Procházka v oblacích (1995)

Sladký telenovelitý príbeh so sympatickou ústrednou dvojicou a predvídateľným príšerne pateticky "okoreneným" záverom. 5/10

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Hudba - áno, kostýmy - aaaano, príbeh - ako tak, tanec - nieeeee... ak by mala vypadať transvesty show takto, tak sa nečudujem "nadšenej" reakcii publika na jednom z ich vystúpení. Chlapi si pred natáčaním mohli ísť nejakú najprv pozrieť. Situáciu ako tak zachraňuje pomerne ľahko predvídatľná dejová línia, ale násilne priteplené situácie a ani prvky 4%nej diskriminácie mi ku celkovo dosť rozporuplnému dojmu nepridali. Takže 5/10.

Hlídač mrtvých (1997)

Nebyť (ne)sympaticky smutnotrápne úchylného Nicka Nolteho, tak čistý odpad. Celé to bolo príšerne nudné, otravné, za vlasy pritiahnuté a navyše konanie hlavných hrdinov neskutočne iritujúco blbé. Napínalo maximálne tak môj žalúdok a nervy drásajúce scény ma skoro doviedly ku šialenstvu... ale bohužial z úplne iných dôvodov. Toľko koncentrovanej demencie a neschopnosti v rukách scenáristu a režiséra som už dávno nezažil. Ku koncu som želal smrť všetkým... a najmä režisérovi a spol. 1/10

Pohotovost (1994) (seriál)

Áno áno, výborný seriál z lekárskeho prostredia, ktorých je ako šafranu. Doporučujem pozrieť viac ako polku jednej epizódy a až potom hodnotiť ;) 8/10

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Skúšal som vypnúť mozog a pár krát aj televízor, ale všetko márne. Stále sa na mňa usmieval Dr. Carter z Pohotovosti, ktorý nie a nie prekročiť svoj tieň. Nudný, trápny a rádoby vtipný scenár s adekvátne topornými hereckými výkonmi. 4/10

V zajetí ledu (1993)

Čistá destilovaná slaboduchá nuda vhodná akurát na zabitie večera, prípadné zdriemnutie si pred televízorom.3/10

Blafuj jako Beckham (2002)

Nevtieravá anglická komédia z prostredia "podobajúceho sa" ženskému futbalu. Zatiaľ čo úsmevný pokus urobiť pomocou strihu z dievčat futbalistky bol miestami zábavný, sledovať jačiacu Keiru, ktorej tvár pripomínala škrečka po nadmernej aplikácii botulínových injekcií, bolo zábavné menej. Aj keď musím uznať, že kopanie do lopty jej šlo lepšie ako hranie :). Oveľa viac mi zaimponovala sympatická Parminder K. Nagra, ktorá nepôsobila takým strnulým anorektickým dojmmom. Dejovo síce priemerné, ale nie moc umelé, tak ako väčšina podobne ladených filmov. Celkovo vhodné na "papučový" večer. 7/10

Notting Hill (1999)

Slovami nesmelého Williama: "Surealistické ale milé"... jednoducho príjemná romantická komédia na nedeľný večer.

Maska zrcadla (2005)

Prišlo mi to celé ako psychadelická zmes Nekonečného príbehu a Alenky v ríši divov natočená za výraznej podpory psychotropných látok. Vynikajúca, úletovo "ubalená" vizuálna stránka spolu s depresívne ladenou hudobnou prímesou a nevýraznou príchuťou príbehu vyvolali u mňa pocit prázdnoty a horkosť v ústach. A nepomohli ani svieže myšlienkové "tik-taky" vo forme vtipných dialógov a nápaditých "maskobyvateľov". Ďakujem, ale na tomto "nefičím". 7/10

Dokonalý trik (2006)

Súboj dvoch ješitných kúzelníkov, kde zase zvíťazila "rodinná pohodička" a nie mnou podporovaná oprávnená premyslená Bordenova pomstychtivosť! A tak som mu držal palce ;) Škoda, ale odfláknutý koniec mi pokazil zážitok z inak dobre atmosfericky rozbehnutého filmu... a pritom to malo tendenciu stať sa dobrým filmom! 7/10