Na to, že je to vlastne nepriznaný remake Masters of Universe (akurát hrdina nemá až tak gay kostým), je to celkom fajn. Mohla z toho byť stupídna nekonzistentná báchorka, Branagh to ale prekvapivo pevne udržal pod kontrolou a výsledok je sympatická komiksová rozprávka s obstojným tempom. Akurát tomu chýba nejaký skutočne strhujúci alebo vizuálne úchvatný moment. Hemsworth celkom v pohode, ale na Downeyho nemá ani náhodou. (Btw., spomínať Šejkspíra v súvislosti s touto psychologicky plochou, predvídateľnou a priamočiarou srandičkou je veľká odvaha.)(4.5.2011)

Komiks podle Shakespeara? No, vlastně proč ne. Akce je slušná (v první „tmavé“ třetině jí ale podráží nohy 3D), příběh se vyvaruje přílišných logických lapsů a Thor se během filmu vyprofiluje v jednoho z největších žánrových sympaťáků. Využití postav je ale sporné. Zatímco „trojúhelníku“ na hradě (král a dva synové) dává Branagh prostoru dostatek, ostatní postavy nechává nedůstojně paběrkovat (což je extrémně znát především na žalostném představení Thorových spolubojovníků). Režijně se Branagh se svou „první velkou akcí“ popral celkem srdnatě, jisté rezervy ale zakrýt nedokázal (špatné zpomalovačky, nevhodné zkosené úhly). Spíše velkolepější pilot seriálu, nežli plnohodnotný film, který nabízí více herectví, než je na žánr zvykem. Ve zkratce: Thor je svým vyrovnaným tempem o něco lepší, než druhý Iron Man, první Iron Man ale fungoval lépe coby celek a Neuvěřitelný Hulk zase nabídl o chlup vydařenější akční scény. Přijatelných 70%. Více zde.(20.4.2011)

Působilo to na mě strašně osmdesátkově, ale to vlastně bylo fajn. Chris Hemsworth tu roli božskýho burana-gentlemana fakt prodal a bavil mě. Ta postava je prostě fajn. Thor si třeba jen tak ze srandy s kámošema zajede na planetu ledovejch obrů, všechny je tam chce vymlátit kladivem...a daří se mu to a ještě se tlemí. Nepochopil jsem potom proč mu ale vadilo, když je chtěl vyhladit jeho brácha. I ostatní herci byli super, akorát ta podivná čtveřice jeho kámošů byla už trochu moc. Jo a taky proč je na planetě vikingů japonec a černoch.(10.9.2011)

Thora považuji za splněný sen všech astrofyziček, které nad Hubbleovým teleskopem po nocích sní o tom, že do jejich postelí červími dírami proniknou úžasní svalovci s velkými kladivy. Já tedy astrofyzičkou kupodivu nejsem a můj vercajk již má svou panovnici, ale předložený pohled na fungování tohoto světa shledávám velmi zajímavým.(25.6.2012)

Začiatok filmu je neskutočná audio-vizuálna pecka, samozrejme celý film sa nesie v ohromnej vizuálnej slasti, ale začiatok filmu obzvlášť. Pri takto naloženej Akčnej Fantasy človek ani nevníma veľkú dĺžku filmu, ktorá je pri takomto filme ešte aj krátka. Videl som to v kine 100%................... Soundtrack Patrick Doyle: 1. Chasing the Storm ,2. Prologue ,3. Sons of Odin ,4. A New King ,5. Ride to Observatory ,6. To Jotunheim ,7. Laufey ,8. Frost Giant Battle ,9. Banishment ,10. Crisis In Asgard ,11. Odin Confesses ,12. Hammer Found ,13. Urgent Matter ,14. The Compound ,15. Loki's Lie ,16. My Bastard Son ,17. Science and Magic ,18. The Destroyer ,19. Forgive Me ,20. Thor Kills the Destroyer ,21. Brothers Fight ,22. Can You See Jane? ,23. Earth To Asgard(18.6.2011)

• - Heimdalla měl původně hrát Colm Feore, když ale o roli projevil zájem Idris Elba, rozhodl se vzít volnou roli krále ledových obrů z Jötunheimu. (Beckett51)

• - Natalie Portman na nabídku role neváhala ani vteřinu. Sama situaci popsala slovy: „Jakmile mi řekli, že Thora bude režírovat Kenneth Branagh, věděla jsem, že do toho jdu.” (Coldrex)

• - Falešný pracovní název snímku byl Manhattan. (Coldrex)