• Krátkometrážní

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Můj nejoblíbenější kresleňák ze skupiny Bugs Bunny a spol. A chci nějakou vychytávku od ACME! Chuck Jones je můj nejoblíbenější animátor, důkazem budiž má obliba jeho vize Toma a Jerryho. Možná přehnaně akční, možná přehnaně cartoonovský, ale pekelně zábavný a i nyní dostatečně koukatelný. Poslední větu věnuji kritikům násilí - spousta lidí na tomto seriálu vyrostla (a že tam toho násilí bylo, leč bohužel/naštěstí pták zůstal vždy v celku) a kupodivu se z nás psychopati nestali.

Schwarz a McMurphy (2001) (TV film)

Pokusy o narážky na americkou informovanost(berlínská zeď např.) časem omrzí, stejně tak jako lehce čitelná zápletka. Aspoň že tam dali tu Anju :)

Kámoši, holky a prachy (2003) (TV film)

K pousmání? Možná. K výtlemu? Nikoliv. Na to jsou tu jiné(mnohem vtipnější) komedie...

Úžasňákovi (2004)

Jednoduše dokonalý film po všech stránkách, zábava pro celou rodinu(pokud obsahuje lidi starší 15 let, mladším se to možná líbit nebude). Příběh o nedoceněných superhrdinech byl super stejně tak jako starosti jedné "spešl" americké rodinky. Akorát po konci se ve mně objevil pocit, že bych si dal přídavek.(já vím, to otřepané "s jídlem roste chuť") Akorát tohle je film, ke kterému by se asi nemělo dělat pokračování. I když tak rozdílný od mého jiného oblíbeného animáku(Shrek 1,2) oba si zaslouží 100%, protože takhle dobrých animovaných filmů je sice dost, ale ne všechny můžou být nejlepší. P.S. Teď jsem dokoukal druhý DVDčko a kdyby to šlo, tak bych tomuhle filmu dal víc hvězdiček... (Vřele doporučuji Jack-Jacka, všechny Making of, vynechaný storyboardy, jeden šílenostní krátkometrážní filmeček (Mr. Skiperidoo a spol.), jeden zhruba stejně šílenostní krátkometrážní filmek (Zajdalen a spol., ale ten aspoň dostal Oscara), scény, kdy animátorům nevyšly přesně animace, kompletní databáze superhrdinů). Jo, a "E" Rullezzzz :)

Spider-Man 2 (2004)

Řekl bych o fous lepší než první díl. Vizuální efekty úžasné. Kirsten Dunst jako vždy super. A Alfred Molina coby Oto Octavius? Famózní!

100 sladkých holek (2000)

Na to, že jsem od toho čekal něco ve stylu "Prciček" jsem byl příjemně překvapen. Scénář nadmíru originální. Prostě výborný film.

Pach krve (2003)

Přišlo mi to podobné jako nedávná předělávka Texaského masakru motorovou pilou. Tady akorát lidi umírají rychleji a je to spíš thriller než horor. Průměrný béčkový film. Tečka.

Riddick: Kronika temna (2004)

Slušná podívaná na páteční večer, další kvalitní Dieselova role, vizuální efekty hezký, příběh originální, ale moc mě nezaujmul. Prostě další velkorozpočtový "popkorňák."