Nabídka (2022) (seriál)

Tak tohle byla dokonalá seriálová jízda o jednom z nejdokonalejším filmu všech dob, který v roce 2022 oslavil už padesát let od premiéry v kinech. Ano, “The Godfather” je po všech stránkách filmem dokonalým, který nestárne ba naopak každým rokem zraje jako víno a tento televizní seriál je vlastně hraným filmem o filmu z kterého se dozvíte jak to tenkrát bylo a jaké problémy stály u vzniku kultovního filmu o jedné obyčejné gangsterské rodině.

Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

“Když nechcete mít děti tak nesouložte s chlapama. Takhle se uvědomělá soudružka nechová. “

Oscar 2023 (2023) (pořad)

Wau! Vítězství a prohry filmového světa za uplynulý rok. Úspěchem je i neproměněná soška zlatého plešouna. Není přece důležité vyhrát. Jedním z vrcholů vystoupení Lady Gaga, která předvedla akustickou verzi svého nominovaného hitu z filmu Top Gun: Maverick.

Ambulance (2022)

Průměrný akčňák, který doplácí na Bayovy manýry. Kratší stopáž by byla ku prospěchu věci. Ovšem velmi vtipné jsou citace hlášek z pár režisérových povedených filmů.

Docent (2023) (seriál)

Za mě dobré. Na naše poměry solidní kriminálka. Sice Ramba ukřičená, ale zase na druhou stranu proč ne. Nejvíc asi potěšilo cameo Filipa Renče a na dveřích skladu rekvizit ve studiu filmový s tváří Terezy Ramba Voříškové…

Docent - Rozhodnutí (2023) (epizoda)

Zkrocení zlé ženy (1967)

Prostě ve všem vynikající. Herecký koncert Elizabeth Taylor a Richarda Burtona plný vášně a svádění, kde ona je pěkná dračice a on ji krotí k obrazu svému. Shakespearova hra plná intrik, vášně a svádění se díky Zeffirellimu filmu dočkala nejlepší adaptace.

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Ty jo tak to byl fičák. Tvůrci určitě byli na sněhu. Jak jinak si vysvětlit v navazujících záběrech sníh následně bez sněhu a to několikrát. Sjet na sněhu se nevyplácí.

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Zajímavý námět závěrečný díl se silně přehrávající Čvančarovou s Vančurou v komediální vložce totálně zabil. No a (ne)herecký výkon který předvedla Katarzia nemá cenu komentovat. Nebyl Hřebejk v rauši když to točil? Jiné vysvětlení mě totiž nenapadá.

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda)

Závěrečná část s komediální vložkou silně přehrávající Čvančarové a Vančury do detektivky nepatří. To snad nemohlo být myšleno vážně. Zajímavý námět závěr totálně zabil. Nebyl Hřebejk v rauši když to točil? Jiné vysvětlení mě totiž nenapadá.