Chalífát (2020) (seriál)

Nervydrásající drama téměř na úrovni Černobylu. Když se člověk ohlédne zpět a zrekapituluje si to, jsou tam určité věci, které slouží pouze ději, a v reálu by se to odehrálo určitě jinak. Některé postavy jednají v určitých momentech mimo svůj charakter a především vyústění dějové linky v Racce je naprosté WTF, moment, který by šel vyřešit daleko logičtěji a se stejným emocionálním dopadem SPOILER (Pervin se mohla pokusit zabít Omara pistolí, střelila by ho, Omar jí a třeba manžel by ho odzbrojil a dobil, Lisha by odjela s nimi).

S tebou mě baví svět (1982)

Poprvé jsem si pustil „českou komedii století“ v roce 2020. No, bylo mi spíš smutno. Filmy od Svěráka nebo dua Macourek/Vorlíček jsou úplně jiná liga. Vrcholem humoru tady je, že se někdo posere, má v prdeli smrkovou větev nebo spadne do kadibudky. A do toho jede ve smyčce Sladké mámení. Doukal jsem to silou vůle.

Když Harry potkal Sally (1989)

Nejlepší romantická komedie všech dob. Podle mě i podle různých žebříčků.

Český žurnál - Má vlast Afghánistán (2015) (epizoda)

Dokument, který je jednostranně rámován tak, aby ukázal, že naše účast v Afghánistánu je/byla zbytečná. S nulovou informační hodnotou. Ty naivní otázky vojákům "co si o tom myslíte" byly k nepřežití. Voják, který je ve službě, zákonitě nemůže odpovědět na to, co si o svých rozkazech a vojenském angažmá obecně myslí. Pak to vypadá, že ti vojáci jsou úplní bezmozci slepě plnící rozkazy, kteří jsou navíc vnitřně proti takovému angažmá.

V síti (2020)

Dokument mi rozhodně nepřijde jako "zásadní dílo české dokumentaristiky"; pokud nejste kategorie 50+ a máte nějaké ponětí o lidech, kteří se na internetu pohybují, a o platformách jako jsou lide.cz, nemůže Vás V síti ve svém hlavním poselství zásadně překvapit. Ale produkční hodnoty a herecké výkony zase nelze hodnotit jinak než na jedničku. No, nevim, jestli u toho kluka, který si chtěl "jen povídat", zveřejňovat jeho podobu včetně jména. Přece jen, už jenom fakt, že má přítelkyni a ona zjistí, že si ve volném čase jde povídat na lide.cz s dvanáctiletou holkou, může mít dopady do jeho osobního života.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Některé momenty jsou naprosto geniální a tnou do živého, ale na konci šesté série mám bohužel ze seriálu trochu mdlý pocit. Dějové linie vyšuměly, nic moc se neuzavřelo, Bojack žije dál a nejspíš do toho zase spadne. Pozdější série už hodně vaří z vody a mám chuť dát tři hvězdy. Ale nedám, kvůli několika rezonujícím geniálním myšlenkám, které vyčnívají mezi hodinami vaty.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tenhle film beru jako absolutní urážku zdravého rozumu, dobrého vkusu a značky Star Wars. Tvůrci dosáhli nemožného, na mnoha místech je to lepší parodie na Hvězdné války než Spaceballs. Scénáristi se budou doufám smažit v pekle a s nimi všichni, kdo se podíleli na nové trilogii. Kromě Riana Johnsona. Jeho osmý díl se mi paradoxně poměrně zamlouval a je škoda, že netočil sám všechny tři filmy.

Zaklínač (2019) (seriál)

Konečný výsledek je solidní a pozitivní dojmy převažují. Očekávání přitom byla po prvních trailerech velice nízko a přes prvotní všeobecné posměšky se povedlo vytvořit důstojnou adaptaci, která si bere to dobré z knih, her a obstojně vytváří svůj vlastní materiál. Seriál nelze přímo srovnávat s GoT, které se soustředí na mnohem více postav a magie v něm valnou část děje absentuje (i kvalita Martinovy knižní předlohy je se vší úctou podle mě někde jinde než ta Sapkowskiho). Oceňuji, jak se scénáristkám povedlo proplést povídky s hlavní knižní příběhovou linií, za to si zaslouží uznání, byť některé povídky jsou hodně osekané a neznalému divákovi skoro nic neřeknou (čert Torque nebo třeba dryády z Brokilonu, který byl v knihách popsán mnohem lépe a tady v seriálu působí nedotaženě, až zbytečně). Soundtrack je famózní. 7-8/10 a objektivně čtyři hvězdy. Druhá série: Bohužel naprosto mimo a prakticky odpad!.

Banda (2019) (seriál)

Homelander je fascinující psychopat. Soundtrack patřičně nabitý testosteronem. Velmi blízko pěti hvězdám.

Banda - Série 1 (2019) (série)

Homelander je úžasný psychopat a bezesporu nejzajímavější postava celého seriálu. Soundtrack skvělý. Celkově velmi blízko pěti hvězdám.