Equalizer (2014)

Po tomhle filmu jsem změnil pohled na Hobby-Market! A Denzel Washington? Čím starší tím lepší...Kupodivu pomalé tempo vyprávění se mě dostalo pod kůži. Luxusní je vzájemné počáteční oťukávání "McCalla" Washingtona a "Teddyho" Csokase. Kam až dokáže každý z nich zajít?

Chraň nás od zlého (2014)

Lahůdkově natočený thriller, kde nejenom ďábel hraje prim.. Derrickson prostě umí z daného tématu vykřesat maximum. Hustě budovaná ďábelská atmosféra, skvělý výběr herců a písně Doors, které přinesly aspoň v mých očích a uších cosi navíc!

Vyprávěj (2009) (seriál)

Velmi dobrý TV seriál, který zábavnou formou přibližuje dobu ne až tak minulou. Oceňuju dobovou výpravu, která sice není bezchybná jako třeba v 6.díle odehrávajícím se v červnu 1968 v televizi běží bulharský seriál Na každém kilometru, který byl ale natočený o rok později. Na čokoládě z Rakouska v roce 1967 nemohl být EAN kód - ten se začal používat až v roce 1974. V roce 1968 také ještě nebyly plastové přepravky na pivo jak je známe dnes.

Lucy (2014)

Blbá blondýna Scarlett "Lucy" Johansson má pro strach uděláno! Dechberoucí úvod filmu upoutá a ve vysoko nasazené laťce pokračuje k poněkud slabšímu závěru...

Interview (2014)

Komedie plná drsného avšak dobře a "někam" mířeného humoru, která si nebere servítky z análu Setha Rogena, přiblblých talkshow novácké úrovně a severokorejského diktátora, kterého je v zájmu zachování světa sprovodit ze světa! Výborný Franco, který prostě zahraje všecko a dobrý Rogen hájí svobodu slova (a obrazu) filmového průmyslu!

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Díky do očí bijícímu zkrácení na "pouhých" 151 minut chybí TO něco, co dokáže v žánru výpravných historických eposů jedině Ridley Scott. Bez mučení přiznávám, že se jedná o mého velice oblíbeného režiséra, jehož každý nový film netrpělivě vyhlížím. Nejinak to bylo s Exodus. Mojžíšův příběh je vyprávěný s dnešního pohledu, kde ani nepřijde že by to tak nějak nemohlo být. Seslané boží rány jsou na velkém plátně zobrazené opravdu velkolepě - obzvlášť krvavý Nil mě ještě dlouho nedal spát. Přičtu-li navíc věrné zobrazení tehdejšího života nemohu být nespokojený...Ale - v kinoverzi trestuhodně nevyužitý Ben Kingsley a Sigourney Weaver, která díky Scottově Vetřelci odstartovala svoji kariéru má tady všehovšudy krátký výstup. Bale jako Mojžíš je fantastický a stejně tak Edgerton v roli Ramsese. Velké plátno v tomto případě má smysl. Vizuál filmu je opravdu dechberoucí. Po přírodních katastrofách asi nejvíc utkví v paměti jízda Ramsesova vojska na klikatých horských stezkách.

Okamžik zlomu (2007)

Okamžik zlomu je inteligentní kriminální drama o tom jak arogantní chytrák - mladý ambiciozní právník - přechytračí velice chytrého vraha s ďábelskou tváří Anthonyho Hopkinse!

Fakjů pane učiteli (2013)

Nečekaně zábavná jednohubka pracující se stokrát už někde viděným ale podané velice lehce a svižně. Především díky hlavním představitelům stojí za vidění! Vrcholem byla exkurze problémové třídy na návštěvě u známých pana učitele!

Očista: Anarchie (2014)

Oproti první noci strávené s Očistou je tahle druhá o třídu lepší...Úvaha nad společností a hodně zajímavé zamyšlení nad kapitalismem jako takovým, kde ti nepotřební a sociálně slabí jsou odpadem, který je zapotřebí zlikvidovat. A na to máme jednou za rok NOC, kdy je skoro vše dovoleno! Když vyjíždí vyjíždí ve svém obrněném autě sympaťák Grillo, scéna tak trochu připomíná Mad Maxe ve své ryzí podobě. Tady ale veškerá podobnost končí. Tam kde šel Max tvrdě za svým bez zbytečných keců okolo, tady bohužel ze dvou zachráněných žen ta pubertální dcera svými řečmi se snaží o psychoanalýzu, ale ve výsledku je velice otravná a nesympatická. Jsem zvědavý, co nám přinese třetí Očista. Jak se zdá rodí se nám další filmová dojná kráva.

Transformers: Zánik (2014)

"Transformers: Age of Extinction" jsou velice chytře a nápaditě natočeným hloupým filmem, kde se pod nánosem patosu , líbivého pozlátka a všudypřítomného product-placementu, ukrývá jednoznačné sdělený ortel řečený hned v úvodu filmu jednou z vedlejších postav a sice: "Současné filmy stojí za prd - samé pokračování a reklama!"...Wahlberg si řádění z emzáckou zbraní zjevně užívá a dále z herců nejvíc zaujme mistr vedlejších rolí Stanley Tucci. Nejvíc chybí mariňáci a nejvíce přebývá délka filmu. Ta je fakt šílená. Ale pořád jsou tyhle Hasbro hračky okázalou zábavou, která mít o hodinu méně, je ukázková!