• Krátkometrážní

Moje borůvkové noci (2007)

Stvořeni pro lásku to není. Spojnice jsou vidět třeba v kameře, ale styl podání je úplně jiný. Možná víc americký, ale raději bych se vyhnul negativním konotacím, které by z toho měly plynout. Myslím, že Wong to tak chtěl natočit. Norah Jones dokazuje, že hrát celkem umí a Jude Law a Rachel Weisz jsou vyloženě příjemným překvapením. Hudba i nálada filmu jsou super, ale přiznám se, že kdyby se to celé odehrávalo v Lawově baru, byl bych nejraději. Třeba epizoda s opilým policajtem a jeho ženou byla super, ale ta o pokerové gamblerce mě dost bila do očí...

Kompozice v modré (1935)

Ten kdo to vytvořil, musel být zkouřenej jak držadlo od motyky. Ale je to zajímavé použitou pre-3D animací

Zastav a nepřežiješ (2006)

Jasně, je to úplná blbost, ale něco tak zábavného jsem neviděl ani nepamatuju. Ke konci mi slzely oči a bolela mě bránice. Doporučuju všem, kdo se cítí na proklatě černý humor:)

Tanec kostlivců (1929)

Nejprve jsem si říkal, že je to jenom takový milý zábavný animovaný muzikálek. Ale pak jsem se podíval, kdy to bylo natočeno a nestačím žasnout nad tím, o jak dobrou animátorskou práci se jedná.

Geriho hra (1997)

Vypointované, atmosférické, zábavné čtyři minuty s krásnou animací (oči) navrch (hlavy:))

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

První setkání s Kim Ki-dukem a žasnu. Kameramana si uměl vybrat a v dvouhodinovém filmu není zbytečného slova nebo záběru. Tlesk tlesk

Krok za krokem (1991) (seriál)

Dnes už bych možná Krok za krokem sledoval s pobaveným úsměškem, ale v deseti letech Franka předčil snad jen McGyver:)

Comeback (2008) (seriál)

Po prvních dvou dílech (***): Je pro mě dost těžké analyzovat, kde je problém. Seriál poměrně otrocky kopíruje zahraniční vzory, což by mělo být zárukou úspěchu (nikoliv originality), spousta fórů výborně funguje - už jen kvůli tomu, že staví na českém kulturním kontextu. Kdo navíc poslouchá Ozzákovu muziku, ten musí uznat, že scénář nepíše úplná lama. Ale stejně nakonec vyznívá celá ta snaha trochu křečovitě a nepřirozeně, jako by se u nás sitcomy zkrátka nedokázaly zabydlet. Ale stejně budu sledovat dál a držet těm klukům palce! Přehodnocení (*****): Čím dýl to sleduju, tím nadšenější jsem. Křečovitosti neubylo, ale ani mi to už nevadí. Na každý díl se těším, protože se doopravdy dobře bavím. Dejdarovi sedla role Ozzáka jako pusa na zadek a každý jeho výstup je svátkem (úplně mě nadchl internetový spin-off "Ozzákova škola kalení"). Hlavně Comeback má kultovní potenciál. Vlastně mám pocit, že už se kultem stal, což se o žádném jiném českém seriálu říct nedá (a ze všeho nejmíň o chlastacích pokusech typu "Hospoda").

Sněhový dort (2006)

"Nemáte nějaký černý čaj?" "Assam nebo Darjeeling?" "Bůh existuje!"

Želvy Ninja (1987) (seriál)

A teď vážně... Kdo na tom nevyrůstal?:)