Jak vycvičit draka (2010)

Aj napriek podobnosti príbehu s Avatarom, či čierneho draka so Stitchom, potešilo to moju skrytú časť detskej duše nachádzajúcej sa v každom z nás. Jednoducho ako celok milé, aj keď niektorí draci vyzerali skôr ako domáce zvieratká (zelený mi napr. silno pripomínal papagája) a ich správanie jedného nemenovaného čierneho kocúra ;) 8/10

Odplata (1999)

Tak takto nejako si predstavujem filmovú postavu v štýle "Max Payne"... 9/10

Počátek (2010)

...pozeral som film, no po asi 4 minútach som zaspal a ďalších 48 hodín sa mi snívalo, ako som počas týchto 2 dní, kvôli načerpaniu novej životnej sily, navštívil jednu filmovú projekciu, na ktorej sa mi po 80 minútach rozmýšlania nad ďalším námetom podarilo zdriemnuť (vôbech nechápem ako) a "paradoxne" sa mi snívalo, že som sa na pár rokov ocitol v nejakej schránke, kde som slúžil ako bio-baterka, ale na "krátku" chvíľu som mal pocit, že pri hľadaní cesty späť z tohoto "nereálneho" myšlienkového bludiska sa mi prisnil sen s mojou prvou ženou, ktorá sa ma pokúšala presvedčiť aby som s ňou a našimi deťmi zostal naveky... keď tu zrazu, počas intímnej komunikácie, "krátko" nato, čo sa dotkla môjho "talizmanu" (na ktorý sa môžeme spolahnúť, keďže dôkladne poznáme jeho rozmery a váhu) ma niekto bolestivo "nakopol" a pri páde na zem som z veľkej diaľky počul hudbu pripomínajúcu mi... to nie je podstatné... Nakoniec mi nejaký hlas "pošepkal" do ucha, že toto je verejné miesto a aby som okamžite... ale vôbec si neviem spomenúť na to, čo som to vlastne... aha volám sa Nolan, určite neberiem žiadne drogy (teda okrem práškov na spanie) a práve som dostal "vnuknutie" na môj ďalší veľkolepý projekt, takú tu prvotnú myšlienku... len neviem, neviem, stále mám pocit ako by som na niečo dôležité zabudol... ale to nevadí, to sa v tej "poctivej" formálnej stránke, "vrstvách" a (ne)jednoznačnom závere nejako stratí... však oni na to aj tak neprídu... 6/10

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Prvá epizóda začala sľubne. Druhá a tretia často skĺzali do pateticko, populisticko tendenčnej roviny. Ale štvrtá séria stála za celý ten predchádzajúci (občaj aj zbytočne) strávený čas. Mimochodom, na rozdiel od väčšiny, mne boli od začiatku sympatickejší Cyloni (celú dobu som im držal palce s plánom vyhladiť ľudstvo), ale najmǎ som fandil Baltarovi (podľa mňa sa ako jediný choval ľudsky a dosť často aj logicky) či rodičom Héry. Dobrý bol aj právnik a občas Starbuck, ale prezidentka a Adama ma vytáčali do nepríčetnosti... Skrátiť to celé na 2 série, vypustiť patetické scény, zjemniť to okaté tendenčné armádne posolstvo, prekopať niektoré čierno-biele postavy a dám za 5. Toľko moje postrehy, nakoľko som lenivý písať nejaký obšírny komentár :) 8/10

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pokiaľ sú na scéne roboti a ich vzájomná konfrontácia spolu s preprcovanými akčnými scénami, tak je všetko ok. Ale akonáhle sa ptretlačí na scénu "duchaplný" scenár a "vtipné a poučné" dialógy, tak nastáva "zábava" na úrovni lobotómie mozgu. Ale ako obrázkové leporelo dobré ;) 5/10

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Páni, práve som objavil jednotku nudy. Jeden Narnian. Samozrejme sa jedná o absolútnu jednotku, takže štandardne nudné filmy sa pohybujú niekde okolo dvoch desatín Narnianu. A počas mlátenia si hlavy o sedadlo predo mnou ma ešte napadla skratka DDS (Desne Dlhá Sratchka). Zostrihané na 6 dielny nedeľný serál púšťaný hneď po Herkulovi, tak budiž. Takto je to len 2 a pol hodinová strata času. A aby som povedal aj niečo pozitívne, tak takú dokonalú symbiózu infantilných dialógov s neskutočne nesympatickým obsadením som dávno nevidel. Od odpadu to zachraňuje len pár podarených trikov a asi 2 vtipné hlášky. 1/10

Kung Fu Panda (2008)

Neexistujú dobré alebo zlé filmy. Sú len filmy. Ja som sa však bavil. To znamená, že tento film je dobrý film. Nech žije korytnačia filozofia ;) 9/10

Americký gangster (2007)

Viac menej súhlasím s tým čo napísal Marius, len ešte dodám, že pre mňa boli tri štvrtiny filmu čistá instantná nuda bez štipky invencie a nebyť posledných cca 30 minút tak hodnotenie by dopadlo ešte horšie. Menej je niekedy viac. O hodinu kratšie a asi hovorím ináč, ale takto len lepší nadpriemer. 7/10

Pán much (1990)

Banda nevychovaných zákerných malých hajzlíkov, ktorých rodičia poslali radšej do vojenskej školy ako ich trpieť doma, sa hrá po stroskotaní na opustenom ostrove na velkých "lovcov"... Nepresvedčivé, umelé, iritujúce. Padám do postele, vypínam rozčúlene televízor a nadávam nad zbytočnou 90 minútovou stratou drahocenného spánku. 3/10

Střelený (1996)

Damon Wayans snažiaci sa objaviť vtip a ľahkosť dialógov Posledného Skauta, ale holt keď to nejde tak to nejde... a divák tíško prečká kým to prejde... a samozrejme Sandler len ťažko môže nahradiť Willisa ;) 5/10