Dredd (2012)

Dvousetpatrový panelák se otřásá v základech! Soudce Dredd přišel vyčistit zločin! Celkem brutální nářez s ohlušujícím zvukem to je nové zpracování komiksové předlohy. Brutání akční dobře natočená jednohubka!

Pí a jeho život (2012)

Věřit se má...jedno čemu, ale je dobré věřit. S vírou v Pána Všemohoucího, ale především v sebe sama, dokázal Pí nemožné. Vizuálně úchvatný film, který je plný ušlechtilých myšlenek, mě zaujal snad vším.

Patrola (2012)

Jen tak všudypřítomnou ruční kamerou zachycená každodenní pracovní rutina dvojice policistů...Místy bez ladu a skladu prostě a nepřikrášleně se spoustou tlachání o ničem. Jen tak mezi přáteli. Práce, rutina, přítelkyně, rodina, děti, zábava a zase ta práce...denní, noční...Halvně to vše přežít a vrátit se domů!

Pan Am (2011) (seriál)

PAN AM! Příjemná atmosféra šedesátých let, příjemní herci, příjemné vlastně všecko, že jsem ochotný odpustit i tu naivitu a předvídatelnost některých scén. Co hlavně dělá tento seriál přitažlivým je možnost nahlédnout do zákulisí a být na palubě letadel jedné z nejprestižnějších leteckých společností co kdy byla. Ruku na srdce - kdo z kluků v dětství nechtěl být pilotem letadla a která z holek netoužila stát se letuškou?!?

Ben Hur (1959)

Pravý nefalšovaný hollywoodský velkofilm, který plným právem nejen kvůli jedinečné scéně závodů koňských čtyřspřeží patří k nejlepším filmům všech dob! Dlouhé stopáže se netřeba děsit - příběh je natolik zajímavý a barvitý, že film uteče jako voda.

Atlas mraků (2012)

Úchvatný audiovizuální zážitek s hlubokým fiozofickým přesahem, který - troufám si říct - docení filmoví diváci až mnohem později.

Pěsti ze železa (2012)

Mraky odkazů na staré dobré kung-fu fláky, hektolitry krve a usekané končetiny...no jo RZA svérázným způsobem vzdává poctu kdysi tolik oblíbenému žánru, kterou mu zaštítil nikdo jiný než Quentin Tarantino. Nečekal jsem filozofující dílo a dočkal jsem se ulítlé zábavy s obtloustlým Crowem v jedné z hlavních rolí.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Zvrácená upíří mytologie podpořená vlkodlaky, kteří se mění jak je libo. Jinak řečeno přehlídka modelek a modelů, kteří jsou v každém záběru naaranžovaní tak aby co nejvíc vypadali cool. Tohle se nedá brát vážně. Z toho, co se dá říct za pět minut, Billy Condon natočil film, který obstojí i samostatně. Parádní úvodní titulky, moc dobrá hudba, ale jinak nechápu ten humbuk okolo. Nejlepší z celé ságy ovšem závěrečná retrospektiva se všemi hereckými představiteli, kteří měli tu čest být u toho...Vědět, že tam takový konec je nemusel bych se dívat na celý film. Jo a songy Green Day a Christiny Perri jsou parádní...Jinak vidět už nikdy nemusím! P.S. Asi ti upíři a vlkodlaci jsou zvláštní sorta,že v mrazu jim nejde kouř od pusy,,,

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Něco Neúplatných, trocha Gangsterů, mírně Zjizvená tvář a taky drobky Scorseseho s De Palmou a výsledkem není guláš, ale Gangster Squad v Přísně tajném Městě andělů, L.P. 1949. Lahúdkové obsazení oblečené do luxusních kostýmů dotváří spolu s precizní kamerou a údernou hudbou nablýskaný vizuál. Škoda jen, že o postavách se toho zas tak moc nedovíme. Ale i tak Brolinovo charisma, Goslingův šarm a hezké oči Emmy Stone mě ke spokojenosti stačily...

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Hitchova srdcová záležitost - křivě obviněný muž na útěku - ve velkolepém filmovém zpracování, které si nelze než nezamilovat!

Časové pásmo bylo změněno