nechápu, proč Branagh stál zrovna o tohle a že i novej Conan je v porovnání s tímhle snesitelný film. Možná to není nejstupidnější film svýho typu (tam zatím neohroženě trůněj Transformeři), ale mám prostě severskou mytologii příliš rád, než abych se klidně díval, co s ní filmařský mlýnek na myšlení provedl. Když vidím tohle hollywoodský znásilňování všeho, upomínám se na nedávnou kampaň Přečtěte si to dřív než Hollywood.(16.9.2012)

• kulyk

Nedalo mi to. Neuposlechl jsem našeptávání mého horšího já, které řvalo na plný cérés - vyser se nato, pusť si radši plyn, nebo žehličku na nohu! Podíval jsem se na dalšího Avengera. Moje chyba. Trapně jsem zestárl, již mi není devět a omalovánky spolu s chrastítkem leží přes půl roku odhozeny v rohu. Příběh o ztepilém olafovi, který nemá s otcem dořešeny otázky ohledně rozdělení a kontroly moci, mě poněkud nezasáhl. A část, ve které se po velikém tytyty motá s kladívkem po americké pustině jako matka všech permoníků, nezachránila ani primabalerína, ani - vůbec nic prostě. Je to hovadina za velký prachy. Vážně se děsím, že pokud zkouknu Avengers, budu následně za svůj koment exkomunikován místní squadrou věčných dětiček. A seberou mi kačenku, lodičku i žínku.(26.5.2012)

Ja som úplne unesený. Komiksovka dostala konečne iný rozmer. Napodiv vyšlo to, voči čomu boli mnohí skeptickí, keď sa štúdiá nebáli zaexperimentovať a zveriť takúto látku do rúk režisérovi, ktorý je v akčnom žánri úplný zelenáč. Branagh však dokázal svoju všestrannosť a naposledy niečo podobné ukázal Singer s X-Menmi. Presne toto je to, na čo sa oplatilo desať rokov čakať. Dvojka na seba určite nenechá dlho čakať, len sa obávam toho, že podobne ako Singer, aj Branagh bude chcieť svoje dielo nechať výnimočným a tržbami posadnuté štúdiá budú chcieť natočiť pokračovanie aj cez mŕtoly na úkor všetkého ostatného. Venujme sa teraz ale tomuto snímku. Prakticky vo všetkých aspektoch je film odlišný od bežného komiksového hraného filmu. Okrem nesmierne pulzujúcej akcie a skvelo zvládnutým efektom, vyblýskaných a dotiahnutých do posledného detailu, úžasnej kamery a strhujúcej hudby, dostal film tretí rozmer nielen do priestoru, ale aj do hĺbky a kvality scenára a charakterov postáv. Branagh zvolil prístup, ktorý je naozaj neobvyklý a ktorý je hlavne pri takomto type filmu ozajstnou raritou. Chce to odvahu žiadať o divadelné výstupy hercov v akčnom filme a zároveň presadiť takmer všetky prvky typickej tragédie do tak očakávaného letného blockbusteru. Branaghovi to ale vyšlo všetkými desiatimi. A ešte malý dodstok k hercom, Hemsworth a Hiddleston na pľaci bezkonkurenční. No a do akej miery sa film drží predlohy mi je momentálne ukradnuté, ale myslím, že tentokrát je asi lepšie ostať nezaujatý. Pretože vďaka tomu som si film naplno užil, a to aj bez 3D porcie, takže si dovolím tvrdiť, že v kine by to bolo na plných päť. 95%.(4.11.2011)

Hm, překvapivě v některých momentech nesedící Natálka (fuj, vůbec mi to nejde z úst), jinak ale typický zástupce komiksové vlny, okořeněný o povznesený, divadelní Branaghův styl, který se nejvíc projevuje v osudovosti a vzhledu Asgardu. Bral bych ho i jako režiséra dvojky, ale nijak mi nebude vadit ani změna. A taky mající jednoho z nejsympatičtějších a nejcharsimatičnějších komiksových hrdinů. Hemsworth je prostě dokonalý Thor. Loki v podání Hiddlestona taky velmi věrohodný a napojení na Avengers čím dál zřetelnější. Zamrzí jen pro komiksy častá a obvyklá absence nějaké pořádně nářezové akce, ale jelikož se děj odehrává v takovém zapadákově, není se čemu divit. Aspoň že tam byla ta úžasná scéna s Jotunheimu. Ostatní bohové ale trestuhodně přehlížení a proto i dost zbyteční. Ale celkově díky hláškám, mytologii a sympatickému obsazení další fajn představovačka. Za 4(16.9.2011)

• - Laufey (ve filmu vůdce ledových obrů) je dle mytologie jméno Lokiho matky. Jeho skutečným otcem je obr Farbauti. (Rosselanor)

• - O událostech, které se odehrály před filmem, vypráví komiks „Captain America & Thor: Avengers“ (2011). (NiaWolf)

• - Aby se připravil na roli Lokiho, trénoval Tom Hiddleston brazilské bojové umění capoeiru. (Caszidy)