• Rodinný

Kočár nejsvětější svátosti (1962) (TV film)

Neskutečně dokonalé herecké mistrovství Jana Wericha!!! Je až neuvěřitelné, jak hodinový film, ve kterém jde v podstatě jen o jednu věc (kočár), a navíc se o něm pouze vypráví, dokáže pozorného diváka doslova přikovat k televizní obrazovce. A to se celý děj filmu odehrává víceméně pouze v jedné místnosti! Jak říkám, skvělý scénář, skvělé herecké výkony. Myslím, že tento film patří k domácímu stříbru České kinematografie.

Dotek zla (2000)

Celkem podprůměrný horor se satanskou tématikou. Nenajde-li se jiný způsob, jak ukrátit dlouhou chvíli, je možno podívat se i na tento film. Vyloženě nudný nebo naopak nadměrně děsivý mi nepřipadal. Faktem ovšem zůstává, že podle mě film divákovi nic nepřinese.

Karen na dvoře krále Artuše (1989) (TV film)

Mladší děti film jistě uspokojí. Když jsem se na film díval, tak jeho první třetina připomínala příběhy z Čechovy knihy „Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do XV. století. Na filmu mi vadil velmi nekvalitní dabing dětských postav. Děj je jednoduchý, nenáročný, pro děti lehce stravitelný. Vážím si toho, že se film obešel bez děsivých scén, které by děti inspirovaly k napodobování. Jasně bylo odděleno dobro od zla. Dobro nakonec také – v souladu se zásadami pohádky – zvítězí.

Pohlaď kočce uši (1985)

Moc hezký dětský film!!! Milovníky loveckého zámečku Humprecht bych chtěl upozornit, že ve filmu je několik záběrů, na kterých skutečný průvodce předvádí unikátní několikanásobnou ozvěnu. Předvedení tohoto pozoruhodného akustického jevu jsem se jinak nedočkal ani na DVD, které se dá na zámku Humprecht koupit, což považuji za velký nedostatek zmíněného DVD.

Čekání na stříbrné zvonky (1985) (TV film)

Tento asi málo známý film přibližuje 2. světovou válku na životě obyvatel malé obce. Nevedou se v něm žádné pompézní boje. Ale snad o to víc se dokáže divákovi dostat pod kůži.

Pavučina (1986)

Přesně si pamatuji, když jsem na tomto filmu byl v kině. V době svého vzniku to bylo také odvážné dílko, ovšem řekl bych, že spíš jenom obsahem. Provedením se blíží až odpadu. Abych nepopudil, dávám ***. Případně se na film podívám znovu, abych si svůj názor osvěžil a upřesnil.

Akrobat (2005)

Myslím, že to je první Jihoafrický film, který jsem viděl. Udělal na mě velmi dobrý dojem, který kazil jen dabing dětských postav. Ta úžasně nepřirozená intonace mě opravdu tahala za uši. Dabing ostatních postav byl slušný. Myslím, že kvalitě filmu nijak neubírá ani v podstatě prostoduchý a přímočarý děj s celkem očekávanými zápletkami.

Růžoví plameňáci (1972)

Snad ještě nikdy jsem při hodnocení filmu nebyl tak nerozhodný jako nyní. Rozhodně nesouhlasím se zařazením filmu do komedie. Za celý film jsem se neusmál ani jednou. O tom, že by měl film něco společného s krimi, by se jistě dalo s úspěchem pochybovat. Film je opravdu snůška všelijakých zvráceností, které jsou poskládány do celkem chabého děje. Kamera působí hooodně amatérsky. Ovšem ne až rušivě. Třeba to byl záměr. Opravdu se nemohu rozhodnout mezi zcela zbytečným filmem, který kdyby nevznikl, tak společnost o nic nepřišla, a mezi skvělým nadčasovým nekonvenčním dílem. Proto dávám filmu ***.

Nezvratný osud (2000)

Film mě ze začátku celkem zaujal, ale podle mě se jeho úroveň pomalu ale jistě blížila nule. Ke konci filmu jsem se už doslova nudil. Celkem milým překvapením byl ucházející dabing.

Východ-Západ (1999)

Mimořádně zajímavý film. Nestává se mi to při sledování filmů často, ale v tomto případě jsem se nechal zcela vtáhnout do děje. Zážitek přímo strhující. Snímek je natočen tak, že i když víte, jak vše dopadne, hravě se dokážete na něj podívat i několikrát za sebou. Kdo však čeká nějakou levnou podívanou, u které bude moct dělat ještě něco jiného, tak ten z filmu nic mít nebude. Sledování vyžaduje celého člověka!