• Western

Soudruh Don Camillo (1965)

Predošlé štyri filmy mi prišli ako cez kopirák, problémy sa síce menili, ale stále to bolo o tom istom, dedinské prekáračky farára a komunistického starostu. Tu máme konečne zmenu prostredia, čo bolo veľké oživenie, no z návštevy Sovietskeho zväzu sa dalo vyťažiť viac vtipných a trefných momentov.

Občan se bouří (1974)

Nepresvedčivý a naivný poliziotteschi s množstvom lapsusov. Začne to už v úvode, kedy zločinci unesú Nera ako rukojemníka a bez obáv si pred ním dajú dole masky a nechajú ho nažive. Takéto blbosti sa dajú vidieť fakt len v tomto talianskom subžánri. Ani to jeho vypátranie zločincov nepôsobí práve presvedčivo, tak ako spojenie a skamarátenie so zlodejíčkom. Jeden zo slabších Nerových filmov.

Znamení andělů - Miserere (2013)

Pokus o temný thriller so zaujímavým pozadím nevyšiel. Pointa vyznela trochu smiešne a chýba tmu lepšie tempo.

Don Camillo monsignore ma non troppo (1961)

Kvalitou na úrovni predošlých dvoch častí, prekáračky medzi Camillom a Pepponem ďalej pokračujú v rovnakom tempe a opäť je tu tých tém trošku moc, kratšia stopáž by tomu viac prospela.

Dobrodružství Philiberta, kapitána paniců (2011)

Väčšina vtipných scén je trápna a neviem či som sa zasmial aspoň 3x a ako komédia to fakt nefunguje. No ako paródia by to ešte šlo, lebo vidno, že sa tvorcovia neberú vôbec vážne a na nič sa netvária. 30%

Trhák (1980)

Asi najslabší počin dua Smoljak-Svěrák, pár dobrých momentov to má, ale väčšinou je to dosť nuda a na zasmiatie musíte čakať dlhé minúty. Aj tých piesní je tu až príliš, aj keď muzikály mám rád. Filmárske prostredie si pýtalo určite vtipnejšie a zaujímavejšie spracovanie. 50%

Congo Crossing (1956)

Banálny príbeh s nie veľmi kvalitným hereckým obsadením. Tešil som sa hlavne na Petra Lorra, no ten sa objaví len v úvodných a záverečných desaťminútovkach. Ale zato, keď je v obraze, o triedu prevyšuje všetkých ostatných. Škoda niekoľkých amatérskych scén, ktoré to poslali do podpriemeru - muchy tse tse sú len fľaky na kamere, vyzerá to smiešne aj na tak starý film, napadnutie krokodílom je natočené tak, že krokodíl je v jednom zábere a postava v druhom, pričom podľa farby vody vidno, že sú úplne inde a mŕtvola má síce pár červených fľakov, no trošku málo na umretie po takom útoku a prestrelka, kde sa banda zločincov kryje za sudy s benzínom len potvrdzuje nie práve vysoké ambície tvorcov ohľadom tohto filmu.

Malá Itálie (1978)

To spojenie krimi a komédie mi tu vôbec nesadlo a Milian v tých svojich divných outfitoch mi tu tiež nebol dvakrát sympatický. Čistý priemer 50%

Bestie (2022)

Digitálne zvieratá veľmi nemusím, aj keď tento levík je celkom podarený. Dokonca mi prišlo, že má väčšiu inteligenciu, ako všetky ľudské postavy dokopy, lebo tie sa správali ako v druhotriednom horore. Čakal som viac napätia, aj ľakačiek. Tu bol príchod leva vždy predvídateľný, hlavne preto, že si to postavy svojou blbosťou doslova pýtali.

Poker Face (2022)

Russell Crowe si pozval kámošov z Austrálie a natočili spolu nudný kvázi thriller, kvázi drámu umierajúceho boháča, ktorý chce kámošom urobiť jedno prekvapko, kým vydýchne naposledy. Buď sa mal venovať posolstvu o sile priateľstva a nekaziť to priblblým vlámaním, alebo z toho spraviť poriadny thriller v štýle Panic Room. Tento mix je podpriemerný v oboch kategóriách.