Hořící keř (2013) (TV film)

Už dlouho se mi nestalo takové to chvění okolo žaludku , způsobené napětím, strachem, emocemi , které vyvolalo filmové dílo. Tady to fungovalo od první němé minuty filmu. Strach, beznaděj, deprese , hnus, stud za ty podrazáky, oddechnutí, že jsem byla malá a nemusela jsem volit, jak bych se zachovala. Jak se znám, byla bych v tom namočená až po uši. Jan Hřebejk na "Cenách české filmové kritiky" prohlásil, že projekt "Hořící keř"strčí všechny české filmy loňského roku do kapsy. Měl naprostou pravdu . Bohužel nejen loňského roku. Nevím, kdy naposledy se mi česká tvorba takto dostala pod kůži. Díky paní režizerce, z herců ani nevím , koho bych vychválila nejvíc. Kdo mě překvapil byl Vojta Kotek, který dramatickou roli zmákl levou zadní a velmi důvěryhodně. Zrovna tak pod dlouhé době Jan Budař . Výrazná a strašně věrohodná postava matky paní Pokorné - určitě životní role. Nádhera. Mjr. Jireš Ivana Trojana jsem pořád doufala, že nemůže bejt klasickej komunistickej hajzl , v závěru dvojky se mi to splnilo. Nebyl. Úmyslně se vyhýbám superlativům na konto Táni P. O té taky padlo už moc chvalozpěvů, mě se přesto zdálo, že jiní vyčnívají víc. Celé koukání 0,00001 % jiskřičky naprosto neopodstatněné naděje, že to dopadne jinak, než dopadlo ve skutečnosti.

Interview s upírem (1994)

Asi popáté , ale asi po osmi letech přestávky, famozní, evropsky natočené. Atmosféra nočních měst, luxusní Antonio Banderas, první film, kde měl být Cruise No. 1 , ale překvapivě to byl Pitt, který tam exceluje a je vidět trochu víc. Fakt vánoční mňamka.

Tudorovci (2007) (seriál)

Nevím proč, ale nejvíc mě chytla čtvrtá serie. Možná proto, že král se už uklidňuje,přichází na to, že i Anna Clevesová má své kouzlo, blbka cvičící s ním v posteli ho přestává bavit, zlidšťuje, vyprchává z něj megalomanství, nebo trochu ubývá, Přestal cvičit z manželkama a ty naopak cvičí s ním- Katka aspoň na úrovni . Super, když si dáte několik dílů v celku.

Prometheus (2012)

Pane bože, teda pokud existuješ, to byla pí....vina. Zklamání velké, nic nového pan Scott bohužel nevymyslel, vykrádal sám sebe a připadá mi, že ho to ani nebavilo. První půlka aspoň vizuálně slušná, pak se to zvrhne na béčkový trapný horor vyvolávající útrpný úsměv a politování. Árijský Fassbender, ale i Charlize Theron, oba jak když vypadnou z nějakého trapného hororu o árijských robotech bez emocí a nebetyčně nudného filmu o klonech. Pouze slušné 3D tam, kde bych čekala maximální 3D efekty, které vesmír , planety a vesmírné koráby nabízejí . Nevyužitá možnost. Proč je tady robot opět křivej zkurvenec, který nakonec skončí bez hlavy a vypouštějící bílou slinu. Asi mi něco uniká, jooo asi jo smysl toho filmu. Kde kurde sehnal prachy , aby natočil to, co už bylo jednou natočené. Aha von si to vlastně produkoval sám, aháááá, tak to jo. Cameron si aspoň na nic nehrál, chtěl 3D film, tak si předělal Titanick . Aspoň to nazval stejně. Ne jako tady opasné nápady, vykradené z Vetřelců atd. A prej novej film. Jo a můžete mi někdo vysvětlit, proč ten robot chtěl a pak taky nakazil ty dva vědce ? Když teda sloužil a byl naprogramován tím starcem ? Přece kdyby se mu to povedlo, tak ten mimik by je tam vybušil všechny a co by zbylo, tak by si dala k jídlu ta chobotníčka. Taky při tý rvačce jim krásně praskaly kryty na přilbách , když před tím po křemíkové bouři - ani škrábanec???? No chujovina děsná. 1* za efekty a duhá za velmi krásného Logana Marshalla-Greena. Sorry .

Nedotknutelní (2011)

Lehké, evropské, úsměvné, franouština, kouření, hulení, nekonečné charisma obou hlavních představitelů, emoce kam se podíváš. Začala jsem se úsmívat už na začátku a nepřešlo mě to do úplného konce. I když scénář byl průhledný jako křišťál. Tahle variace na známé téma se opravdu povedla. Klasická scéna v opeře mě totálně odbourala na 10 minut. Bylo nás v kině 6, nechápu co by ještě lidi chtěli víc. Nádhera.

Jeden den (2011)

Přes strašně průhledný scénář, předvídatelný konec, se na to velmi dobře koukalo, oba jsou moc hezcí a pěkně to mezi nimi fungovalo. Jen nechápu to neustále se opakující klišé , kdy Anne je napřed za přehlíženou ošklivku, aby se ke konci filmu změnila v krásnou labuť . Kdy staší sundat - nebo vyměnit - brýle a učesat vlasy a svlíknout nějaký "pytel" , Jinak dobrý.

Frida (2002)

Asi po šesté viděný film, opět bez dechu , bez nudy. Nádhera , hudba, barvy ,výtvarno, velice podrobné a autentické , Skutečné obrazy Frídy, úžasný Molina, Salma H., štěk Banderase a Nortona. Opravdobě filmem psaný příběh bez zkreslení skutečnosti. nej nej nej 6*

Napříč vesmírem (2007)

Zdlouhavé,střídali se ve mě pocity nadšení s naprostým zklamáním. Moulin Rouge, Vlasy a nevím co ještě dohromady. A to je ono, Ono to totiž nějak dohromady moc nedrží. Slepenina ze všech možných žánrů . Ani hrdinové mě nijak zvlášť nenadchli. No nevím , zatím průměr. I když pasáž s cirkusem byla famozní, modří paňáci mě teda dostali. Dneska to zkusím znova.

Vrtěti ženou (2011)

Very simply. Dopředu jasná komedie s průhledným scénářem, kdy je od začátku jasné jak to bude dál a jak to skončí. Ale přesto dobově velmi povedené, vtipné, a pokud to takhle fakt bylo , tak i poučné. Feministka Maggie s přehledem zastínila hlavního hrdinu. No v TV z gauče velmi dobré, kino - trochu ztráta času. Slabší průměr. Určitě si to už nepustím znova.

Dexter (2006) (seriál)

Objevila jsem Dexího počínaje pátou sérií, byla to taková pecka, že myslím sedmý díl jsem programově vypnula, páč jsem byla tak strašně vynervovaná, že už bych pak neusnula. Takže jsem šla stahovat od první serie, abych zjistila, jak se z něj stalo to, co je z něj v pětce. První série 95 % , ale druhá sérka - neskutečnej mazec, jasně, že jsem věděla, že to projde, už jede šestá série, ale byly to zkurvený nervy - slova jeho ségry - která je, kurevsky perfektní postava. Zatím druhá a pátá sérka nejvíc asi 150 %. Zatím jsem nešla do trojky - páč se pak nemůžu odtrhnout a nic jinýho nedělám. :-)