Země kůlů (2010)

Veľmi kvalitný snímok o postapokalyptickej budúcnosti, kde prekvapivo nie sú nepriateľmi zombíci ale ,,prekvapivo" upíri. Ak čakáte B-čkovú režbu v štýle Romera, tak sa nedočkáte. Je to skôr niečo medzi the Road, Book of Eli a spomínanými filmami so zombie tematikou. Avšak kvalitnejšia než všetky spomínané kúsky. Keby sa doladilo pár vecí mohlo to byť v rámci žánru aj za 5*.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Neurazí, ale ani ničím neprekvapí. Pohodová jazda po Amerike s emzákom. Nemá to takú údernosť ako Súmrak mŕtvych alebo Hot Fuzz, ale stále to stačí na jedno pozretie.

Falling Skies (2011) (seriál)

Úvodné dva diely ukázali v akom duchu sa bude seriál uberať a čo môžeme od neho očakávať. Ak čakáte seriálovú udalosť roku, tak radšej rýchlo zabudnite. Nič také sa totižto nekoná. Zato tu máme miliónkrát prevarené klišé každého druhu, pátos, vzťahy a hlavne nudu a nulovú invenciu. Nečakajte totálne zničený svet, nečakajte akčnú režbu, nečakajte zástupy emzákov, nečakajte krv, nečakajte prakticky nič, čo ste ešte nevideli. Pre mňa osobne bol sklamaním aj Walking Dead (aj keď tam ma pilot chladným nenechal), ale toto mi príde ako ešte väčší prúser a nezachráni ho ani meno Stevena Spielberga.

Sucker Punch (2011)

Záleží na uhle pohľadu. Ak by sme posudzovali príbeh, bolo by to tak možno na dve hviezdy, ak by sme posudzovali grafické spracovanie, tak by to bolo za šesť. Preto dávam priemer. Snyder si tentokrát vzal do parády (takmer) úplne všetko, po čom lační duša každého fantasticky akčne naladeného diváka. A tým som bol určite aj ja. Dokonca sa mi páčili aj narážky na všetky tie známe filmy posledných desiatich rokov (škreti z Pána prsteňov, roboti z Ja robot, matrixovské pózy a dokonca v závere aj analógia s Prekliatym ostrovom). Na podobné filmy by som sa dokázal pozerať celé hodiny a vôbec by som sa pri nich nenudil. Dúfam len, že Snyder natočí ešte dosť podobne ladených kúskov, lebo v grafickom spracovaní nemá žiadnu konkurenciu.

X-Men: První třída (2011)

Hodnotenie tu na csfd je určite trochu (možno aj dosť) nadhodnotené. Niežeby to nebolo dobré, zručne zrežírované, ale byť (takmer) v najlepšej stovke, to je trošku priveľa. Séria Xmenov pre mňa bola vždy tak trochu premárneným potenciálom, hlavne čo sa týka akčnej oblasti. Tu som však vedel, že nemôžem čakať akčné orgie, tak som si užil to, čo Vaughn pre nás prichystal. Neviem či je to mínus, ale vedieť ako to s ktorou postavou dopadne, ktorá postava sa pridá na ktorú stranu, bolo pre mňa demotivujúce. Podobný pocit som mal pri Star Wars 3, kde všetci vedeli aký koniec nás čakal. Tentoraz mala z filmu väčší zážitok priateľka, keďže nevidela žiadny z filmov o Xmenoch a mohla očakávať ako film dopadne a netušiť, že Magneto sa stane padúchom, Profesor X bude na vozíku a podobne. Takto je to za profesionálne zvládnutie za 4*.

Vraždy bez záruky (2004)

Ach jaj Tobe. Prečo musia tvoje filmy končiť ako keby sme boli vygumovaní blázni s dvojitou lobotómiou? Niežeby celý príbeh bol nejak extrémne zaujímavý, ale aspoň človek čaká, že pointa ho vykúpi z toho, že to musel 90 minút sledovať. Tá to však všetko pochováva. Nebyť pár celkom slušných (rozumej priemerných) gore scénok, mohlo to byť aj menej ako dve hviezdy. Dúfam že dobudúcna sa Tobinko polepší, spraví zopár domácich úloh a bude to možno aj priemerný horor:D.

Případ číslo 39 (2009)

Tisíckrát prevarené klišé s Bridget Jonesovou? Jedno pozretie sa dá, ale nič viac od toho nečakajte. Šedý priemer.

Zpověď (2011) (seriál)

Tak to bol teda náter. Úžasný miniseriál, ktorý svojím príbehom a hlavne záverom nenechá nikoho chladným. Je pravda, že už po pár dieloch divák tuší, o čo tu vlastne ide, ale sekundy pred úplným záverom mi vzali dych. John Hurt v roli kňaza exceluje a môj obľúbenec Kiefer Sutherland je možno ešte lepší. Konečne som ho po dlhšom čase opäť videl a musím povedať, že návrat to bol vo veľkom štýle. Jeho postava mu sadla ako uliata, pretože nemala ďaleko od Jacka Bauera. Taktiež plocha, na ktorej sa príbeh odohráva, spovedelnica, asociuje s ďalším Sutherlandovým filmom, Telefónnou búdkou, ako formou tak aj obsahom. Keby to vzal do rúk Schumacher alebo Fincher, bol by to určite kultový film. Nemôžem inak ako 5*.

Neznámý (2011)

Škoda. Tak by som jedným slovom zhodnotil tento film. Najväčším záporom filmu je jeho prvoplánovosť a klišoidnosť. Vybrakovávanie všetkých podobných filmov a taktiež samotná postva Liama Neesona, ktorý sa začína škatuľkovať do postavy, ktorá ovláda iba likvidáciu postáv rukami (viď 96 hodín). A to si ho pamätám v úplne odlišných polohách. Celé mi to prišlo ako akýsi mix medzi Hitchcockovým North by Northwest, Bourneom a 96timi hodinami. Je to škoda pretože réžia a kamera mi prišli vcelku obstojné. P.S. Irituje ma ako na konci filmu (tak ako aj v 96 hodín) sa hlavný hrdina, ktorý zlikviduje x ľudí, sám sa prizná k nastraženiu bomby a spôsobí škody polke mesta, dostane kľudne zo štátu s úsmevom na tvári. WTF?.

Pařba v Bangkoku (2011)

Tak a máme po druhej kocovine. Každý kto videl bude porovnávať s prvým dielom, ktorý však zrejme ostane neprekonaným. Je pravda, že je tu menej úderných miest ako v jednotke, ale to neznamená, že sa nie je na čom zasmiať. A tým najväčším dôvodom bude určite Zach Alan Galifianakis. Jeho postava je maximálne vtipná a v pravý moment dokáže sínusoidu humoru posunúť na maximum. Tento herec by si zaslúžil vlastnú show alebo niečo podobné ako mal kedysi Sacha Baron Cohen. Jeho hlášky s čiernym albínskym medveďom, opicami na Skype a mnoho ďalších mi vyhnali do očí slzy. Škoda len, že snímke na konci dochádza dych a je dosť predvídateľná, stále sa však jedná o nadpriemer svojho žánru. P.S. Pri poslednej scéne s fotkami som sa skoro zadusil od smiechu:D.