• Krátkometrážní

Univerzální uklízečka (2005)

Vynikající komedie plná černého humoru, vynikajících herců a skvělého děje. Tohle je prostě taková moje srdeční záležitost, pro kterou mám hroznou slabost a jsem schopen určité pasáže odcitovávat zpaměti, třeba tu s brokolicí. :)

Kája a Zabi (2007) (TV film)

Jandourek se sice snažil vytvořit poutavé zpodobnění toho, jak dnešní děti jen vysedávají u počítače, ale takovým způsobem jsem to teda od něho nečekal. Jediné, co se dá na filmu ocenit, je představitelka Lary, ale zbytek je opravdu hodně těžký úlet.

Nuda v Brně (2003)

„Olinko, ty mi lžeš... tys ty řízky snědla bez chleba!” –– Po dlouhé době konečně opravdu povedený film plný skvělého humoru, výtečného hereckého obsazení a vtipných hlášek. Je jasné, že někomu se to líbit může, někomu ne... inu, já patřím spíš do té první sorty.

Waterloo po česku (2002) odpad!

Už když uvidíte na plakátu Jiřího Krampola, který je navlečen do černé vojenské uniformy a na hlavě mu trůní napoleonská čepička, začnete tušit, že tenhle skvost je pozdním dílem Víta Olmera srovnatelný se dvěma díly Playgirls. Ten, kdo tento film viděl (nebo aspoň přežil u obrazovky 5 minut), pozná, o čem mluvím. Neskutečný hnůj, který psychicky týrá diváky.

Stmívání (2008)

Na Stmívání jsem šel jenom z jednoho prostého důvodu: chtěl jsem vidět, co je na tom tak dechberoucího a úchvatného. Což samozřejmě Stmívání není, pochopitelně, ale zajímavý film to každopádně je a každý by si na něj měl zajít, ať si o něm udělá vlastní představu, jestli je to jen kýč pro teenagery nebo romantika pro dospělé. A teď k hodnocení: co se týče herců - vesměs průměrné obsazení. Tam, kde jsou vynikající herci, je doplňují toporní a prkenní herci. Příkladem toho může být např. Kristen Stewart a Robert Pattinson, hlavní dvojice. Kristen je v celém filmu uvolněná, hraje Bellu tak, jako by se v určitých situacích ocitla ona doopravdy, zatímco Pattinson se do půli filmu jen na Kristen šklebí, mračí se a je strašně křečovitý. Z těch lepších můžeme ještě jmenovat Rachelle Lefevre a Cama Gigandeta, kteří coby záporáci dokáží navodit pravou atmosféru. Otrhaný Gigandet tak působí odporným dojmem, kterým samozřejmě působit má - a Lefevre naopak vypadá jako pokušitelka a nesnesitelná mrcha, která kuje druhým za zády pikle. To by byli herci, a teď scénář: shrnuto podtrženo: lehce nadprůměrný. Hardwickeová vsadila na dojemné scény a na konci rychlou akci, ale přepad mezi těmito party je místy až nudný. Koketování, flirtování a události ve škole se kolem vás budou táhnout jako smrad, který ani žádný Air Wick neutlumí. Hudba rovněž nadprůměrná - pravda, Danny Elfman nebo Harry Gregson-Williams by se jí mohli zvysoka vysmát, ale potěšující je, že nepůsobí monotónně a naskytuje rozličné žánry.

Pokémon (1997) (seriál)

Ale no ták, buďme k sobě upřímní... kdo na to jako malej tehdá nekoukal? I když samozřejmě dneska utrousím, jaká je to πčovinka, tři hvězdy tomu z nostalgie prostě nemůžu odepřít :))

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tohle je zase jeden kult, který jde úplně mimo mě. Je sice fakt, že jsem za svůj brožovaný život víc než takových deset dílů neviděl, ale nemyslím si, že by to větší počet viděných dílů změnil. Dlouhé epizodovité seriály zkrátka jdou v drtivé většině mimo mě a Simpsonovi nejsou výjimkou. Rozumím tomu, proč to ostatní tolik baví, je mi jasné, že někteří by si bez nich život nedovedli představit, ale mě to prostě nikdy nijak nenadchlo. Jo, je fakt, že v každém díle je aspoň jedna úsměvná věc nebo narážka na něco aktuálního, ale k seriálu se mi bližší vztah opravdu najít nepodařilo. Škoda. Jó, můžete si na mě klidně ukázat prstem a říct: „Je to rebel!”

No Time for Nuts (2006)

Parádní ztřeštěnost. Scrat zase v akci, ale se strojem času? Úžasná pětiminutová ujetost pro všechny milovníky Doby ledové.

Matrix (1999)

"Tatínek" současných akčních sci-fi filmů. Kdo je příznivec sci-fi a ještě jej neviděl, jako by nebyl. Triky a efekty na tehdejší dobu úchvatné, herci vynikající - a příběh? Nevídaný a originální. Jediné, co mi trošku vadilo, bylo tempo snímku - zatímco na vás Morpheus vyklopí kopu informací o Matrixu a vy nevíte, která bije, v následujících scénách poznáte, o čem byla řeč. Důležité však je, že na závěr vám všechny informace perfektně zapadnou a vy pochopíte, jak komplikovaný a zrádný je svět Matrixu. Skvěle odvedená práce od bratrů Wachowských. Jen škoda, že zbývající dvě pokračování nejsou tak... no, přinejmenším trochu vyrovnanější alespoň mezi sebou.

Já a moje příšera (2007)

Příjemný, oddychový film, pro děti jako stvořený. Škoda jen toho natahovaného závěru.