Godzilla (1998)

Trochu komedie, trochu parodie. Zdaleka né tak dobré jako Armageddon, ale dá se to.

Gottwald (1986) (seriál) odpad!

Odplivnutí směrem k Štěpničkovi - v nadsázce se dá říci, že se před celým světem vymočil na svou matku - na její čerstvý hrob. Jistě by i on, uvědomělý komunista, žádal namísto 15 letého žaláře za pokus o emigraci trest smrti jako ostatní její "kolegové". Normální člověk by se raději nechal zavřít než udělat tohle ......

Griffinovi (1999) (seriál)

V konkurenci rodinky Simsonových, South parku, Futuramy naprosto bez šance.

Hancock (2008)

Úlet. A pořádně veliký. Chvílemi mi připadalo, že ani Berg jako režisér ani Smith jako hlavní hrdina (tím je přitom zcela jasně Charlize Theron, která veškerou pozornost strhává na sebe) nevědí co si s tím počít. Tomuto filmu chybí prakticky vše. Od hudby, přes výkony až po lepší scénář. Smith nezklame a opět se snaží dělat to co odkoukal od Eddie Murphyho. Jenže to už tady bylo, no schválně nechte mě přemýšlet .... no ano, už nejméně stokrát. SPAWN - Michael Jai White - prakticky totožné, možná dokonce lepší

Hanebný pancharti (2009)

No nemůžu si pomoci, ale tohle zavání tím, že si tu někdo léčil komplexy. A že bylo co léčit, protože přesně takový strach měli spojenci z němců a né naopak. Ačkoliv se umístili celkově těsně druzí tak v poměrovém měřítku vyhráli válku 1:7 v zabitých a více než 1:20 ve strojích a 1:50 v materiálu. Za všechny jmenujme střetnutí u Villers-Bocage kdy německé tankové eso Michael Wittmann zneškodnil během jednoho dne 27 vozidel - z toho 11 tanků. Je vidět, že Tigerfóbií trpí někteří dodnes

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Skvělý kousek, opět o třídu výše než díl předchozí. Škoda nutné ořezanosti děje, ale sedmička už by měla být komplet a pokud budou mít díly tak jako doteď kvalitativně stoupající tendenci pak to tedy opravdu bude stát za to.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Co chcete vlastně hodnotit? Spousta lidí přiznává, že knihy vůbec nečetli. Další, že jsou otevřeně zaujatí. Mnoho z téměř 4.500 hodnotících to vidělo z cam-ripu ..... Z těch co tedy alespoň trochu vědí co hodnotí - co vám vadí nejvíce? To že film kopíruje (byť v náznacích) knihu a vleče se, nebo naopak to že je příliš rozdílný oproti předloze a nic nezachycuje? Pro mě to lehké zklamání je - rozhodně bych to točil jinak a jiní by to jistě zvládli lépe - ale to i Návrat krále potažmo celého Pána prstenů. Slabiny jsou tady zcela zřejmé - u sedmé knihy se vůbec nejvíce ukázalo, že nepůjde na plátno převést pocity a dohady hlavních hrdinů a že možná TV seriál by vydělal méně a byl by skromnější, ale zejména v anglickém zpracování mnohem zajímavější. To co mě na sedmém díle bavilo ve filmu není - to co tam je se pak zásadně liší o toho co jsem vidět chtěl (zejména Dobbyho smrt je plivnutí směrem k čtenářům, celkově vypuštěný Brumbál-Grindenwald). Je to průměr, ale pouze průměr směrem k Harry Potterovi a ostatním filmům - ve srovnání třeba s Narnií, Eragonem nebo nedej bože Twilightem je to stále 4 hvězdičkové dílo.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Je to někde mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. Del Toro to umí rozjet, ale tady se to občas zadrhává a film nemůže nabrat tempo. Rozpočet a forma nejsou všechno. Stejně jako ostatní se již teď hrozím co spáchá na Hobitovi, kde má fantastický materiál a v podstatě předem danou cestu.

Hirošima - den poté (2010) (TV film)

Plačtivý a dojemný dokument. Prý takhle vypadá peklo .... no to ani náhodou. Jako peklo vypadalo chování a řádění japonců například v Číně - znásilňování a vraždění dětí je jen taková ochutnávka. Zatímco z němců se ještě dnes dělají monstra (ačkoliv jejich výzkum nám pomohl do vesmíru nebo se díky němu léčí nemoci) tak z japonců jsou pomalu oběti. Rychle se na jejich chování a bezprecedentní zločiny zapomělo. Každý z těch lidí v tom dokumentu jistě trpěl, ale jejich utrpení rozhodně nebylo větší (spíše hodně hodně naopak) než utrpení které způsobila jejich svatá císařská armáda v Asii a Tichomoří. Japonci vraždili civilisty a dostalo se jim zasloužené odplaty

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Výborné. Možná až příliš dobře natočené. Hitler říkal co lidé chtěli slyšet a byl to pravděpodobně nejlepší řečník všech dob. Jeho výstupy byly vrcholem - schopnost ovládat masy až neskutečná. Pro hodně silné povahy je možnost poslechnout si originál jeho vystoupení při nastolení totality po pořáru Reichstagu. Nepochybuji, že kdyby dnes zahrál takovou píseň na struny nacionalistů skrze nenávist k islámu a komunismu (byť jsou to obavy oprávněné a reálné) tak že by dokázal takovou válku rozdmýchat znovu.