Mamon (2015) (seriál)

Hodnotím po prvním dilu, ale fakt super. Je vidět, že to jde . Michálek a Hádek v nejlepší možné formě. Uvidíme, jak to bude vypadat dál. Doufám, pro naše filmaře, že se úroveň udrží.

Co jsme komu udělali? (2014)

Čekala jsem čerstvou neotřelou Francouzkou komedii. No všechno mi přišlo příliš prvoplánované, simply . Navíc v dnešní době uprchlíků odkudkoli kamkoli, mi to zas až tak vtipné nepřišlo. Většina ženichů / až na araba / byli krásní, charismatičtí chlapci. Ale tak nějak jednotlivě. Spíš mě mrazilo, chudáci rodiče. I když malé číňanky byly naprosto rozkošné. No nic moc.

Kůže, kterou nosím (2011)

Nic pro milovníky jednoduchosti. Opravdu vizuálně i emočně náročné dílko, o kterém musím ještě několik dní přemýšlet. Přiznávám, šla jsem do toho kvůli AB, kterého jsem si užila dost a dost a opět ukázal, že UMÍ hrát a nejenom v Hollywoodských sračkách. Jeho šílenství není vidět a jen tak problikává na povrch. Vizuálně nádherné pokoukání.

Noe (2014)

Něco mezi Transformers obalenými kameny a bitvou o Helmův žleb, aby to v poslední fázi přešlo na psychothriler o vraždění neviňátek, vyhozené prachy. Jo ale odpad jsem nedala jen kvůlivá super hudbě.

Zmizelá (2014)

Tady asi byla chyba číst knížku před filmem. Knížka mě dostala, závěr až na kolena. Film mi proti tomu přijde plytký, povrchní a mám pocit, že kdybych nečetla , tak nemůžu pochopit celý rozsah té zrůdnosti Božské Amy. Možná jindy přidám .

Interstellar (2014)

Ukecaná zdlouhavá nudááááááááááá......příliš mnoho kukuřice, prachu, keců a málo vesmírů. PS a to miluju sci-fi .

Na hraně zítřka (2014)

Včera za 80% , po vyspání a neustálém přehrávání spotů z filmu - za plnej počet. Určitě se k tomu zase vrátím.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Hodně realisticky natočený seriál. Překvapuje svojí syrovostí a tím nemyslím jen operace , Prostředí, které bylo v té době je opravdu vykreslené do posledního detailu. Nebyla to žádná pohádka o krinolínách, šněrovačkách a dvorných mužích. Hrůza tu na mě čišela úplně ze všech prostředí. i z těch bohatých. Co mě asi nejvíc vzalo, byla psychiatrie, kde trháním zubů, mandlí a podobně léčili psychické poruchy. A ten konec série - taky děs - lahvička héráku na stolku. Plný počet nedávám jen proto, že mě konkrétně chyběli vztahy. Taky poněkud zdlouhavé začátky.

Melodie mého srdce (2007)

Totální super přeslazená sračka, která ale na mě bezezbytku fungovala. Keri Russel a Rhys - oba krásní a nadaní, hudba, která se mi dostávala pod kůži, předvídatelný , ale úžasný konec. V téhle hnusné době jsou pohádky potřeba. Aspoň pro mě.

Angelika (2013)

Vidět znovu natočenou klasiku mě donutila / přes strašné hodnocení / nějaká vnitřní povinnost. Uff. Byla to fuška. Přes přesvědčování sama sebe, že nebudu srovnávat , se tak dělo. Klady : mnohem přesvědčivější Angelika - s tou parukou u Michalle se nemůžu dodnes smířit . No a to je asi vše. Příběh natočený i napsaný především jako historicko- červená knihovna - tedy pro baby, by měl mít aspoň jednoho sympoše s charizmatem tekoucím do sedadel kin a gaučů domáctností. Tady nula- zero . Mezi Joffreyem a Angelikou to evidentně nefunguje, při vstupu na plátno u Hosseina dámy omdlevály, tady si skočí pro buráky, Nicolas - další trapka, děsnej výběr herců, Bratránek Phillipe du Plessis, který dýchal v klasice Hosseinovi na záda, je tady něco mezi Arabem a Rómem a ještě jsem si ho pletla s asi dalšími třemi herci. Tady se šetřilo i na exteriérech a hlavně na róbách urozených výsostí. V klasice velice důležitá záležitost. Co mě potěšilo, že v jedné pasáži použili hudbu z původní Angeliky. A co mě dostalo ?? To, že na konci měli odvahu napsat, že bude pokračování. proboha, jen to ne. Přesto 3 ďubky za pokus, předem ztracený.