Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  **

  Nebýt to částí MCU, tak bych to minula. Ani comicsová dobrodružství tohoto boha hromu nejsou můj šálek kávy, takže ani nejsem zklamaná. Jen se skoro divím, že i herecké trio Natalie Portman, Stellan Skarsgård a Kat Dennings bylo slabé. Kenneth Branagh býval také mnohem jednoznačnější sázkou na jistotu. Ale už to mám rozkoukané, takže pro jednou každý díl přežiju.(4.5.2015)

 • verbal
  **

  Nad Ass-gardem se schyluje k Homoragnaroku. A bodejť by ne! Vymydlení a naondulovaní Assové v kostýmech jako z gaykarnevalu se špičkují s ledovými obry, kterým ukradli holomráz a z Ódina se stal pacifistický Ghándí, jehož jediným cílem je věčný mír a láska mezi bohy a potvorami. Valhalla mu těžce zeje, protože každý Viking, co se tam kdy dostal, se raději nechal rychle pokřtít a riskl to v křesťanském pekle, kde u brány zajisté nestojí vyteplený dvoumetrový negr ve zlatém brnění s žužu módními kontaktními čočkami a kde nemusí nastoupit v bitevním šiku po boku rachitického ťamana, který svou přítomností dokonale naplňuje hollywoodskou rasovou kvótu. No, naštěstí je tu Thor! Bez trička sice vypadá jako stažený králík, co si zrovna odskočil z reklamy na spodní prádlo Victoria Secret a jeho heterosexualita je prudce diskutabilní, nicméně zato má Mjölnir, strašlivé bojové kladivisko, které určitě s pištěním vyrval z ruky přihřátého renesančního umělce, jenž s ním dotesával jemné detaily "monstrózních" přirození antických soch. Takový ultradrsný macho si nezaslouží nic menšího, než genderově vyvážit hustě přehrávající Portmanovic obludkou! Kennetha určitě nakrmili historkou, že tuto taškařici pro poďobané pubescenty objevili archeologové v latríně jednoho domu v Henley street ve Stratfordu, a když z ní odstranili nánosy hoven, zjistili nade vší pochybnost, že se jedná o prvotinu šestiletého Williama, který se již v tomto útlém věku snažil popsat podivnosti v státě Dánském. Akorát na to ještě neměl lebku. A mě nezbývá, než závěrem parafrázovat Třetího Ríšu: "Království za pořádně temnou komiksovou adaptaci s přístupností R a horší..."(8.8.2011)

 • flanker.27
  odpad!

  Tohle nejde oznámit šetrně. Jistě nikomu z vás neuniklo, že v poslední době nás Hollywood zásobuje výplachy a prefabrikovanými scénáři, které si vypůjčí tu onde, tu tamle, ale ve své podstatě jde o stále stejnou sbírku pitomostí, otravných postav a výcucy všech možných námětů, ze kterých po hollywoodské kastraci zbude jen pár slov zasazených do naprosto mimózní zpotvořeniny původního zdroje, ať už jde o např. mytologii řeckou (Titáni) nebo severskou. Víte, z čeho je mi u Thora na blití? Kvůli čemu mám hroznou chuť zlikvidovat všechny existující kopie vč. scénáře? Kvůli všemu! Tak je to. Ale vůbec nejvíc kvuli tomu debilnímu komixovýmu základu, kterej se švitořivým optimismem Asgard předstvuje jako futuristickou verzi Vegas a asgardský pantheon zabydlí jakousi třepetalkou, černošským Heimdallem, jakýmsi Asiatem a Thor sám je nesnesitelný pošuk. A to papundeklový brnění, co by patřilo někam do Power Rangers, tam dělá co? Plus přemíra pseudovědeckejch hovadin a Natálka v nejotravnější roli přechytralý vědkyně, co všechno ví a do všeho kecá. Jestli se sebou něco neudělá - ehm, tu Rimmerovu poznámku o bradavkách radši vynechám. No, a hned se tu dá dýchat. Nevím jak vám, ale mně se dost ulevilo. Děkuji za vaše příspěvky. Nashle při příští kritice, pánové a dámy. Tak, trpaslíkovský úvod a stať máme za sebou, takže na závěr jen že nechápu, proč Branagh stál zrovna o tohle a že i novej Conan je v porovnání s tímhle snesitelný film. Možná to není nejstupidnější film svýho typu (tam zatím neohroženě trůněj Transformeři), ale mám prostě severskou mytologii příliš rád, než abych se klidně díval, co s ní filmařský mlýnek na myšlení provedl. Když vidím tohle hollywoodský znásilňování všeho, upomínám se na nedávnou kampaň Přečtěte si to dřív než Hollywood.(16.9.2012)

 • Isherwood
  ****

  Po rozpačitých trailerech, 3D konverzi a dabingu, jsem se nakonec Thorovi v kině vyhnul. Teď zpětně to mrzí, neb Branagh předložil parádní komiksovku, která si odskočila z módního proudu strojových psychoanalýz hrdinné mysli, a namísto toho nechala na Zemi přistát sympaťáka, který vše řeší s odzbrojující kombinací nadpozemské naivity a vypracované svaloviny. Postavičky jsou ploché jako málokdy, ale herci jsou vynikající, parádně to odsýpá, srší to humorem (a na Asrgardu) i pořádnou pompézností. Sequel, prosím!(29.8.2011)

 • Botič
  ****

  Pravá a nefalšovaná MARVEL tragedy, v tom nejlepším slova smyslu!!! Nejpohádkovější komiksová adaptace široko daleko. Neokoukaná variace na Shakespearovské tragédie se srdcem na pravém místě. Tam kde už jedničky a nuly nestačí přichází ke slovu charaktery z masa a kostí a to z Thora dělá možná sympatičtější postavu než je Tony Stark. Byť v ne zrovna atraktivně oslnivých kulisách. Zpoza rohu sice vykukuje Superman nebo Den, kdy se zastavila země, ale ve výsledku na tom nesejde, protože Thor vládne jak Mjolnir-em, tak hodně osobitým kouzlem. Za Asgard! Za Chrise Hemswortha! Za J. Michaela Straczynskiho! Kenneth Branagh is my MASTER now. Překvapivě chutná komiksová krmě.(28.4.2011)

 • - J. Michael Straczynski a Walter Simonson, kteří se oba velkou měrou podíleli na psaní komiksu, se ve filmu objevili v cameo rolích. Straczynski je první osoba, která se snaží zvednout dopadnuvší Thorovo (Chris Hemsworth) kladivo na Zemi. (Caszidy)

 • - Spoiler: V Odinově (Anthony Hopkins) pokladnici je možné vidět Infinity Gauntlet, která patří Thanosovi, jedné ze záporných postav z filmu Avengers (2012). (Shadowspark)

 • - Falešný pracovní název snímku byl Manhattan. (Coldrex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace