Transcendence (2014)

Mno, pokus o nějakou originální sci-finku to byl, ale celkově bych řekla, že se to spíš jako celek nepovedlo.. Vizuální efekty super, obsazení taky fajn.. Pokud mohu soudit, tak se mi mnohem mnohem víc líbil film na obdobné téma "Her".. Když to trošku převrátíme, okleštíme a narovnáme, tak je to zase příběhová aplikace na "Střihorukého Edwarda" :-D

28 dní (2000)

Celkem takové milé béčko z léčebny s Bulločkou ;-) Viggo Mortensen tu byl jako pěst na oko a Steve Buscemi v nevyšinuté roli, ale jinak takový relax z prostředí závisláků ;-)

Astronautova žena (1999)

Trošku moderní verze "Rosemary má děťátko".. Hodně nudná, zdlouhavá a hodně špatně zahraná verze.. Johny Depp a Charlize Theron překvapili - nemile.. A ten konec jsem stejně absolutně nepochopila.. Celá pointa mi utekla do vesmíru :-D

Všechny moje lásky (2000)

Už taková rádoby romantická přehudebnělá psedokomedie.. John Cusack je nijaký, v Hornbyovkách mi víc sedí Hugh Grant, který umí prodat svůj suchý smysl o humor a křečovitý smích.. Jacka Blacka mám ráda, ale tady je jako pěst na oko.. Celé je to takové ploché a nijaké.. Nevyplívá z celého příběhu žádná pointa, spíše se v tom člověk ztrácí.. Klasický případ, kdy nelze přenést kniha na plátno.. :-/ PS: Puštěno, protože jsem si vůbec nepamatovala o čem to je, ale myslím, že i tentokrát raději zapomenu..

Padlé ženy (2002)

Takové tak trošku britské "Requiem pro panenku" - zajímavé, ale ne tak silné jako to české ;-)

Trio z Belleville (2003)

Moc povedeně graficky zpracováno a příběh je velmi vtipný i dramatický i zajímavý zároveň.. Nemyslím si, že jde o pohádku pro děti, ale spíše pro dospělé ;-) Já jsem si ho moc užila :-D Super atmoška a hudba ;-)

Stydlivý polda (2000)

Opravdu nic moc film.. Některé scénky povedené, hlavní idea sebeironického pohledu na svět taky dobrá, ale nějak to celé nešlo dohromady :-( Zatím nejslabší film s Liamem Neesonem, který jsem viděla a to zde dokonce hrál i hlavní roli.. Sandra Bullock to byla jaksi navíc.. Doporučuji ani nepouštět..

Romulus, můj otec (2007)

Velmi zajímavé drama o tom, jak někdo dokáže milovat narušenou a nevěrnou ženu tak, až se chová jako blbec.. Skvělý Eric Bana a výborná Franka Potente v australském příběhu o neúspěšném životě v dělnické třídě uprostřed prázdného kontinentu a jednom nešťastném dětství.. Příběh je životopisný, tak asi to tak bylo, ale na můj vkus se tam odehrávaly situace moc zacykleně..

Pošli to dál (2000)

Geniální myšlenka je hlavním tahounem tohoto filmu ;-) Helen Hunt je jako vždy úžasná, Kavin Spacey mě místy štval :-) "Šestému smyslu" to celé tradičně věřím.. Jen mě opravdu nakrnul ten konec, kterej prostě násilím nutil diváka do určitého citového prožitku.. Jinak byl konec naprosto zbytečnej, mohlo to skončit 15 minut před a vyznělo by to celé lépe :-/ Ps: I po letech se k němu ráda vracím :-D

Muž, který plakal (2000)

Takový typický válečný snímek o tom jak pár Židů mělo štěstí v neštěstí.. Nejvíce na mě herecky zapůsobila Cate Blanchett, Johnny Depp tu ztvárňoval pouze roli pohledného cikána.. Zbytek neurazí, nenadchne..