Rosnička Sonička (1992) (pořad)

Tak tendle animovaný pořad, seznamujíci s matikou mě nesmírně bavil, když jsem byl ještě malej. Na tom jsem vyrůstal a vždy jsem se na brejlatou žabku Soničku a jejím učněm žábákem Vavřincem, který měl hlavu kluka a námořnickou čapku moc těšil. I skvělá písnička tam byla. Byla tam i magická krabička a já byl vždycky pln napětí, co z ní vypadne za číslo.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Vynikající soutěžní hra, pln adrenalinu a napětí až do konce. Rozhodně však úplně nejlepší atmosféra, byla hlavně při hraní v noci. Neuvěřitelné je taky to, že soutěž získala mnoho mutací ve spoustu zemí, ačkoliv se veškeré mutace odehrávají na tytéž pevnosti, ale ta francouzská je jen jedna a žádná jiná variace se jí nevyrovná. Navíc výhra putuje na charitu. Kéž by takových her bylo mnohem víc. Po čase sledování musím ale říct, že pevnost Boyard už ztratila pro mě své kouzlo, jelikož je zaměřená výlučně na francouzské celebrity. Ke všemu se navíc často ti samí vracejí hned následující sezónu. Jenže soutěžící družstva z necelebrit mně přišla daleko zábavnější. A od roku 2017 jde kvalita soutěže hodně dolů.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Jest-li mě paměť neklame, tak todle je jediný a řádně dabovaný krteček od začátku až do konce. A je rozhodně také úplně nejlepší ze všech. Je obrovská škoda, že jich nebylo nadabováno mnohem víc. Tady bych klidně udělil i deset hvězd.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Akčnost a napětí zcela bez chyby, tomu se opravdu vyčíst nic nedá, ale co se týče příběhu, tak se to milému Stellonemu vymklo zcela kontrole a to je obrovská škoda, na rozdíl od posledního dílu Rockyho, kde si dal na příběhu záležet mnohem více. Popř. srovnám-li ostatní díly Ramba. Jinak doporučuji se raději podívat na původní znění s titulky, protože český dabér Rímský se prostě k němu nehodí. To je spíše pro ostudu, až snad dokonce k pláči. Neměl by vůbec tohoto herce dabovat. S vyjímkou snad Rockyho (pro autentičnost), kde se tomu dá přihlednout, neboť boxeři mají většinou hrubí hlas a navíc na něj jinej dabing stejně není.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tady musím pochválit a vyzdvihnout kvalitu Predátorů, kteří svojí skvělou novotou, oplývají díky českým ručičkám. Jak postava predátora, tak postava vetřelce byla totiž vytvořena v barrandovských ateliérech. ( Sice byli vytvořeny dle požadavků, ale celkový konečný dojem je opět v rukách umělců samotných.) Jediný dojem kazí fakt, že vetřelec v určitých záběrech má nadměrně bílý chrup a spíše by se hodil do reklamy na colgate. Za tuhle nevhodnou scénu musím hvězdu sundat. Příběhově je to sice něco jiného, nežli od standardů, ale ty bitky mezi oběma stvůrami jsou prostě bezchybný.

Dobrodružství vědy a techniky (1997) (pořad)

Dobrodružství vědy a techniky je dokumentární cyklus, který pojednává o různých vědách a všemožných technikách. Každý jednotlivý díl seriálu je specifický dokument, zabývající se zcela něčím jiným. Je tedy poněkud těžší ho hodnotit. Jinak pohled na vědu či techniku ze všech stran, zcela určitě stojí za zhlédnutí. Úprava komentáře: Nakonec jsem se rozhodl udělit přeci jen plný počet, neboť cyklus dlouhodobě sleduji od jeho úplného začátku z '97 a spousty dílů jsou naprosto nepřekonatelné. (Ačkoliv se mi jich hromady nedaří dohledat a doplnit info.) Je veliká škoda, že se nereprízují.) Přičemž zohledňuji i fakt, že ostatní televize tak vynikající doku. filmy jako jsou: Oceloví giganti, Budoucnost minulosti, Kolem světa za 30 minut, Zahoď a kup či Lékař jako detektiv prostě nenabízejí.