Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Nenudila jsem se, neodcházela jsem od TV, bavilo mě to. Historicky neřeším, snažila jsem se nastudovat na Wiki, ale i tak je to strašně složité. Všechny ty přepady, války , politické sňatky- bez dlouhodobého studia neprůhledné. Podle mě za 8/10, ale že po dlouhé době historické téma, které nebylo nudné, suché a panákovité, tak za 10.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Pokud by se film prostříhal na 80-90.ti minutovou stopáž, byl by snad k přečkání. Strašná upatlaná nic neříkající nuda. Ondra Sokol se bohužel svého komického jádra není schopen zbavit a na dramatickou postavu bohužel nemá. I v rádobydramatických scénách působí jako klaun. Luxusní domy, které hlavním hrdinům i po zatčení členů rodiny zůstanou, jsou krásné na pohled, ale popírá to veškerá historická fakta. Zrovna tak, bych chtěla vidět, jak by Rusové tábořili venku na pláni a neudělali by si z domu velitelství. Drama jsem začala čekat ve chvíli, kdy Klára Melíšková jela za Sokolem ulicemi plnými opilých osvoboditelů, nedočkala jsem se. / ani malého znásilnění, ani přejetí tankem :-) / Opět značně nerealistické. O pitvořící se Sabině Remundové se snad ani nebudu zmiňovat. Jak tady již někdo vtipně napsal Slunce seno zahradnictví. Dva body za kameru a exteriéry, za zmínku stojí hudba. Jinak nesmyslně vynaložené peníze, škoda, přeškoda.

Rapl - Série 1 (2016) (série)

Mezi kriminálkami ostatních televizí svítí pro mě RAPL jako arcikámen v hromadě čehosi. Rychlé, bez hluchých míst, nablblého patosu, romantických odboček, k vyřešeným problémům se nevracíme, postavy, které jsou odhaleny jako zrádné-viz Kunešova kurvička, jsou odhozeny a nikdo se jimi dále nezabývá. Jsem ze severu, takže tohle byl pro mě bonus, tu krajinu miluju i s jejíma vrtulema. Nesbo by záviděl. No prostě mňamky..

Zkáza krásou (2016)

Zklamání, dokument, který neřekl nic nového. Sebestředná alkoholička, která jen opakuje, že byla krásná a talentovaná, dále nepřekonatelná na jazyky. Z celého dokumentu mi nijak nevyplývá, proč Zkáza. Vždyť ona ze všech životních průserů vybruslila, na někoho se nalepila, pořád filmovala. Mimo poválečné doby, kdy byla ve vězení, ale to nebyla sama, se vlastně měla ve všech zemích, kde žila dobře. Spoustu hvězd první republiky zavřeli a odsoudili. Ona ze svého vztahu s Goebbelsem vyvázla velice dobře. No že měla chvílemi hlad, kdo tehdy neměl. Jen oceňuji některé archivní záběry, které jsem dosud neviděla. O tomto dokumentu se píše v superlativech / kritiky/ jakoby se automaticky předpokládalo, že Třeštíková nemůže mít úlet. Tady je vidět, že může. Renčův film všichni zdrbli, ale mě se líbil víc a po tomto dokumentu, kdy je vidět, jak věrně se držel předlohy, mu jdu dát o hvězdu víc.

Mordparta - Nevěsta (2016) (epizoda)

Těšila jsem se, ale nudáááááá, pachatel byl známý asi všem mimo Policie, nějak tomu chybí charisma, takové to NĚCO, mrzí mě to za tvůrce. Dávám tomu ještě šanci příště , ale nevím. Rapl mě chytil hned na první dobrou.

Spotlight (2015)

Jako jo, dobrý, ale nějak to celý klouže po povrchu. Není to nuda, ale ani mě to nějak emočně nezasáhlo. Téma přesně rozebírané jako v seriálu Ray Donovan, kde jsem se z těch úchylnejch flanďáků málem pokákla. Ještě mi to připomínal šéfík novin Liev Schreiber. Tady mi nějak něco chybělo. Emočně prázdné, postavy bez hloubky. Ještě jsem čekala nějaký tlak na novináře, a ono se vlastně nic nedělo. Jediné překvapivé bylo zjištění, že před lety zametl pod koberec Michael Keaton.

Zabijáci (2014)

Chyba asi byla, že jsem napřed četla knížku. Film podle mě nějak nevystihl tu zvrácenost a krutost pachatelů, Z knížky mě mrazilo a plíživá deprese nad nesmyslným zabíjením a týráním kohokoliv - i zvířat , byla všudypřítomná. Ve filmu mě to nějak minulo . Je jasné, že film musí všechno zjednodušit a zkrátit, ale tady mi to nějak přišlo nepovedené.

Steve Jobs (2015)

Miluju filmy o někom. Tady však bych musela zkopírovat Verbala a jen bych jeho koment opakovala. Nudná ukecaná sračka mě zklamala. To, že Jobs byl sebestředný geniální zmetek není nic nového, Freudovské žvanění o opuštěném Stevovi, kterého někdo zavrhnul a jako mimino ho to poznamenalo jsou k uzoufání nudné. Stejně jako neustálé řešení jeho vztahu k Lise. Že jsem nedala odpad je jen o tom, že MF je mu fakt podobný a že ta celá pakárna stála asi pár peněz - když bych odečtela honorář za ty dvě hvězdy. Celý film se žvaní a žvaní na chodbách, jednou na střeše parkoviště. Neskutečná nudááááááááááááááááááááááá.

Líza, liščí víla (2015)

Komu se líbil Grandhotel Budapešť bude ve svém živlu. Je to ještě bizarnější maďarsko-japonská fantasie. Na mě až příliš, ale nenudila jsem se.

Noc plná zázraků (2011)

Již třetí rok, takže se u mě zařazuje do bývalé nej trojky - nyní NEJ čtyřka - Láska nebeská, Notting Hill, Prázdniny + Noc plná zázraků. Správná dávka patosu, vánoční nálady, lásky a dobrých konců. Při polepšení, roztátí sněhové královny a zpěvu Tiché noci i slzy ukáply. Plná palba. Tak to má o vánocích být.