Celkem příjemné překvapení. Nečekala jsem nic, ale dostala jsem příjemný a zábavný blockbuster. Děj a vůbec všechny dějové zvraty jsou lehce předvídatelné a strašně neoriginální, ale ani mi to tady zase tak nevadilo. Hlavní postava je sympaťák, kterému musíte fandit a vůbec celé té jeho partě kamarádů. Trochu navíc jsou tady postavy obyvatelů Země, ale herci jsou výborní. Nic převratného se nekoná, ale rozhodně dobrý film na pohodový večer. 70%(31.8.2011)

No... a o čem že to naivní mytologicky monumentálním barytonem pronášené povídání pro děcka vlastně bylo? Ani nevím. Takže asi Branagh vytvořil nějakou podivnou časoprostorovou anomálii, protože i když je ten obsah vlastně směšný a nepatřičný, je Idris Elba ve zlaté zbroji nezpochybnitelně cool:) Koktající Natálka je zas roztomilá jako dlouho ne, a... sakra proč tam musí být všichni tak sympatičtí, když je to taková doplacata a zatraceně natenko vyválená vyprávěnka? To asi patří k té anomálii - režisérský um to určitě nebude:) Ale vážně - Thor jako film je prostě něčím divný, něco mu chybí. Nejlíp to podle mě vystihuje hudba od Patricka Doylea - když si ji pustíte, tak to tak hezky zní, ve filmu je to paráda...ale když začnete poslouchat, všimnete si, že si z ní vlastně nemáte důvod něco pamatovat, prostě jen tak nějak je. 70% a víc ani náhodou.(22.8.2013)

U naježených vousů Odinových, to byla paráda. THOR svou fantasy atmosférou vůbec nenarušuje Marvelovský vesmír tak jak jsem se bál. Právě naopak, teď mám pocit, že by to bez něj nebylo ono. Navíc spousta odkazů (krásně doplňujících děj) výborně zakotvuje příběh a připravuje si půdu pro největší událost příštího léta. Chris Hemsworth je vynikající, na to o jak málo známého herce jde utáhl na svých bedrech bez problémů celý film, ani nepotřeboval krytí od ostatních hvězd, které paradoxně dostávají mnohem méně prostoru. Astrofyzik Natálka je tu v podstatě jen proto, aby se měl hlavní hrdina do koho zakoukat a Hopkins, aby našeho hrdinu vyhnal z domova. Co mě potěšilo tak Branagh využívá pompézní svět Asgardu na maximum. Země (alias Nové Mexiko) slouží jen jako takový můstek k AVENGERS, ale pro celkový příběh je důležitá jen proto, aby se Thor (veliký a mocný) naučil poslušnosti. Kolem a kolem vzato jde o výborný příběh, kterému k dokonalosti chybí jen kapka. Hodně malá kapka.(30.4.2011)

• kulyk

Nedalo mi to. Neuposlechl jsem našeptávání mého horšího já, které řvalo na plný cérés - vyser se nato, pusť si radši plyn, nebo žehličku na nohu! Podíval jsem se na dalšího Avengera. Moje chyba. Trapně jsem zestárl, již mi není devět a omalovánky spolu s chrastítkem leží přes půl roku odhozeny v rohu. Příběh o ztepilém olafovi, který nemá s otcem dořešeny otázky ohledně rozdělení a kontroly moci, mě poněkud nezasáhl. A část, ve které se po velikém tytyty motá s kladívkem po americké pustině jako matka všech permoníků, nezachránila ani primabalerína, ani - vůbec nic prostě. Je to hovadina za velký prachy. Vážně se děsím, že pokud zkouknu Avengers, budu následně za svůj koment exkomunikován místní squadrou věčných dětiček. A seberou mi kačenku, lodičku i žínku.(26.5.2012)

• verbal

Nad Ass-gardem se schyluje k Homoragnaroku. A bodejť by ne! Vymydlení a naondulovaní Assové v kostýmech jako z gaykarnevalu se špičkují s ledovými obry, kterým ukradli holomráz a z Ódina se stal pacifistický Ghándí, jehož jediným cílem je věčný mír a láska mezi bohy a potvorami. Valhalla mu těžce zeje, protože každý Viking, co se tam kdy dostal, se raději nechal rychle pokřtít a riskl to v křesťanském pekle, kde u brány zajisté nestojí vyteplený dvoumetrový negr ve zlatém brnění s žužu módními kontaktními čočkami a kde nemusí nastoupit v bitevním šiku po boku rachitického ťamana, který svou přítomností dokonale naplňuje hollywoodskou rasovou kvótu. No, naštěstí je tu Thor! Bez trička sice vypadá jako stažený králík, co si zrovna odskočil z reklamy na spodní prádlo Victoria Secret a jeho heterosexualita je prudce diskutabilní, nicméně zato má Mjölnir, strašlivé bojové kladivisko, které určitě s pištěním vyrval z ruky přihřátého renesančního umělce, jenž s ním dotesával jemné detaily "monstrózních" přirození antických soch. Takový ultradrsný macho si nezaslouží nic menšího, než genderově vyvážit hustě přehrávající Portmanovic obludkou! Kennetha určitě nakrmili historkou, že tuto taškařici pro poďobané pubescenty objevili archeologové v latríně jednoho domu v Henley street ve Stratfordu, a když z ní odstranili nánosy hoven, zjistili nade vší pochybnost, že se jedná o prvotinu šestiletého Williama, který se již v tomto útlém věku snažil popsat podivnosti v státě Dánském. Akorát na to ještě neměl lebku. A mě nezbývá, než závěrem parafrázovat Třetího Ríšu: "Království za pořádně temnou komiksovou adaptaci s přístupností R a horší..."(8.8.2011)