• Thriller

Krvavý Bangkok (2014)

Solidní akční nářez a zcela jistě nejlepší Lundgrenovo sólovka od Mulcahyho Pohyblivého terče. Akční scény jsou super a potěší i výborný obsazení vybraný ze známejch ksichtů. Koneckonců jak může bejt film, ve kterým hraje Punisher, Spawn, Hellboy a Robocop špatnej, že jo:) Jen škoda, že Tony Jaa má charisma a herecký schopnosti hadrovýho panáka. Jinak Skin Trade je na řemeslný a intelektuální úrovni žánrově podobnýho Elephant White a pokud si někdo pustí oba filmy jako večerní dvoj program, dozví se myslím o obchodu s bílým masem a likvidaci pasácký mafie všechno, co potřebuje.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Další z těch povedenejch neznámejch filmů, který se drží mimo hlavní proud. Je to skvěle natočený, má to výborný herce a dokonce i ta love story je příjemně jiná, než v ostatních filmech. A navrch ještě F. Murray Abraham a Armand Assante v malejch vedlejších rolích. Celkově velmi povedenej film, ve kterým i ten New York nevypadá jako běžnej filmovej New York.

Highlander 3 (1995)

Další z podhonocenejch filmů. Zásadní chybou Highlandera 3 je to, že je v podstatě jen horší kopií prvního dílu. Jinak si ale akční fanoušci nemají na co stěžovat. Morahan je talentovanej režisér a film má solidní drajv a i akční scény jsou natočený velmi dobře. Po fimařský stránce je Highlander 3 špičkovej film, kterej nenudí. 70%

Hannibal (2013) (seriál)

Skvěle udělanej seriál, kterej mi ovšem příliš nesednul. Řemeslně i herecky precizní, především Mikkelsen a Fishburne jsou skvělý a některý úchylný nápady jako totem z lidských těl jsou fakt k nezaplacení. Tak v čem je problém? Problém je bohužel v příběhu jako. Hannibal se tváří jako detektivní série, kde se pátrá po sériových vrazích. Bohužel pravda je taková, že Hannibal je seriál, kde hrají hlavní roli intriky a manipulace a převážná část děje není věnována vyšetřování případů, ale rozhovorům mezi Willem a Hannibalem. Vše dochucené množstvím naprosto zbytečných postav, jako je sexy bulvární novinářka nebo blábolící a věčně ufňukaná malá čůza, jejíž otec byl sériový vrah. Škoda, Hanibal mohl být takovými trochu vyspělejšími a perverzními Myšlenkami zločince. Místo toho je relativně zábavnou a precizně natočenou užvaněnou rozhlasovou hrou.

Raluca (2014)

Ok, když se v našem malým českým filmovým rybníčku někdo pokusí natočit žánrovej film, je to vždycky svátek. Mně osobně už totiž lezou na nervy všechny ty rádoby ambiciózní filmy o zlým komunismu a ještě zlejších estébácích. Naštěstí jsou tu lidi jako Zdeněk Viktora, který dělají naší kinematografii o něco rozmanitější. Osobně nemůžu říct, že by byl film Raluca úplně povedenej, ale je zábavnej a zajímavej a to se cení. Ačkoliv se pan režisér snaží seč může, na můj vkus filmu chybělo erotické napětí. A to i přesto, že sexuální scény jsou překvapivě odvážné a je jich hned několik. Další věcí co trochu zamrzí je příběh. Ten má bez závěrečných titulků cca 72 minut, ale divák naštěstí nemá pocit, že by ho někdo dějově ošidil. Bohužel ho ani nic nepřekvapí. Viktora má zcela evidentně nakoukané různé Žáry těla a Ďábelské svůdkyně a jeho příběh jede v podobných dějových kolejích, aniž by se pokusil odbočit. A i když šlo zcela evidentně o levnější počin, vypadá film skvěle. Nevím, jestli je Raluca film úplně vhodný do kina, ale svým vizuálem vypadá jako díl nákladného tv seriálu typu Expozitura, Vraždy v kruhu nebo Případy 1. oddělení. Herecky to taky není zlý. Dolanský hraje super a jeho herecká kolegyně taky není úplně zlá. Ale její postvava mohla být víc nejednoznačná. Na můj vkus to není úplně femme fatale, ale koneckonců tu nemá hrát nějakou požíračku chlapů, jakou byla Linda Fiorentino, ale oběť, kterou má hlavní hrdina ochraňovat. Celkově jsem ale spokojenej. Solidně jsem se pobavil a ani chvíli se nenudil. Příběh je možná schématickej, ale určitě zajímavej a já si vlastně nestěžuju. A už jen s hrůzou čekám, kdy mi zase v českým filmu bude nějakej ambiciózní idiot předvádět, jak na matku s dvěma dětma tlačí STB.

Action Jackson (1988)

Skvělej akčňák z 80. let, kterej se nikdy neomrzí. Bohužel jeho načasování bylo trochu mimo. Kdyby přišel o 5 let dřív, byl by to hit, ale v dobách Robocopů a Smrtnosných pastí už působil lehce zastarale. Což je škoda, protože Weathers byl na vrcholu formy neuvěřitelnech machr a zasloužil by si mnohem lepší kariéru, než ve finále měl.

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Klasická rutinní kriminálka z 80. let, kterou zachraňuje jen dobrý casting. Jinak jde o neškodnej seriál, u kterýho si důchodci dají kafčo, než jim začnou Televizní noviny. A Jakeovu nadpozemskou patku muselo stvořit nejmíň ILM.

Ztracený ráj 3: Očistec (2011)

Zdrcující a působivý dokument, který nejenže divákovi ukáže nekonečnost lidské debility a neschopnost amerického justičního systému, ale jako bonus přihodí ukázku vidlákova made in USA, kde jsou všichni sourozenci a Ježíš je nejlepší kámoš. Jako trilogie je Paradise Lost vcelku brutální emotivní zážitek.

S kůží na trh (2015)

Trailer vypadal dobře, ale skutek utek. Levný béčko, který se sice snaží být drsný, ale diletantsví a malej rozpočet tuhle snahu zdatně sabotujou. Daniels je fakt bad ass a na svůj věk v top formě, ale co je to platný, když mu nikdo nepřihraje pořádnej film. Tohle je jen levnej akčňák, ve kterým hraje pár známejch ksichtů, u kterých je navíc poznat, že jejich role byly natočený během pár hodin nebo dnů. Většinou dřepí za stolem a tlachají. Režijně a především střihově je to bída. Režisér Paiaya má sice ambice, ale nemá žádný pořádný zkušenosti. Akce je tu relativně dost, ale je blbě natočená a především sestříhaná. Akční scény jsou zmatený a divák se v nich blbě orientuje. Navíc tu chybí jakákoliv jednota prostředí a návaznost. Jednu chvíli se Daniels mlátí s někým v baráku a najednou běží venku. WTF? Jediný momenty, kdy je akce fakt dobrá, je když se pan režisér na všechno vysere a nechá kameru na stativu snímat beze střihu Danielse, jak rube padouchy. Gary furt umí, takže se na to dá dívat. A i když se kameraman snaží, s levně vypadajícím videem toho moc nezmůže. Tohle je prostě takovej lepší amatérskej film, kterej nedrží moc pohromadě. Předchozí Danielsův akčňák Misfire byl mnohem lepší a kompetentnějš natočenej. Navíc se odehrával ve fotogenickým Mexiku. Tohle se odehrává jen v neatmosférický, hnusný a šedivý Anglii, která není vůbec ničím zajímavá. Stejně jako tenhle film. Hlavně že to ty mameluci natočili ve formátu 2.35 : 1. Tohle kino neuvidí ani z rychlíku.