IRON MAN, CAPTAIN AMERICA a do třetice THOR - tři kvalitní marvelovky, které se teď můžou nejen rozvíjet v série, ale i spojit své síly v supertýmovku AVENGERS. Co víc si mohl fanoušek přát... Co se tedy THORa týče, nemám výhrad. Zábavné, svěží, hezké (fantaskní svět Asgard) a Hemsworth je největší komiksový sympaťák od úsvitu Downeyho Starka. Nečekal jsem, že ta skandinávská mytologie po americku dopadne tak solidně. 8/10. (Člověk se sice neubrání pocitu, že by tyhle filmy chtěl mít temnější a krvavější, ale chápu a respektuju, že to má být kids-friendly.)(29.8.2011)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $181,030,624Tržby Celosvetovo $449,326,618Tržby za predaj Blu-ray v USA $58,822,659Tržby za predaj DVD v USA $40,516,100║ Dá sa povedať už ničím prekvapivý šablónový film, bez väčších prekvapení, robení doslova na istotu ale za to miestami to je celkom svižné, zábavné a akčné, aj keď opäť neprehľadné scény a rýchli strih to kazia, plus niekedy dosť počítačová animácia boje do očí, réžia v podaní Kennetha Branagh bola dobrá voľba ale hlavný triumf bolo obsadenie neokukaného herca Chrisa Hemswortha ten nemusí ani nejak extra sa snažiť a všetko mu žeriete ako na krásnom striebornom podnose, ako bonus tu je celá plejáda známych tvári, takže celkovo spokojnosť. /videl v kine 3D verziu: 80%/(14.5.2011)

3D verze /// ,, THORE, SYNU ODINA, MŮJ DĚDICI. MŮJ PRVOROZENÝ. ZDE JE SPOLEHLIVÉ KLADIVO MJÖLLNIR, UKOVÁNO V SRDCI ZMÍRAJÍCÍ HVĚZDY. JEHO SÍLE SE NIC NEVYROVNÁ. JE TO NIČIVÁ ZBRAŇ, NEBO TVOŘIVÝ NÁSTROJ“..... /// Tak tady máme dalšího hrdinu. Přiznám se bez mučení – POVEDL SE! Nikdo nemůže ani ceknout proti neokoukanýmu Ch. Hemsworthovi. Bavila mě i hudba shakespearovského skladatele Patricka Doylea. ALE HLAVNĚ ...všichni obdivovatelé fantasy světů musí bejt nadšeni TÍM na Asgardu. Škoda, že proti tomu Nové Mexico působí jako pěst na voko. Ne nudně, jen ..... obyčejně a já se těšil zase zpátky ,,domů“. Fantasy stránka je možná nejlepší od časů ,,chlápka s prsteny“. Celkem fajn byla i akce. Děcka (určitě!) často zapomenou chroupat popcorn. K.Branagh natočil výbornou pohádku a jediné, co mě mrzí je, že si stejně jako ostatní tvůrci, s 3D jen pohrává. Když už se člověk obětuje a kouká na dabing, měl by za to bejt odměněnej. P.S.: POZOR NA DOVĚTEK PO ZÁVĚREČNÝCH TITULCÍCH!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že ani v USA nemají ve zverexu koně. 2.) Uvidím, že ty ,,kurvy šikmooké" (to né já, to Polívka!) se dostali i k Ódinovi. 3.) Uslyším, že v Marvelu nezapomínají na ,,ostatní“ hrdiny. 4.) Mám rád(a) chlápky s pořádným kladivem. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(18.5.2011)

Scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne .. Pěkných, zábavných, bezproblémových a vtipně comicsových 75% - s tím, že nejhorší momenty z celé kinoprojekce obstaralo zjištění (a slyšení) dabingu k mého nejočekávanějšího snímku roku; SUPER 8. ___ Mål, mål - men finländarna...(4.5.2011)

Dám všechno na světě za jeden výlet do Asgardu. To, co kamera (a zvláštní efekty) ve spojení s epickým soundtrackem předvádí ve výpravnosti, převyšuje všechno, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl a každý záběr ukazující mi kousek Thorovy domoviny téměř dojímá svou velkolepostí. Branaghovi nakonec vyšlo všechno, na co jen sáhl. Herci se sešli bez výjimky skvělí (trochu překvapivě vládne Tom Hiddleston), dramatická linka kraleviců nedá vydechnout, akce jakbysmet a romantický podtext najednou není jenom podtext. Zkrátka uchvacující komiksová adaptace, která dost zrádnou látku představuje v sebejistém marveláckém světle a chuť na Avengers stupňuje na těžko udýchatelné maximum.(4.5.2011)

• - Anthony Hopkins prijal svoju úlohu bez toho, aby niečo vedel o príbehu a jeho hrdinoch. (ash99)

• - Tom Hiddleston popsal roli Lokiho jako "komiksovou, ale víc zlomyslnou verzi Edmunda z Krále Leara." V Shakespearově hře byl Edmund princ, který žárlil na svého bratra Edgara a lstí dosáhnul toho, aby jej otec vyhostil do vyhnanství. (JayZak)

• - Loki (Tom Hiddleston) nie je v severskej mytológii Ódinovym (Anthony Hopkins) synom, ale jeho pokrvným bratom. (sciny)