jOBS (2013)

Po dost rozporuplných komentářích, které jsem tady četla , jsem nic moc nečekala, ale přišlo příjemné překvapení. Pokud někdo neví, kdo byl Steven Jobs, nic mu neříká Lisa, Mcintosh a iPhone věci, je pro něj asi snadné film odsoudit a nepochopit spoustu věcí. A myslím si opak od některých názorů, že Ashton Kutcher si s tím poradil skvěle. Do plného počtu sice trochu chybí, ale jinak super. Doporučuji všem kritikům knihu.

Příběh kmotra (2013)

Z toho, jak je to všechno jednoduchý , věci, které slušné lidi nenapadnou, je mi na blití. Vaculík a Vetchý na 100%.

Pokání (2007)

Pořád jsem to odkládala, až to televize dala za mě. Obrovské zklamání, těšila jsem se na romanci, která mě pocitově rozseká . Nekonalo se. Nic z toho bohužel. Miluju Pýchu a předsudek, ještě raději Rozum a cit, Ale tohle ani po kolena. Zdlouhavé, hluché, nudáááááá.

Zkrocená hora (2005)

Viděno myslím potřetí nebo možná víckrát. Opět mě to dostalo do kolen. Dokonalý komorní příběh nenaplněné, zakázané lásky. Nádherný vizuální i hudební zážitek. Heath i Jake hrají jako bozi. Všechno je tak uvěřitelné, pochopitelné. Ani na vteřinu jsem se nenudila, i když už jsem přesně věděla, co přijde. Jeden z nejdokonalejších, nejemocionálnějších filmových zážitků. Díky chlapci.

Křídla Vánoc (2013)

Čekala jsem s trochou skepse vánoční sladkobolnou romantiku, naštěstí se nekonala. Civilní postavy v důvěrně známém prostředí obchoďáku jsou všechny sympatické, se svými pocity, problémy a emocemi. Od začátku narůstá tajemno, emoce podpořené úžasně vyladěnou hudbou, trochu průhledný scénář mě vůbec nevadil. Konec, aspoň mě, úplně emocionálně rozsekal. Snědla jsem to jako vánoční kapr i s navijákem. Velmi příjemně překvapuje čím dál lepší David Novotný. Určitě se to stane nejpozději příští vánoce televizní klasikou. Zatím pořád přemýšlím, co můžu a nemůžu přát. Určitě to není fim, na který si po odchodu z kina ani nevzpomenu.Po dlouhé době. Zatím plný počet bodů. Chci soundtrack .

Mrtvý muž přichází (1995)

Nějak mi to přišlo jako americká reklama na náboženství. Vše odpuštěno, bůh je náš pastýř a miluje tě . Nevím , nebyla jsem napnutá, jestli ho popraví , naopak- už aby to bylo, chápala jsem nenávist rodičů, těch zabitých dětí, sestra Sarandon mě tedy k odpuštění nepřesvědčila. Myslím, že za to, co udělal, trpěl málo. Pennovo napomádované číro mě iritovalo po celou dobu filmu. Ani jednou z postav mě to emočně nevzalo. Zbytečně dlouhé , nic neříkající dialogy.

Nepřítel státu (1998)

Viděno asi po čtvrté, i přes velmi pozdní noční vysílací čas do konce , takže za plný počet , akce, akce, akce....

Gravitace (2013)

Nutno vidět v kině / 3D /, stylově dokonalé, bez jediného hluchého místa, super vizuální zážitek. Jen jedna připomínka : proč to ZASE zavinili Rusové ? Ale odpouštím bez ztráty kytičky za bezvadnou délku filmu. Přesně časově nastříhané.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Pro mě obrovská, technicky dokonalá 3D, akční jízda. Zábavné, ani chvilka nudy, velmi vtipné hlášky - ta s ofinou mě úplně odbourala. Taky jsem konečně zjistila, proč má Cumberbatch tolik fanynek. Charisma teče z plátna po kýblech. Vlastně ze všech hlavních hrdinů. Určitě si to dám znovu.

Ve stínu (2012)

Po trilogii Hořící keř, kdy ze mě deprese prýštila ještě týden, jsem si chtěla zlepšit náladu dobrou detektivkou. Ach jo deprese ještě větší. Ale jen z naší beznadějné minulosti, kdy od začátku je jasný, že tohle teda neskončí dobře. Jinak nádhera a super pocit, že ještě umíme točit, že máme s kým - Trojan excelentní ještě víc něž jindy- že umíme něco víc než zkurvený nekonečný seriály, který zabírají všechny hlavní večerní programy, Přeji tvůrcům, aby jim film aspoň vydělal na něco dalšího. Mínus jedna * za nepřehlednou detektivku, nějak jsem moc nepobrala kdo, jak, s kým, škoda , že nebylo víc krimi. Ale jinak super, možná při dalším pohledu přidám.