• Krátkometrážní

Výměna manželek (2005) (pořad)

Je to bejkárna jak sviň, ale když tam byla i naše věhlasná rodina ze sousední vsi se svými čtyřčaty, tu 1* dávám navrch :)

Štaflík a Špagetka (1971) (seriál)

Celkem milý a můj oblíbený večerníček, na který si rád vzpomenu i dnes.

Na stojáka (2004) (pořad)

Poměrně solidní zábava, ale záleží na tom, kdo zrovna dané vtipy předříkává. Třeba takový Tomáš Matonoha a jeho nezapomenutelný "Otevřený dopis poslaneckému klubu KSČM". Na jednu stranu se u toho pobavíte, ale úroveň takovýchto vtipů je na dooost nízké úrovni, zatímco Bohuš Klepl a Iva Pazderková mě naopak pobavili opravdu skvěle.

Mlčení jehňátek (1991)

V dnešní době již kult. Co si budeme nalhávat - pokud bychom měli vybrat nejlepší Hannibala ze všech, byl by to právě ten Hopkinsonův.

Scary Movie 4 (2006)

Jestli je polovina vtipů založena jen na bouchání se do hlavy nejrůznějšími předměty, je něco špatně.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Božínku. Já si div u každého dílu nevyliju své emoce. Myšleno pochopitelně v ironii. 1* a díl s Prokletím nezapomenutelný. --- "Proklínám tě a proklínám tvoji rodinu! A Jirko, dej mi nitrák..." - "Promiňte, potřebuje lék!"

Discopříběh 2 (1991) odpad!

Jestli jsem u prvního dílu tvrdil, že je jakžtakž snesitelné, tady je to přímo nesnesitelné. Jde vidět, že pro zisk z filmu dokáže člověk udělat vše, dokonce i vymyslet tak nesnesitelně tupý scénář. Hrůza a děs.

Discopříběh (1987)

Co na to říci? Tohle je prostě tendenční film, který celkem rychle vyšuměl a zdejší hodnocení je toho důkazem. Jako sonda do osmdesátých let pro ty, kteří tehdy ještě nebyli na světě je to celkem dobrý, ale to je opravdu vše. Zbytek je o ničem, písničky Michala Davida se až příliš často opakují a místy i nudí.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Milý, dobrodružný a sympatický příběh se dvěma dobře hrajícími mladými herci a průměrným příběhem. Po vizuální stránce je film opravdu skvělý (na to, jak měl průměrný rozpočet, mě velmi mile překvapil) a herecké výkony rovněž (Freddie Highmore se v dvojroli bezvadně vyžívá, Sarah Bolger mu skvěle oponuje), zbytek je taky ou-kej. Je to zkrátka takový solidní film na jedno pokoukání, které neurazí, ani nenadchne.