Screamers: Hon na člověka (2009)

První díl na mě opravdu zapůsobil a hodnotil jsem ho 5*, ale pokračování se moc nepovedlo. Atmosféra by ušla, ovšem je to celé nějak divně splácané dohromady. Jsem ale rád, že došlo na hlášku, na kterou jsem se těšil :). - "Můžu jít s vámi?"

Ben X (2007)

Povinnost každého hráče Archlorda nebo možná povinnost každého hráče. Reálné situace připomínající hru a uvažování o rozdílech mezi realitou a herním světem nejsou výplodem mozku autistů, ale každého, kdo hraní počítačových her opravdu hodně propadne. Jinak ale i pro nezasvěcené, kteří se s Benem ani na okamžik neztotožní, doporučuji.

Underground (1995) odpad!

Možná kdyby v tomhle filmu nebyla tak otravná neustále řvoucí hudba, tak bych se ho i dokoukal a snažil bych se pochopit tu alegorii. Už nikdy více.

Smrt čeká všude (2008)

Vlastně neni důvod nedát nejvyšší ohodnocení. Napětí od začátku do konce, bezchybné bojové sekvence a film celkově působí dost reálně. Určitě doporučuji všem, kdo jsou fanoušky filmů typu Černý jestřáb sestřelen.

Pozemšťan (2007)

Určitě to není jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl, ale určitě je to jeden z nejzajímavějších. Plné hodnocení ale nedávám, protože na můj vkus se mělo nechat víc prostoru rozebírání historických, lékařských a psychologických otázek a trochu ubrat tlachání o náboženství.

Strážci - Watchmen (2009)

Vizuálně brilantní, ovšem něco tomu prostě chybělo. Bojové scény mohly být rozmanitější (mohlo se objevit i něco jiného než kopy a úděry pěstí) a zmíňka o původu Strážců by taky nebyla na škodu. Navíc u některých rozhovorů jsem se prostě nudil. Ale abych jen nekritizoval... Celý film je prostřihávaný do různých etap životů jednotlivých hrdinů, ale já osobně jsem se v tom neztratil, za což jsem rád. Zajímavá a dobře zpracovaná je i doba, kde se děj odehrává a atmosféru doplňuje pěkná hudba. A konec? Ten mě překvapivě překvapil.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Na 5* byl příliš předvídatelný a závěr mě tolik nedostal, jak jsem očekával. Zajímavý je především pohled ze strany "těch zlých" nácků, resp. jejich rodin. - "Je legrační, jak se dospělí nedokážou rozhodnout co chtějí dělat. Jako Pavel. Byl doktor, ale všeho nechal a škrábe brambory." - Podobný film: Život je krásný.

Zkažená mládež (2007)

Nečekal jsem od nějakého estonského filmu výjimečnou podívanou, ale příjemně mě překvapil. Moc se mi líbilo jak realisticky vše působilo. Musím říct, že jsem ani na chvilku nepochyboval, že je to kvalitní film, což se například o těch nových českých říct nedá. A doufám, že mě nikdo nebude obviňovat z nějakých podivných sklonů, když řeknu, že konec se mi líbil a s těma dvěma jsem sympatizoval. - "Mám jít dovnitř nebo ven?"