Abeceda ČT (2013) (pořad)

Kdyby to bylo čistě jen o historických pořadech, až po současnost, tak bych dal hvězdiček mnohem víc.

Terminator Salvation (2009)

Je mi to jasný, už když se podívám, kdo že to napsal scénář. Úplně to bije do očí, jak je tenhle film nouzácky sflekovanej. Když Šwajcík bojkotoval T3, aby se děj filmu za každou cenu opět točil v Kalifornii (tím se T3 i několikrát odkládal). Tím pádem musel být scénář kompletně přestavěn. Tou dobou byl už ale vyroben scénář posazený dějově v poušti. Šwajcík si prosadil sice svou, ale pochopitelně scénáristům Ferrisovi ani Brancatovi se to nechtělo zahazovat. Vola bum a vznikl TS. A podle toho to taky tak vypadá. U mě jen za dvě hvězdy. S tím, že třetí dávám (i když je to jen pidirolička) za pěkně digitálně vyrobenýho Šwajcíka.

Poklad, který nevoní (2007) (seriál)

No, konečně jsem se dozvěděl, jak vlastně s***u Japonci a kosmonauti! :D Ovšem to co vymyslel z lidských exkrementů jistý profesor Mitsuyuki Ikeda, mi připadá značně odporné a hraničící s šíleností.

Insidious 2 (2013)

Tohle že má být jako horor? Tak na to rychle zapomeňte! Jediná děsivá věc na celém filmu, by byla asi nejspíš představa, při myšlence vložení dítěte do toho přeřvanýho, blikajícího, drnčícího a zvonícího chodítka pro mimina. V záběru, kde Rose Byrne o něj zakopne. Jinak je to spíš po praktický stránce neparodická hororová komedie. A tu já zas nijak zvlášť nemusím. Lepší je hororová parodická. Za mě jenom dvě hvězdy a to jen proto, že to za 1. mělo alespoň nějaký děj. A za 2. v tom byl určitý potenciál pro kvalitní horor. Tak snad se někdy v budoucnu natočí nějaký kvalitní remake.

Taipei 101 (2006) (TV film)

Už se nemůžu dočkat, až vznikne dokument o Nakheel Tower. :) Ale teď vážně, pokud jde o tento dokument ohledně Taipei 101, tak strhávám jednu hvězdu za málo technických informací k této stavbě. Další pak za opakující se záběry. Jinak doporučuji, po zhlédnutí tohoto dokumentu, použít ještě díl o Taipei ze seriálu 'Engineering Connections'.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Dalo by se říci, že mi celý tento film, jakoby připomíná jednu z těch fiktivních krátkometrážních historek ze seriálu 'Věřte nevěřte'. A těch se já nikdy nedokážu dost nabažit. :)

Šmejdi (2013)

V tomto dokumentu je názorná ukázka toho, jak to v našem státě stojí úplně za .....! A kdejaký šmejd si tu může beztrestně dělat co se mu zlíbí a lstivě bohatnout na seniorech, či slaboduchých spoluobčanech.

Hra na hraně (2013)

Příběh mizerný, vtipy průhledný a laciný. Navíc málo pokeru. Přehnaně šustí bankovky.